Gwiazda "American Beauty" została zgwałcona, gdy miała 12 lat. "To wyssało ze mnie życie"

Mena Suvari opowiedziała o trudnych przeżyciach
Mena Suvari opowiedziała o trudnych przeżyciach
Źródło: Tommaso Boddi/WireImage
Mena Suvari to gwiazda filmu "American Beauty", która niedawno udzieliła szczerego wywiadu magazynowi "The Guardian", w którym opowiedziała o swojej książce "The Great Peace: A Memoir". To właśnie na stronach pozycji aktorka po raz pierwszy opowiedziała o tym, co spotkało ją w życiu. Gwiazda została zgwałcona, gdy była jeszcze dzieckiem, a potem wplątywała się w toksyczne relacje seksualne.

Mena Suvari to amerykańska aktorka, której światową sławę przyniósł film "American Beauty". Chociaż w produkcji gwiazda miała iście bajkowe życie, w rzeczywistości musiała zmierzyć się z wieloma problemami, a niektóre nieprzyjemne sytuacje odcisnęły piętno na jej całym życiu. Mena Suvari w 2021 roku wydała książkę "The Great Peace: A Memoir", która jest oparta na ich wspomnieniach. To właśnie tam po raz pierwszy aktorka wyznała, że zgwałcono ją, gdy miała zaledwie 12 lat.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Mena Suvari w dzieciństwie została zgwałcona przez kolegę brata

Mena Suvari urodziła się w momencie, gdy jej rodzice byli już po 50. roku życia. Gwiazda dorastała w dużym domu na Rhode Island z trzema starszymi braćmi. Aktorka w rozmowie z "The Guardian" nie ukrywała, że bardzo walczyła o uwagę rodziny. W pewnym momencie jej poczucie bezpieczeństwa zostało jednak zniszczone za sprawą gwałtu.

"Ale taką utratę poczucia własnego ja odczułam dopiero w wieku 12 lat. Kiedy zostałam zgwałcona" — powiedziała i dodała, że napastnikiem był kolega jej brata. Nastolatek o wszystkim opowiedział w szkole, przez co Mena Suvari była wyzywana od "dziw*k".

"To wyssało ze mnie życie" — dodała. Aktorka przez gwałt nabawiła się infekcji pęcherza i trafiła do szpitala. Badający ją lekarz nie zauważył jednak nic niepokojącego w tym, że niespełna 13-latka rozpoczęła już współżycie seksualne i przepisał jej... tabletki antykoncepcyjne.

czt_15
Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Mena Suvari była wykorzystywana przez starszych partnerów

Mena Suvari później zaczęła wplątywać się w toksyczne znajomości. Zaczynała karierę w modelingu, będąc jeszcze nastolatką. Jej uroda bardzo podobała się starszym mężczyznom, którzy chętnie wchodzili z nią związki. Aktorka przyznała, że gdy miała 16 lat, sypiała z doradcą biznesowym, który miał 30 lat na karku. Niedługo później na jednym z planów zdjęciowych poznała dużo starszego inżyniera, z którym się związała. Po latach gwiazda wyznała, że mężczyzna wykorzystywał ją seksualnie, nie szanował i znęcał się psychicznie, a także zmuszał do seksu grupowego. Po jednym z takich stosunków Mena Suvari trafiła do szpitala z obrażeniami na genitaliach.

"Nie byłam kochana. Byłam tylko ciałem, pojemnikiem na jego pragnienia" — stwierdziła aktorka.

Mena Suvari nie ukrywała, że zażywała wówczas narkotyki, które pozwalały jej przetrwać trudne chwile. Z czasem rzuciła się także w wir pracy, a w 2001 roku udało się jej wyrwać z toksycznego związku. Dziś aktorka jest szczęśliwą żoną Roberta Brinkmanna, którego poznała chwilę po tym, jak zerwała z inżynierem.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Reporter: "The Guardian"

Źródło zdjęcia głównego: Tommaso Boddi/WireImage

podziel się:

Pozostałe wiadomości