Gwiazdy

Brad Pitt w szczerym wywiadzie o nałogach i odwyku. "Zawsze czułem się bardzo samotny"

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
"GQ"
Brad Pitt o nałogach i samotności
Getty ImagesBrad Pitt o nałogach i samotności

W najnowszym wywiadzie Brad Pitt wpuścił dziennikarkę w zacisze swojego domu, by odpowiedzieć o uzależnieniu i samotności, z którą boryka się przez całe swoje życie. Zdradził, jakie były powody ucieczki w nałóg.

Brad Pitt jest światowej sławy aktorem i producentem filmowym, laureatem najbardziej prestiżowych nagród, w tym - Oscara. Choć początkowo miał zostać dziennikarzem, niedługo przed zakończeniem studiów rzucił wszystko i z 300 dolarami w kieszeni wyjechał do Los Angeles. Tam pobierał lekcje aktorstwa, jednocześnie chwytając się dorywczych prac - był m.in. hostem, który w stroju kurczaka reklamował tamtejszą restaurację.

Brad Pitt opowiedział o nałogach i samotności

Niedawno aktor udzielił wywiadu dla amerykańskiego "GQ", który przybrał formę spotkania w zaciszu jego willi w LA. Z treści artykułu rysuje się zupełnie inny obraz Brada Pitta: wrażliwego, zamkniętego w swoim świecie artysty, który ponad wszystko ceni sobie akt tworzenia. W rozmowie z dziennikarką aktor opowiedział o tym, jak postrzega świat. Zdradził, że po wielu latach rzucił palenie. W trakcie pandemii Brad Pitt zdał sobie sprawę, że nie potrafi ograniczyć papierosów - musi całkowicie z nich zrezygnować.

"Nie mam takiej umiejętności, żeby umieć wypalić tylko jednego czy dwa dziennie [...]. Daję z siebie wszystko. I zamierzam wytrwać. Straciłem swoje przywileje" - powiedział.

To niejedyna zmiana w życiu Brada Pitta. Po tym, jak jego wieloletnia partnerka Angelina Jolie złożyła pozew rozwodowy, z miejsca wytrzeźwiał i postanowił walczyć z nałogiem. Aktor spędził 1,5 roku na terapii w grupie Anonimowych Alkoholików. Brad Pitt wielokrotnie słyszał o przypadkach gwiazd, które podczas spotkań nagrywano, by wyjawić ich największe tajemnice. Gwiazdorowi zależało więc na pełnym bezpieczeństwie.

"Miałem tam naprawdę fajną grupę mężczyzn, która była bardzo dyskretna, więc byłem bezpieczny" - dodał.

Brad Pitt wyjawił, że przez całe życie zmagał się z dojmującą samotnością, która mogła być powodem jego toksycznego romansu z używkami. Po odwyku odnalazł spokój i otworzył się na ludzi.

"Zawsze czułem się bardzo samotny - samotny, dorastając jako dziecko, samotny nawet tutaj. Tak właściwie to od niedawna jestem bliżej z przyjaciółmi i rodziną. Mówi się, że "albo Rilke, albo Einstein". To prawdziwy paradoks, ale kiedy niesiecie jednocześnie prawdziwy ból i prawdziwą radość, to jest dojrzałość, to rozwój" - powiedział Brad Pitt.

Co ciekawe, okazuje się, że aktor cierpi na nietypową przypadłość, która utrudnia mu odnalezienie się podczas spotkań towarzyskim. Brad Pitt ma problemy z rozpoznawaniem nowo poznanych osób, nie zapamiętuje ich twarzy. Choć nigdy nie otrzymał oficjalnej diagnozy, uważa, że cierpi na prozopagnozję - czyli zaburzenie widzenia związane z brakiem umiejętności rozpoznawania ludzkich twarzy.

Wywiad został zilustrowany specjalną sesją zdjęciową, zrealizowaną w stylu lat 70., której efekty możecie zobaczyć na instagramowym profilu "GQ".

Julia Wieniawa nie chce być nazywana "celebrytką". "Trochę mi to umniejsza"
Julia Wieniawa nie chce być nazywana "celebrytką". "Trochę mi to umniejsza" Julia Wieniawa w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą odniosła się do określania jej mianem "celebrytki", czego bardzo nie lubi. "Wrzucają mnie w jeden worek z ludźmi, którzy zupełnie nic nie robią" - powiedziała.

Angelina Jolie i Brad Pitt - wielka miłość i spektakularny rozwód

Angelina Jolie i Brad Pitt poznali się w 2004 roku na planie filmu "Pan i Pani Smith", w którym wcielili się w tytułowe role. Wówczas Brad Pitt był w związku małżeńskim z Jennifer Aniston. Zaledwie rok później para się rozwiodła, a aktor związał się z poznaną na planie Angeliną Jolie. Byli razem ponad 10 lat, wychowując sześcioro dzieci: troje adoptowanych oraz troje biologicznych. Niestety, choć mieli być niezniszczalni, ich związek nie przetrwał. Czynnikiem zapalnym, który popchnął Angelinę Jolie do złożenia pozwu rozwodowego, miała być konfrontacja, do której doszło na pokładzie ich prywatnego samolotu. Znajdujący się pod wpływem alkoholu Brad Pitt miał dopuszczać się nadużyć względem jednego z synów. 

Rozwód trwał 3 lata i ostatecznie "Brangelina" przestali istnieć w 2019 roku. Jednakże para wciąż spotyka się na rozprawach sądowych, które dotyczyły m.in. opieki nad dziećmi czy głośnej sprawy sprzedaży przez aktorkę części słynnej winnicy rosyjskiemu potentatowi spirytusowemu.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: "GQ"

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości