Księżna Kate i książę William wydali wspólne oświadczenie. "Niezwykle smutna wiadomość"

Książę William, Kate Middleton
Książę William, Kate Middleton
Źródło: Getty Images
Książę William i Kate Middleton przeżywają teraz trudny czas zarówno jako członkowie monarchii brytyjskiej jak i jako rodzina. Księżna Kate wycofała się z życia publicznego z powodu choroby nowotworowej, ale stało się coś, co poruszyło Wielką Brytanię. Małżeństwo postanowiło wydać wspólne oświadczenie.

Książę William i księżna Kate we wspólnym komunikacie upamiętnili pilota RAF, który zginął w katastrofie zabytkowego myśliwca Spitfire. To pierwsze wspólne oświadczenie książęcej pary od długiego czasu. Kate Middleton nie przekazywała żadnych komunikatów od 22 marca, gdy w nagraniu wideo poinformowała, że choruje na raka.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Historia miłości księcia Williama i księżnej Kate
Historia miłości księcia Williama i księżnej Kate
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Księżna Kate i książę William wydali wspólne oświadczenie

25 maja w pobliżu bazy lotniczej RAF Coningsby we wschodniej Anglii rozbił się zabytkowy samolot wojskowy RAF. Był to myśliwiec Spitfire należący do eskadry zabytkowych brytyjskich samolotów z czasów II wojny światowej. Brytyjskie ministerstwo obrony potwierdziło, że w wypadku zginął pilot i że był on jedyną osobą na pokładzie. Trwa dochodzenie, które bada przyczynę katastrofy.

Książę William i księżna Kate wspólnie zareagowali na wieści o tragedii.

"Niezwykle smutna wiadomość przyszła po południu z RAF Coningsby. Nasze myśli są dziś wieczorem z bliskimi pilota Battle of Britain Memorial Flight i całą wielką rodziną RAF" - udostępniła książęca para na oficjalnym profilu na Instagramie.

Dla księcia Williama to wyjątkowo przykra informacja, ponieważ niedawno został mianowany Szefem Pułku (Naczelnym Pułkownikiem) Korpusu Lotniczego Wojsk Lądowych Wielkiej Brytanii. Wcześniej ten tytuł należał od jego ojca — Karola III. Król podczas ceremonii zorganizowanej w bazie lotnictwa w Hampshire zapewniał, że jego syn "jest naprawdę bardzo dobrym pilotem". W rodzinie królewskiej również książę Harry był pilotem podczas swojej służby wojskowej i dwukrotnie uczestniczył w misjach w Afganistanie.

Kariera wojskowa księcia Williama

Książę William po ukończeniu studiów na Uniwersytecie St. Andrews w Szkocji wstąpił do Królewskiej Akademii Wojskowej Sandhurst. Ukończył ją w 2006 roku ze stopniem podporucznika. Następnie po przeprowadzonej misji otrzymał awans na porucznika. Zatrudnił się jako pilot śmigłowca ratunkowego RAF, a 1 stycznia 2009 został kapitanem trzech rodzajów Brytyjskich Sił Zbrojnych: piechoty morskiej, marynarki wojennej i sił powietrznych. W 2010 roku odbył w Anglesey ośmiomiesięczne szkolenie ze sterowania śmigłowcem "Sea King".

Książę podjął nawet etatową pracę jako pilot w bazie pogotowia ratunkowego w Cambridge. Dyrektor medyczny stacji ratownictwa w Cambridge powiedział BBC, że książę jest świadom, iż będzie miał do czynienia z ofiarami wypadków i obciążającymi psychikę sytuacjami.

"Aby uzyskać licencję pilota pogotowia musi przejść 5-miesięczny kurs i zdać 14 egzaminów" - informowały kilka lat temu zagraniczne media, które podały dodatkowo, że książę William trenował w prywatnym helikopterze, który sprezentowała mu babcia — Elżbieta II.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości