"Projekt Cupid" – o czym jest program, prowadzący, gdzie i kiedy oglądać

Przemek Kossakowski i Basia Kurdej-Szatan współprowadzą program "Projekt Cupid"
Przemek Kossakowski i Basia Kurdej-Szatan
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA
"Projekt Cupid" to nowy program TTV, w którym widzowie mogą śledzić losy kilku niezwykłych osób w spektrum autyzmu, z Zespołem Downa i Syndromem Tourette'a. Z pomocą ekspertów od związków szukają oni prawdziwej miłości.

Program "Projekt Cupid" przełamuje stereotypy dotyczące osób w spektrum autyzmu, z Zespołem Downa i Syndromem Tourette'a, które często spychane są na margines społeczeństwa. Widzowie mają okazję śledzić ich drogę do znalezienia prawdziwej miłości i przekonać się, że mimo choroby, jak każdy potrzebują troski i bliskości w ramionach ukochanej osoby.

"Projekt Cupid" – o czym jest program?

W programie "Projekt Cupid" kilkoro niezwykłych osób rozpoczyna poszukiwania swojej drugiej połówki. Każde z nich pragnie miłości, dlatego redakcja programu wraz z pomocą ekspertów próbuje znaleźć dla nich idealnych kandydatów na randkę w ciemno.

Jest to program o poszukiwaniu miłości, tolerancji i akceptacji. Widzowie mają okazję wysłuchać bohaterów, zapoznać się z ich codziennością, pragnieniami, możliwościami, a eksperci próbują wybrać im jak najlepszego partnera.

"Wyobrażenia na temat miłości, bliskich relacji, seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną są nadal krzywdzące.. Program Projekt cupid w sposób niezmiernie wyważony, piękny, subtelny i merytoryczny przekazuje widzowi nie tylko wiedzę, ale i kawałek życia osób z niepełnosprawnościami, ich pasji, miłości oraz pragnień" – komentuje pedagog specjalny, dr hab. prof. Remigiusz Kijak z Uniwersytetu Warszawskiego oraz Uniwersytetu Rzeszowskiego.

W programie widzowie poznają historie osób, które nie kalkulują - mówią to, co myślą i dzielą się szczerze swoimi uczuciami, nie zważając na to, czy wypada. Postanowili zawalczyć o swoje marzenia i spróbować sił w miłości, w której do tej pory nie mieli szczęścia. 

"Projekt Cupid" – uczestnicy

W pierwszym sezonie programu poznajemy kilkoro uczestników: Olę, Jakuba, Maję, Krystiana, Martę, Sylwestra, Bartka — w spektrum autyzmu, z Zespołem Downa i Syndromem Tourette'a. 

"Zgłosiłem się do programu, bo uważam, że trzeba korzystać z życia na maksa. Moim największym marzeniem było znalezienie miłości, by mieć kogoś bliskiego, z kim będą mógł dzielić zarówno trudniejsze jak i piękne chwile"komentuje Kuba, jeden z bohaterów serii.

Uczestnicy programu "Projekt Cupid"
Uczestnicy programu "Projekt Cupid"
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Ola — jedna z uczestniczek — opowiedziała, dlaczego jej zdaniem program jest ważny i o czym tak naprawdę jest.

"'Projekt Cupid' polegał na zrzeszeniu osób z niepełnosprawnościami. Myślę, że po to, by pokazać, że my mamy także życie randkowe, że możemy być w związkach, że też mamy życie seksualne, nie tylko te około romantyczne. (...) Myślę, że takie programy są bardzo ważne i powinniśmy jak najbardziej szerzyć informacje o różnych niepełnosprawnościach i chorobach" - stwierdziła.

Uczestniczki programu "Projekt Cupid"
Uczestniczki programu "Projekt Cupid"
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

"Projekt Cupid" – prowadzący

Program "Projekt Cupid" współprowadzą Basia Kurdej-Szatan oraz Przemek Kossakowski.

Przemek Kossakowski i Basia Kurdej-Szatan
Przemek Kossakowski i Basia Kurdej-Szatan
Źródło: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Przemysław Kossakowski to dziennikarz i podróżnik, który nie boi się wyzwań. Od 12 lat związany jest ze stacją TTV, w której podejmuje się prowadzenia ciekawych i oryginalnych formatów. Ogromną popularność zdobył dzięki programowi "Down the Road", w którym wraz z dorosłymi osobami z zespołem Downa przemierza świat, by przełamywać stereotypy na ich temat.

Basia Kurdej-Szatan to kobieta wszechstronna. Jest aktorką teatralną (występuje w Teatrze 6. piętro oraz w Krakowskim Teatrze Variété) oraz telewizyjną i filmową znaną z wielu popularnych ról. Jest także piosenkarką i prezenterką. Co ciekawe, w 2012 z zespołem Soul City uczestniczyła w drugiej edycji programu rozrywkowego TVN "X Factor". Później sama prowadziła programy typu talent show. Widzowie pokochali ją w roli konsultantki ds. sprzedaży w serii spotów reklamowych popularnej sieci komórkowej.

Zobacz wideo:

Patrycja i Bartek z "40 kontra 20". Związek na odległość i przeprowadzka do Berlina
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Projekt Cupid" – gdzie i kiedy oglądać?

Premierowy odcinek "Projekt Cupid" będzie można zobaczyć w niedzielę 13 lutego o 22:05 w TTV. Program będzie emitowany co tydzień o tej samej porze. Odcinki "Projektu Cupid" dostępne są także na stronie player.pl.

Program oparty jest na belgijskim formacie "Project Cupid", za którym stoją autorzy m.in. programu "Down the Road".

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło: TVN, TTV

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości