Alicja Walczak z "Big Brother" ma 55 lat. Jak dziś wygląda uczestniczka reality show?

Autor:
Martyna
Mikołajczyk
Alicja Walczak z "Big Brother" ma 55 lat

Alicja Walczak kończy 55 lat. Do domu "Big Brothera" weszła z marzeniami o wielkiej telewizyjnej karierze. Jej życie potoczyło się jednak inaczej. Uczestniczka zmagała się z nowotworem płuc: "wszystkie guzki się cofnęły (…) To przykład, że jeżeli ktoś ma silną wiarę, to w jego życiu mogą dziać się cuda".

Wiara towarzyszyła Alicji Walczak również podczas "Big Brothera". By się z tym nie obnosić, modliła się w nocy, po zgaszeniu wszystkich świateł. Nie wiedziała, że kamery działają na podczerwień.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Małgorzata Rozenek-Majdan o pracy w telewizji
Małgorzata Rozenek-Majdan o pracy w telewizji Małgorzata Rozenek-Majdan o pracy w telewizji

Alicja Walczak z "Big Brother" ma 55 lat. Porzuciła show-biznes, by zająć się sztuką

Alicja Walczak, uczestniczka pierwszej edycji "Big Brothera", do telewizji przyszła z planem podjęcia pracy jako prezenterka. Po zakończeniu programu zagrała w dwóch filmach i postanowiła wycofać się z show- biznesu. Dziś jako 55-latka ma ukończone trzy kierunki studiów, w tym politologię, dziennikarstwo i studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

"Skończyłam trzy fakultety, tzn. dokończyłam politologię, dziennikarstwo i obroniłam się na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku – realizacja obrazu telewizyjnego i filmowego, specjalność fotografia" – komentowała w "Dzień Dobry TVN".

Alicja Walczak nigdy też nie ukrywała swojej religijności.

"Wiedziałam, że reakcje mogą być takie, że to wszystko na pokaz, pod kamery. Ale ja szczerze mówiąc, modliłam się, gdy światła były zgaszone. Wtedy nie miałam pojęcia, że są też takie na podczerwień, by widzieć w ciemności (śmiech). Starałam się nie narzucać swojej wiary, ale wykorzystać ją, by umocnić samą siebie. […] To widzowie zwrócili uwagę, że się modlę, zaczęli o to dopytywać uczestnicy. To było dla mnie duże zaskoczenie, bo starałam się z tym nie obnosić"– komentowała w rozmowie z deon.pl.

Alicja Walczak o nowotworze i Bogu.

W rozmowie z "Dzień Dobry TVN" Alicja Walczak opowiadała, że po opuszczeniu domu Wielkiego Brata starała się nie narzucać nikomu swojej wiary, ale wykorzystać ją, by umocnić samą siebie. To był jej życiowy priorytet. Życie jej jednak nie rozpieszczało. W wyniku ciężkiego wypadku samochodowego doznała poważnego urazu kręgosłupa, a później zdiagnozowano u niej raka płuc.

"Badania potwierdziły, że w moim przypadku wszystkie guzki się cofnęły (…) To przykład, że jeżeli ktoś ma silną wiarę, to w jego życiu mogą dziać się cuda" - napisała w książce "Piękno Duszy".

Dziś Alicja Walczak skupia się na rozwijaniu artystycznych pasji. Maluje, pisze ikony i poezje, a także robi zdjęcia. Na najnowszych fotografiach, które opublikowała w na swoim profilu na Instagramie, udowadnia, że czas się dla niej zatrzymał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości