"Ślub od pierwszego wejrzenia". Uczestnicy przeżywają kryzys. Kogo przerasta eksperyment?

Autor:
Kamila
Jamrożek
"Ślub od pierwszego wejrzenia". Patrycja i Adam

W 9. odcinku "Ślubu od pierwszego wejrzenia" wszystkie pary zmagają się z codzienną rutyną. Powoli dociera do nich, że chcąc pozostać w małżeństwie, będą musieli zrezygnować z dotychczasowego życia. Niektórych eksperyment zaczyna przerastać.

W najnowszym sezonie "Ślubu od pierwszego wejrzenia" obserwujemy rozwijające się relacje Agnieszki i Kamila oraz Doroty i Piotra, a także Patrycji i Adama.

W 9. odcinku programu do par zaczyna docierać, że jeśli chcą budować trwałą relację z dobranym do nich uczestnikiem eksperymentu, to muszą kompletnie zmienić swoje życie. U niektórych już sama myśl o zmianie wzbudza ogromne emocje. Kto przeżywa największy kryzys?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Patrycja nie wyobraża sobie przeprowadzki do Adama

Patrycja i Adam udali się na zakupy. Wizyta w sklepie zirytowała uczestniczkę.

"Nie pasowało mi to, że on wciąż pytał, czy ja coś chcę, czy nie chcę"

Do kolejnego spięcia doszło przy przygotowywaniu obiadu. Patrycja zaczęła krytykować, w jaki sposób Adam przyrządza posiłek. Przed kamerami powiedziała, że jej rozdrażnienie jest spowodowane wciąż pojawiającymi się myślami o miejscu zamieszkania.

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Patrycja i Adam
"Ślub od pierwszego wejrzenia". Patrycja i Adam Źródło: Player

Zdystansowana Patrycja coraz bardziej przekonuje się do męża, jednak przed parą bardzo ciężka rozmowa. Małżonkowie najpierw spędzili czas w domu rodzinnym Adama, a potem udali się do miasta rodzinnego Partycji. Dziewczyna nie wyobraża sobie rezygnacji z ukochanej pracy, koleżanek i przeprowadzki pod Lublin. Chłopak z kolei boi się, że w stolicy nie znajdzie pracy jako kamieniarz, bo jego środowisko jest bardzo zamknięte. Małżonkowie muszą wyjaśnić sobie wiele kwestii.

"Boję się, że to będzie dla mnie jednak za dużo" - stwierdziła Patrycja..

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Piotr chce fizycznego zbliżenia, żeby wiedzieć "na czym stoi"

Dorota i Piotr po lekkim kryzysie w swojej relacji postanowili kontynuować eksperyment. Parę odwiedził specjalny gość — ekspertka Magdalena Chorzewska. Pomogła małżonkom dojść do porozumienia. Teraz pora na odwiedziny u rodziny Doroty. Tata dziewczyny martwi się, że mąż jest zbyt uległy.

Para ustaliła, że resztę eksperymentu spędzi osobno. Piotr musi wrócić do pracy i martwi się rozłąką i związkiem na odległość. Postanowił zwierzyć się żonie ze swoich obaw:

"Żeby zaraz się nie okazało, że mnie to wszytko przerośnie" - stwierdził.

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Dorota i Piotr
"Ślub od pierwszego wejrzenia". Dorota i Piotr Źródło: Player

Magdalena Chorzewska stwierdziła, że pomysł pary jest beznadziejny, a związki na odległość nie mają sensu. Ekspertka połączyła się z parą przez internet i zasugerowała, żeby zmienili swoje plany.

Dorota i Piotr zastosowali się do jej wskazówek. Dorota wzięła kolejny tydzień urlopu, a Piotr miał wziąć wolne na następne dni. Jednak w czasie podróży samochodem Piotr powiedział, że nie jest pewien, czy to dobry pomysł.

"Po pierwsze, wiemy, jak jest, jak jesteśmy razem. Po drugie widzę po tobie, jak potrzebujesz przerwy. Sam chcę zobaczyć, jak ja się zachowuję, bo co nam to da, że my sobie powiemy za miesiąc »tak«, zostajemy, a potem będziemy tydzień w rozłące i stwierdzimy, że to się tak nie da i zaraz będziemy kombinować" – mówił Piotr.

Dorota stwierdziła, że będzie zła, jeśli jej mąż nie weźmie wolnego w pracy. On odpowiedział, że weźmie, ale poruszył kwestię bliskości. Stwierdził, że chciałby się zbliżyć do żony, bo nie chce podejmować decyzji "nie wiedząc, na czym stoi".

"Bo w sumie to wiesz, tak to odkładamy i odkładamy, a za chwilę wyjdzie na to, że jest za późno, żeby to gdzieś poruszyć" - powiedział.

Dorota powiedziała w wywiadzie, że jest zdecydowanie za wcześnie na kontakty intymne.

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Agnieszka znów zatraca się w związku

W kolejnym odcinku "Ślubu od pierwszego wejrzenia" Agnieszka i Kamil kontynuują wspólne życie w rodzinnym mieście uczestnika. Agnieszce udało się dopasować do rytmu życia rodziny męża i została przez nich zaakceptowana. Wszyscy traktują ją jak swoją. Chętnie pokazują jej atrakcje turystyczne Włocławka.

Dziewczyna już dawno zdecydowała, że podporządkuje swoje życie mężowi i zdecydowała się na przeprowadzkę i znalezienie nowej pracy. Istnieje jednak obawa, że uczestniczka powtarza schemat działania z poprzednich, nieudanych związków.

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Patrycja i Adam
"Ślub od pierwszego wejrzenia". Agnieszka i Kamil Źródło: Player

Z parą postanowiła porozmawiać Karolina Tuchalska-Siermińska. Ekspertka przypomniała, że Agnieszka mówiła, że nie chce zatracać się w związku, tak jak robiła to w przeszłości. Nie chciała się też więcej podporządkować się, ulegać partnerowi i zmieniać się dla niego. Psycholog, po obserwacji zachowania uczestniczki, stwierdziła, że Agnieszka powiela zachowania z przeszłości.

"Mam poczucie, że Agnieszka nie widzi albo nie dopuszcza do siebie takiej myśli, że być może powiela się ten schemat, który gdzieś wcześniej przewijał się w jej życiu, a którego chciała unikać" – powiedziała ekspertka.

Agnieszka w trakcie spotkania usiłowała przekonać, że przeprowadzka nie jest dla niej problemem. Starała się też pokazać, że Kamil również musiał się poświęcić, dzieląc z nią mieszkanie. Karolina Tuchalska-Siermińska zauważyła, że uczestniczka na pierwszym miejscu stawia dobro związku i swojego męża i znów zapomina o sobie.

Zobacz zwiastun nowego odcinka "Ślubu od pierwszego wejrzenia":

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Sezon 7, odcinek 9. Zwiastun
"Ślub od pierwszego wejrzenia". Sezon 7, odcinek 9. Zwiastun Źródło: TVN

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Kiedy i gdzie oglądać?

Program "Ślub od pierwszego wejrzenia" można oglądać w każdy wtorek o 21.35 na antenie TVN oraz w serwisie player.pl.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości