Gwiazdy

Hubert  Urbański – kariera, dzieci, partnerki

Gwiazdy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Hubert Urbański podczas wiosennej ramówki TVN Discovery

Hubert Urbański największą sławę zdobył jako prowadzący popularny program telewizyjny na antenie TVN "Milionerzy". Mało kto wie, że próbował on także swoich sił jako aktor i że w życiu prywatnym jest ojcem aż czterech córek.

Hubert Urbański – kariera

Hubert Urbański urodził się w 1966 r. w Warszawie. Jego mama pochodziła z Bułgarii i dlatego też drugie imię Huberta brzmi: Kirił, a otrzymał je po swoim dziadku. Hubert Urbański długo szukał, czym chciałby zajmować się w życiu zawodowym. Studiował rok filologię indyjską, którą porzucił na rzecz Państwowej Wyższej szkoły Teatralnej w Warszawie. Te studia również przerwał, by zaraz potem nawiązać współpracę z jedną z rozgłośni radiowych, a w kolejnych latach z następnymi. Również pojawiła się oferta w tym czasie z telewizji publicznej. Hubert Urbański szybko przeszedł do telewizji Polsat, gdzie prowadził show o nazwie „Piramida”. Od września 1999 r. na kolejne lata związał się jednak z telewizją TVN i to właśnie tu poprowadził kultowe programy, w tym "Milionerów", którzy powrócili niedawno po latach na prośbę widzów. Inne formaty, które poprowadził Hubert Urbański: "jestem jaki jestem", Dla ciebie wszystko", "Wyprawa Robinson" i "Taniec z gwiazdami". Miał także cykl w Dzień Dobry TVN. W 2016 r. wystąpił w kultowym programie "Agent-Gwiazdy".

Hubert Urbański – w czym wystąpił?

Hubert Urbański grał epizodyczne role w takich serialach jak: Na wspólnej, Kasia i Tomek, Druga szansa, czy Miasteczko.

Zobacz wideo:

Sylwia Graff o nowej miłości
Sylwia Graff o nowej miłości Sylwia Graff szybko zaskarbiła sobie sympatię widzów jako jedna z bohaterek programu "Żony Miami". W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl opowiedziała, jak wyglądały początki jej miłości. Źródło: Co za Tydzień

Hubert Urbański – życie osobiste, żony

Hubert Urbański był dwukrotnie żonaty. Pierwszą żoną była Urszula, z którą doczekali się dwóch córek, Marianny i Krystyny. Para rozstała się w 2002 r.

Drugą żoną została Julia Chmielnik, kompozytorka i wokalistka, a jednocześnie córka tragicznie zmarłego aktorka Jacka Chmielnika, który zginął wskutek porażenia prądem z wadliwej instalacji elektrycznej w swojej piwnicy obok domku letniskowego. Julia Chmielnik jest również trenerką śpiewu, wykładowcą na PWSTviT w Łodzi i aktorką. Małżeństwo przetrwało 4 lata, a para doczekała się dwóch córek: Stefanii i Danuty. Rozstanie było trudne dla Urbańskiego, kilka tygodni wcześniej pożegnał ojca. ”Kilka tygodni po śmierci ojca usłyszałem od mojej żony, że mam sobie z tym wszystkim radzić sam. To był początek końca naszego małżeństwa. Zaczął się koszmar, historie jak z brazylijskiego serialu” – mówił w jednym z wywiadów. Potem przyznał, że pomogła mu terapia. Jego słowa wzbudziły jednak duże niezadowolenie Julii Chmielnik, która poinformowała, że walczyła długo o te małżeństwo, jednak zabrakło tego samego po drugiej stronie.

Hubert Urbański – dzieci

Prezenter telewizyjny ma cztery córki. Z pierwszego małżeństwa dwie i z drugiego również. Dzieli je duża różnica wieku, Krystyna i Marianna to dziś już dorosłe kobiety. Co o nich wiadomo?

Marianna Urbańska – to najstarsza córka Huberta Urbańskiego, ma 31 lat.

Krystyna Engelmayer-Urbańska – ma obecnie 27 lat i studiuje grafikę. Robi kolaże graficzne, niedawno zrobiła plakat dotyczący walki z przemocą wobec kobiet. 

Stefania Urbańska – ma obecnie 12 lat.

Danuta Urbańska – ma obecnie 10 lat.

Hubert Urbański wytatuował sobie pierwsze litery imion swoich córek na palcach prawej dłoni.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: PAWEŁ WRZECION/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości