Dariusz Gnatowski urodził się 24 maja 1961 roku w Rudzie Śląskiej, a zmarł 20 października 2020 roku w Krakowie. Był polskim aktorem, który występował zarówno w filmach, jak i w teatrze. Ponadto użyczał również swojego głosu w produkcjach dubbingowych.
Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:
Dariusz Gnatowski — kariera i życie prywatne
Dariusz Gnatowski dorastał w Zabrzu i tam też uczęszczał do szkoły podstawowej oraz liceum. W 1985 r. przyszły gwiazdor od małego wykazywał liczne talenty w tym aktorski. Jeszcze w czasie nauki w liceum był bardzo zaangażowany w działalność artystyczną, taką jak teatr poezji czy kabaret. Warto wspomnieć, że brał też udział w konkursach recytatorskich, dzięki czemu rozwijał umiejętności aktorskie.
Ogromnym zainteresowaniem Dariusza Gnatowskiego był się sport. Już jako dziecko prosił rodziców o kupowanie gazet tematycznych. Mimo to postawił na karierę artystyczną i ukończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego.
Dariusz Gnatowski swoją karierę aktorską rozpoczął od występów w Teatrze Telewizji. Tam też zadebiutował, grając w adaptacji powieści "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza w reżyserii Macieja Wojtyszki. Z pewnością kolejną ważną datą w karierze aktora był 20 grudnia 1986 roku, gdzie zaczął grać na scenie teatralnej w Teatrze STU w Krakowie, gdzie wystąpił w roli Mieczysława Walpurga w dramacie "Wariat". Warto dodać, że Dariusz Gnatowski z tym teatrem był związany do końca swojego życia.
Aktor niewiele zdradzał na temat na temat swojego życia prywatnego. Wiadomo, że od lat 90. był żonaty z Anną, z którą miał córkę Julię. Małżonka czasami towarzyszyła artyście podczas różnych oficjalnych wyjść.
Dariusz Gnatowski — śmierć
Dariusz Gnatowski oprócz na deskach teatru kochał się również spełniać na szklanym ekranie. W 1988 r. wystąpił w serialu "Crimen", a swój debiut kinowy miał już kilka lat później, bo w 1994 r. w filmie "Miasto prywatne". W latach 90. prowadził programy dla dzieci oraz teleturniej "Czas to pieniądz" w telewizji TVN.
Do licznych osiągnięć Dariusza Gnatowskiego zdecydowanie można zaliczyć zdobycie w 2012 r.m nominacji do Nagród Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego za rolę w etiudzie "Kiedy ranne wstają zorze".
Dariusz Gnatowski już od wczesnych lat życia zmagał się z otyłością. Później również chorował na cukrzycę typu 2. W 2009 r. wykryto u niego stopę cukrzycową. 20 października 2020 roku trafił do Szpitala im. Józefa Dietla w Krakowie z powodu zapalenia płuc. Wspomniane następnie przekształciło się w ostrą niewydolność oddechową.
Tego samego dnia Dariusz Gnatowski zmarł. Dodatkowo stwierdzono u niego zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2, będącym przyczyną COVID-19. 3 listopada 2020 roku urna prochami została pochowana na cmentarzu podgórskim w Krakowie.
Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.
- Inteligentne, ambitne i twardo stąpające po ziemi. Znakiem zodiaku tych gwiazd są Bliźnięta
- Jak obecnie wyglądają synowe Pierce'a Brosnana? Bardzo wyrośli
- Vito Bambino śpiewa w Polsce, w Niemczech gra w serialach. Pracował też w przedszkolu
Autor: Norbert Żyła
Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA