Julia Wieniawa wypoczywa na wakacjach i mówi o tanoreksji. To niebezpieczne uzależnienie

Julia Wieniawa cierpi na tanoreksję?
Julia Wieniawa cierpi na tanoreksję?
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
Julia Wieniawa obecnie wypoczywa na rajskim Mauritiusie, gdzie korzysta z wyśmienitej pogody. Celebrytka pokazała, że chętnie zażywa kąpieli słonecznych i w pewnym momencie opublikowała definicję z Wikipedii, która wyjaśniała, czym jest tanoreksja. Tym samym 23-latka zasugerowała, że również zmaga się z tym uzależnieniem.

Julia Wieniawa uwielbia podróżować. Młoda celebrytka zwiedziła już prawie cały świat i co jakiś czas chwali się na swoim koncie na Instagramie nowo przebytą destynacją. Tym razem artystka postanowiła uciec od wkraczającej do Polski zimy i wybrała ciepłe kraje, a konkretnie ukochaną przez gwiazdy rajską wyspę Mauritius. Przy okazji publikacji zdjęć z wakacji zdradziła, od czego jest uzależniona.

Julia Wieniawa o akceptacji siebie. "To trochę trwało"
Julia Wieniawa w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą przyznała, że z biegiem lat pozbyła się kompleksów, które przekuła w swoje atuty. Gwiazda zaznaczyła jednak, że nie stało się tak od razu, a proces akceptacji siebie i swoich możliwości trochę u niej trwał. "Jest coraz lepiej i myślę, że całe życie będę się tego uczyć, bo pewnie będą różne etapy" - powiedziała.

Julia Wieniawa jest uzależniona od opalania? Mówi o tanoreksji

Julia Wieniawa na Mauritius wybrała się razem z mamą, z którą ma świetny kontakt. Obie pani pochwaliły się już pierwszymi relacjami z wyspy i pokazały, że korzystają z tamtejszej słonecznej pogody. Julia Wieniawa opublikowała tym samym zdjęcie w samym bikini na tle egzotycznej natury.

Niedługo potem na jej InstaStories pojawiła się mniej pozowana fotografia celebrytki, zrobiona przy okazji opalania. Artystka udostępniła przy tym screen z Wikipedii, na którym było wyjaśnione, czym jest tanoreksja.

"Tanoreksja (z ang. 'to tan' – 'opalać się', ang. tanning dependence) – uzależnienie polegające na ciągłej chęci opalania się, najczęściej występujące u młodych kobiet" - czytamy.

Julia Wieniawa opala się na Mauritiusie
Julia Wieniawa opala się na Mauritiusie
Julia Wieniawa opala się na Mauritiusie
Źródło: Screen InstaStories

Julia Wieniawa od zawsze kochała opaloną skórę

Julia Wieniawa swoją relacją zasugerowała, że sama jest uzależniona od opalania, co dosyć mocno zaniepokoiła fanów. Warto powiem podkreślić, że tanoreksja jest klasyfikowana jako nałóg o podobnych podłożach przyczynowych do anoreksji i bulimii - osoby cierpiące na tę przypadłość często źle postrzegają własne ciało, a opalanie traktują jako lek na ich problemy. Co ciekawe, Julia Wieniawa od wielu lat na ściankach prezentuje się tylko w "opalonej formie".

Tanoreksja jest jednak bardzo niebezpieczna i może być tragiczna w skutkach. Trzeba bowiem pamiętać, że zbyt częste wystawianie ciała na działanie promieni UV nie tylko powoduje przebarwienia i przyśpiesza proces starzenia się skóry, ale przede wszystkim zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry.

Julia Wieniawa w 2022 roku
Julia Wieniawa w 2022 roku
Julia Wieniawa w 2022 roku
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości