Nie żyje ikona włoskiego kina. Gina Lollobrigida miała 95 lat

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Gina Lollobrigida nie żyje

Gina Lollobrigida nie żyje. Gwiazda włoskiego kina, która na swoim koncie miała kilkadziesiąt ról filmowych, twierdziła, że aktorstwo nigdy nie było jej przeznaczeniem. Uwielbiana przez fanów z całego świata "Lollo" zmarła w wieku 95 lat.

Gina Lollobrigida była jedną z najbardziej znanych, włoskich aktorek, które zrobiły karierę także poza swoim rodzimym krajem. Piękna gwiazda przez lata stanowiła obiekt pożądania i w latach 50. i 60. ubiegłego wieku zyskała status "seksbomby". Gina Lollobrigida, nazywana przez fanów "Lollo" od lat była już na aktorskiej emeryturze.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Nie żyje Gina Lollobrigida. Była ikoną włoskiego kina

O śmierci słynnej Włoszki poinformowała Agencja ANSA.

"Zmarła Gina Lollobrigida. Wielka postać włoskiego kina. Urodziła się w Subiaco 4 lipca 1927 roku, miała więc 95 lat" - czytamy w komunikacie.

Gina Lollobrigida porzuciła aktorstwo w 1973 roku i od tamtej pory nie pojawiała się już ani na małym, ani wielkim ekranie. Gwiazda odkryła w sobie nowe pasje: zajęła się rzeźbiarstwem, malarstwem, dziennikarstwem i fotografią. Po wielu latach przyznała, że to właśnie to sprawiało jej największą przyjemność w życiu zawodowym. Popularna "Lollo" twierdziła bowiem, że aktorstwo nigdy nie było jej prawdziwym powołaniem.

Gina Lollobrigida była wielką seksbombą lat 50. i 60.

Gina Lollobrigida już jako nastolatka zaczęła pracować jako modelka: chodziła po wybiegach i wygrywała konkursy piękności, wszyscy wieszczyli jej więc światową karierę. W wieku 20 lat wzięła udział w konkursie Miss Italia, jednak zajęła trzecie miejsce. Początkowo Gina Lollobrigida próbowała swoich sił jako aktorka w teatrze, wkrótce potem dostrzeli ją najwięksi potentaci świata filmu.

Gina Lollobrigida w latach 50. rozpoczęła swój "american dream". Gwiazda dostawała propozycje od największych reżyserów w Hollywood, którzy byli zachwyceni jej urodą i talentem. Włoszka szybko została okrzyknięta mianem seksbomby i występowała u boku największych amantów tamtych czasów. W latach 50. i 60. była jedną z najbardziej rozchwytywanych aktorek. Jej uroda w końcu okazała się jednak przekleństwem.

Na początku lat 70. Gina Lollobrigida została uznana za najpiękniejszą kobietę na świecie i to tak naprawdę pogrzebało jej karierę. Telefon aktorki milczał coraz dłużej, a ona sama dostawała coraz mniej lukratywnych propozycji. W końcu postanowiła przejść na aktorską emeryturę. W życiu prywatnym stroniła od skandali: tylko raz wyszła za mąż, a owocem tego związku jest jej jedyny, obecnie 61-letni syn.

 Distributors Corporation of America/Getty Images
Gina Lollobrigida w 1954 roku Distributors Corporation of America/Getty Images Źródło: Distributors Corporation of America/Getty Images

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego:  Central Press/Getty Images

Pozostałe wiadomości