Karpacz - to właśnie tu możemy oglądać kolejną odsłonę "Projektu Zima". Olivier Janiak w rozmowie z przedstawicielami atrakcji opowiedział widzom "Co za Tydzień" o wyjątkowych miejscach, jakie czekają na nas niedaleko czeskiej granicy.
"Projekt Zima" w Karpaczu
Noemi Kościesz ze stacji narciarskiej Winterpol Karpacz Biały Jar opowiedziała o warunkach panujących na stoku.
- Warunki w tym roku są wyśmienite. Naśnieżanie rozpoczęliśmy już w listopadzie i kontynuowaliśmy przez cały grudzień. Pokrywa śniegu jest ogromna i do końca marca a może nawet i dłużej, uda się pojeździć na nartach - wyjaśniła.
Olivier Janiak zauważył, że fantastyczne warunki narciarskie to tylko jeden z aspektów, który wpływa na pozytywne doznania narciarzy. Karpacz ma też niezwykle rozbudowaną infrastrukturę związaną z zimowymi sportami.
- Nasza stacja narciarska jest przystosowana głównie dla osób początkujących i rodzin z małymi dziećmi, więc to idealne miejsce, by zacząć swoją przygodę z narciarstwem. Nasz wyciąg jest główną atrakcją. To sześcioosobowa kanapa z podgrzewanymi siedzeniami, bogata w pokrywy przeciwwiatrowe, więc swobodnie, wygodnie i bezpiecznie można przetransportować się na górę. Na naszym stoku są trzy trasy do wyboru. Dosyć łagodne, więc idealne na pierwsze szusy z nartami - dodała Noemi Kościesz.
Karpacz - co warto zobaczyć?
Olivier Janiak na stoku w Karpaczu spotkał także jednego z najbardziej pogodnych prezenterów pogody - Tomasza Zubilewicza.
- Mam takie wrażenie po kilkunastu latach wyjazdów i zwiedzania Polski, że każdy region ma swoją specyfikę. Czy to chodzi o kwestie związane z historią, czy kulturowe, kulinarne czy architektoniczne. Jadąc w dane miejsce zawsze sprawdzam sobie, co tam się ciekawego znajduje. Po skończonej pracy planuję czas tak, żeby jeszcze gdzieś pojechać, zobaczyć miejsce, w którym wcześniej nie byłem - powiedział prezenter w rozmowie z Olvierem Janiakiem.
"Projekt Zima" - gdzie warto pojechać?
W Karpaczu do zobaczenia jest wiele ciekawych miejsc. Jednym z nich jest Muzeum Multimedialne Karkonoszy. Inspiracją do stworzenia tego miejsca dały dzieci, które miały pomysł na to, jak to pokazać, by wzbudzić zainteresowanie.
- Dzieci chciały pokazać, jak powinna wyglądać lekcja historii i geografii. Chodziło o to, by lekcja została perfekcyjnie zapamiętana. Eksponaty są zlokalizowane w różnych miejscach w muzeum. Można je obejrzeć za pomocą rzeczywistości rozszerzonej. Staramy się wykorzystywać wszystkie najnowsze technologie. Niedługo dodamy także rzeczywistość wirtualną. To technologia dyktuje nam możliwości przekazu wiedzy i historii - powiedział Aleksander Kowzan z Muzeum Multimedialnego Karkonoszy.
Dolny Śląsk jest niezwykle bogaty w atrakcje turystyczne. Zabytki, pałace, muzea, trasy narciarskie, podziemne miasta, zabytki. "Projekt Zima" w Dolnym Śląsku to idealne miejsce i moment na to, by spróbować regionalnych produktów. Wśród nich znajdują się najróżniejsze rodzaje mięs, serów i przetworów.
Zobacz także:
- Bartek i Patrycja o rozstaniu Roberta i Kingi. "Wtedy to się musi sypnąć niestety"
- Klaudia El Dursi o uczestnikach 5. edycji "Hotelu Paradise". "Ich decyzje nie są takie oczywiste"
- Królowa Elżbieta II ma COVID-19. Wyjaśniono, jak się czuje monarchini
Źródło zdjęcia głównego: Co za Tydzień