Marysia Sadowska o karierze, mężu i relacji z rodzicami. "Nareszcie jesteś kimś"

Marysia Sadowska o reżyserii i rodzinie. Pracuje na planie z mężem
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Maria Sadowska dzięki muzyce została zauważona w świecie show-bizensu. Tworzenie filmów pozwoliło jej w pełni rozwinąć skrzydła jako artystka. W rozmowie z Kaliną Szymankiewicz nie zabrakło jej przemyśleń dotyczących postrzegania kobiet w zdominowanej przez mężczyzn branży. "Pokusa" to jej piąty film. Kamera cozatydzien.tvn.pl zarejestrowała dzień z jej pracy. Zobaczcie wywiad o pasji oraz o rodzinie Marysi Sadowskiej - jej mężu i rodzicach.

Kalina Szymankiewicz odwiedziła Marię Sadowską na planie filmu "Pokusa". Miała okazję uchylić widzom rąbka tajemnicy i przybliżyć im ciekawostki dotyczące pracy reżyserki. Zobaczycie ją w swoim żywiole!

Marysia Sadowska o mężu i rodzicach

Atmosfera na planie u Marysi Sadowskiej była jak w domu, w którym krzątają się członkowie rodziny. Nad nią czuwa Adrian Łabanowski - prywatnie to mąż artystki, z którym wychowuje ona córkę i syna.

- Jest też tutaj mój mąż Adi, z którym robię już trzeci film. Mega mnie wspiera, jest w moim pionie reżyserskim, ma bardzo odpowiedzialne zadanie i trudne, czyli dopilnowanie aktorów, aby dotarli do nas na plan w odpowiednim czasie, ale też stworzenie dobrej atmosfery, aby aktorzy przyszli wypoczęci, skupieni, gotowi do wykonania zadań. A że mój mąż jest taki, że go wszyscy kochają, to on się świetnie do tej roboty nadaje, bo nawet jak ich pogoni, to oni i tak wszystko mu wybaczają. A ja mam wsparcie kogoś super bliskiego.

Jesteśmy jakoś tak skonstruowani, że wszystko robimy razem - gramy koncerty, bo mój mąż ma też swój zespół, maluje, więc robimy razem wernisaże. Wspólnie tworzymy, jesteśmy parą artystów i lubimy razem przeżywać to życie. Cieszymy się, że z każdej przygody, jaką jest każdy film, możemy mieć wspólne wspomnienia. Oczywiście organizacja życia jest trudna, bo mamy dwójkę dzieci, ale jakoś dajemy radę
- mówi Marysia Sadowska w rozmowie.

Artystka może też liczyć na wsparcie rodziców. Okazało się, że bardziej ucieszyli się z jej kariery filmowej niż sukcesów muzycznych.

- Moi rodzice nie chcieli, żebym była muzykiem. Uważali, że to nie jest żaden porządny zawód, mimo że sami taki wykonywali całe życie. Pamiętam, że jak miałam dwie, czy nawet trzy płyty na swoim koncie, nawet złote, to moja mama mówiła: "zajmij się czymś porządnym". Zaprosiłam ją na premierę mojego pierwszego filmu kinowego i powiedziała: "no, nareszcie masz jakiś porządny zawód, nareszcie jesteś kimś" - śmieje się gwiazda.

Bardzo mi kibicują i są na każdej premierze, a i tak jeszcze raz chodzą i kupują bilety do kina
- dodała Marysia Sadowska.

Maria Sadowska o swoim wykształceniu i pozycji kobiet w branży filmowej

Kalina Szymankiewicz zapytała reżyserkę o jej wizerunek i miejsce w show-biznesie. Muzyka i film nadal idą w jej życiu w parze, ale to kinematografia stała się głównym źródłem jej dochodów.

- To się stało naturalnie, dlatego że w czasie covidu dla muzyków nie było pracy, nie wyobrażam sobie, żeby wtedy udało mi się wyżywić rodzinę i dzieci. Wcześniej film traktowałam jak święto, a żyłam z koncertów. W czasie covidowym to się wszystko zmieniło. W tej chwili robienie filmów stało się moją codzienną pracą, a śpiewanie i granie koncertów to jest sytuacja od święta. Tęsknie bardzo za muzyką, ale też cieszę się, bo kocham robić filmy, ale jest to też ciężka praca. Siedzimy tutaj po 12, czasem 14 godzin - wyjaśniła.

W wywiadzie poświęciliśmy dużo miejsca na to, czy Maria Sadowska czuje się spełnioną artystką i jak ocenia pozycję kobiet-reżyserek w branży filmowej. Podzieliła się z nami swoimi przemyśleniami.

- My kobiety na stanowiskach, które mają władze, wciąż musimy przebijać szklany sufit. Jako kobiety musimy zawsze dwa razy udowadniać... jak mężczyzna zrobi awanturę, to mówi się, że jest twardym reżyserem, jak kobieta zrobi awanturę, to mówi się, że ma histerię albo okres. Jednak myślę, że się już bardzo wiele zmieniło w świadomości np. ludzi na planie. Od dwóch filmów mam świetne ekipy, które mnie szanują, czuję ogromną wiarę we mnie - przyznała.

Na to, żeby być w tym miejscu pracowałam 20 lat. Kobieta zawsze ma problem, by powiedzieć, że jest z siebie dumna. To teraz to powiem: tak, jestem z siebie dumna. Dużo osób mi pomogło i uwierzyło we mnie i dziękuję im za to. To były zarówno kobiety, jak i mężczyźni [...] Myślę, że kolejnym dziewczynom po mnie będzie dużo łatwiej
- wyznała przed naszą kamerą.

Marysia Sadowska wskazała na to, co według niej powinno się jeszcze zrobić, aby reżyserki cieszyły się pełną wolnością twórczą.

- To, co my mamy jeszcze do zrobienia, to jest to, że o kobietach-reżyserkach myśli się, że mają robić małe, psychologiczne kino, a jeśli chodzi o kino akcji, kryminały, to jednak ta praca częściej jest powierzana mężczyznom. Tam, gdzie są duże pieniądze, tam się kobiet nie dopuszcza, albo jest dużo trudniej się tam dostać - mówi twórczyni "Pokusy".

Miałam szczęście, jestem wyjątkiem. Uwierzyli we mnie producenci, zaryzykowali, choć wiem, że musieli to wytłumaczyć inwestorom, że tu przyjdzie jakaś blondynka, piosenkarka. Wielu ludzi nie wie, że skończyłam szkołę filmową, że jestem wykształconym reżyserem. W ich świadomości jestem po prostu piosenkarką, której zachciało się robić filmy
- stwierdziła.

Marysia Sadowska zdradziła, jakie tematy filmowe są najbliższe jej sercu.

- Mam wiele projektów, które chciałabym zrealizować. Chciałabym opowiedzieć o tym, co się dzieje na granicy, o kobiecych działaczkach, one stoją na barykadach, robią to, czego ja się boję robić, być w pierwszym rzędzie. Więc myślę, że mogłabym opowiedzieć ich historię - wyznała artystka.

Jestem spełniona, chcę robić filmy po to, aby prowadzić dialog z publicznością, żeby dać państwu trochę rozrywki, ale i refleksji po wyjściu z kina. Mam nadzieję, że nadal będziecie chodzić na moje filmy
- podsumowała.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: cozatydzien.tvn.pl

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Wojciech Błach odwiedził Energylandię zimą. Aktor przyznał, że to świetna rozrywka również dla dorosłych
Materiał promocyjny

Wojciech Błach odwiedził Energylandię zimą. Aktor przyznał, że to świetna rozrywka również dla dorosłych

Sonia Bohosiewicz o popularności. Jak sławę córki odbierają rodzice?

Sonia Bohosiewicz o popularności. Jak sławę córki odbierają rodzice?

Śniadanie z amazon.pl – z uśmiechem, ale na serio. Raport o nawykach i emocjach Polaków w czasie świąt
Materiał promocyjny

Śniadanie z amazon.pl – z uśmiechem, ale na serio. Raport o nawykach i emocjach Polaków w czasie świąt

Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

Margaret wydała nowy singiel. Jej najnowsza płyta  dzieli się na "siniakową" i "cekinową". Co to znaczy?

Margaret wydała nowy singiel. Jej najnowsza płyta dzieli się na "siniakową" i "cekinową". Co to znaczy?

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]

Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]