Agata Kulesza o roli mamy. "Żałuję, że nie mam dużej rodziny"

Agata Kulesza jest mamą dorosłej córki
Agata Kulesza jest mamą dorosłej córki
Źródło: MWMEDIA
Mimo ogromu filmowych i teatralnych kreacji rola mamy jest dla niej tą najważniejszą. Nie raz chwaliła się wspaniałą relacją z dorosłą już córką. Tym razem Agata Kulesza mamą jest i na deskach teatru, z tą różnicą, że dzieci ma aż czwórkę. Przyznaje, że żałuje, że nie mogła stworzyć dużej rodziny również w prywatnym życiu.

Opowiadając o sztuce teatru Ateneum "To wiem na pewno", Agata Kulesza nie kryje wzruszenia. Przyznaje, że choć jej matczyne doświadczenia są zupełnie inne, to roli mamy małej gromadki chętnie doświadczyłaby również w prawdziwym życiu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo.

Agata Kulesza o relacji z córką. "Jestem jej mamą, a nie jej przyjaciółką"
Agata Kulesza w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o relacji z córką.

Agata Kulesza w roli mamy transpłciowego dziecka. "To wiem na pewno"

W wywiadzie dla Gazety.pl Agata Kulesza wspomina, że jest taki moment w spektaklu, w którym ma możliwość obserwować publiczność zza kulis. Niemal zawsze jakaś jej część sięga po chusteczkę lub tylko przysłania łzy dłonią. Spektakl "To wiem na pewno" pokazuje sytuację rodziny z czwórką dorosłych dzieci w momencie, w którym na jaw wychodzi, że jedno z nich jest transpłciowe. Agata Kulesza w roli matki staje w obliczu tej sytuacji, starając się sprostać roli matki.

Prywatnie przyznaje, że scenariusz spektaklu bardzo ją porusza. Nie tylko ze względu na temat transpłciowości, ale i roli przewodniczki takiej grupy młodych ludzi. Poza deskami jej teatralne dzieci to młodzi aktorzy zaraz po studiach. Doświadczoną koleżankę traktują jak mentorkę.

"Lubimy grać tę rodzinę. Kiedy przychodzę na próbę, koleżanki i koledzy – moje sceniczne dzieci – mówią: 'Cześć, mama!'" - opowiada aktorka.

Agata Kulesza marzyła o dużej rodzinie. Jest matką jedynaczki

Agata Kulesza zdradza, że metodą na postawienie tego spektaklu w takich, a nie innych emocjach, było wspólne dzielenie się doświadczeniami między aktorami. Odtwórczyni roli matki, pomimo że prywatnie ma dorosłą córkę, odczucia względem swojej przeszłości ma zupełnie inne.

"Jestem zupełnie inną matką. Chociaż zastanawiałam się przez chwilę, czy nie jestem przypadkiem tak kontrolująca, jak ona. Moja córka po obejrzeniu przedstawienia rozwiała jednak te wątpliwości, mówiąc, że jestem pod tym względem na drugim biegunie" - zdradza.

Co nie znaczy wcale, że Agata Kulesza jest dla swojej córki przyjaciółką. Niedawno w rozmowie z nami powiedziała, że taka relacja byłaby z psychologicznego punktu bardzo niezdrowa.

- Mamy bardzo dobrą relację, szczerze i otwarcie rozmawiamy. O pewnych rzeczach sobie opowiadamy, a o pewnych nie. Jak to matka z córką — mówiła.

Agatę Kuleszę jej nowa teatralna rola doświadcza również pod innym względem. Aktorka przyznaje, że funkcjonowanie w dużej rodzinie było jej zupełnie obce. Bycie mamą czwórki, w dodatku dorosłych ludzi, to zupełnie inny wymiar rodzicielstwa. Każde z nich potrzebuje czegoś innego i to właśnie mama, jako pierwszoplanowa powierniczka wszelkich problemów, musi temu zadaniu sprostać.

"Nie można każdego człowieka traktować identycznie. Uniwersalnie to dzieciom trzeba dać uwagę, uważność i czas. Kiedy gramy i patrzę na 'moje dzieci', to trochę żałuję, że nie mam dużej rodziny" - mówiła aktorka.

Córka Agaty Kuleszy, Marianna Figurska pozostaje jedynaczką. Bynajmniej nie poszła w zawodowe ślady mamy. Choć jako dziewczynka miała filmowy epizod w postaci roli w polsko-amerykańskiej produkcji, córka Agaty Kuleszy została lekarzem weterynarii. Mama, jak wielokrotnie podkreślała, jest z niej szalenie dumna.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Zobacz także:

Martyna Mikołajczyk

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości