Hanna Zborowska-Neves w ogniu krytyki za zachowanie córki. "Jest to dla mnie lekcja"

Hanna Zborowska-Neves przeprasza fanów i broni się przed hejtem
Hanna Zborowska-Neves przeprasza fanów i broni się przed hejtem
Źródło: X-NEWS
Hanna Zborowska-Neves to starsza siostra Zosi Zborowskiej. Kobieta musi tłumaczyć zachowanie swojej córki, której zarzuca się, że męczyła kota. Sprawą zainteresował się Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt, który skrytykował naganne traktowanie zwierzęcia. Hanna Zborowska-Neves wydała oświadczenie. Przyznała, że teraz dostaje groźby.

W sieci zawrzało po tym, jak Hanna Zborowska-Neves udostępniła InstaStories, w którym można zobaczyć, jak jedna z jej córek bawi się z kotem. Dziewczynka przenosiła zwierzę z miejsca na miejsce i przykrywała czymś przypominającym muszlę. Jej mama pochwaliła się tym widokiem i rozpływała się nad "przebraniem" dla kotka. Szybko sprawą zainteresowała się odpowiednia instytucja.

Przedstawiciele DIOZ o nagannej postawie wobec zwierząt. "Jesteśmy zażenowani"

Na nagranie udostępnione przez siostrę Zosi Zborowskiej zareagował Dolnośląski Inspektorat Ochrony Zwierząt. Przedstawiciele instytucji stwierdzili, że jej córka traktuje zwierzę jak zabawkę, a ona sama promuje takie zachowanie w sieci.

Żenada roku, dzieciaki traktują koty jak zabawki, które można męczyć, wkładać do kartonu, robić z nimi co się chce. Od tego się zaczyna - później rzuca się o ściany, odrywa łapki, główkę, ogonek... Bo przecież to tylko zabawka. Utrwalasz u dzieci patologiczne zachowania, pozbawione jakiegokolwiek szacunku do zwierząt
- oświadczył DIOZ.

Przedstawiciele Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt zwrócili uwagę na to, że Hanna Zborowska-Neves jest osobą publiczną, z której biorą przykład inni ludzie. A w tym przypadku promowała karygodne zachowanie.

Młode osoby oglądające coś takiego u gwiazdy IG, chcą być lepsze. A więc, co robią dla rozgłosu? Kopią zwierzęta, rzucają nimi, odrywają kończyny, zabijają... Wielokrotnie pokazujemy takie historie, w których musimy interweniować... Zwierzę to nie zabawka, a na osobach publicznych spoczywają obowiązki! Jesteśmy zażenowani...
- czytamy w dalszej części komentarza
GLAM_ZWIERZETA
Aneta Glam-Kurp ma 13 kotów i marzy o otworzeniu schroniska
Źródło: Co za Tydzień
DIOZ komentuje zachowanie córki Hanny Zborowskiej-Neves
DIOZ komentuje zachowanie córki Hanny Zborowskiej-Neves
Źródło: Instagram @hannaneves

Hanna Zborowska-Neves przeprasza fanów i broni się przed hejtem

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Hanna Zborowska-Neves wyraziła skruchę. Opublikowała na Instagramie oświadczenie, w którym przeprosiła i wyjaśniła, że nigdy nie znęcała się nad zwierzętami. Wręcz przeciwnie, twierdzi, że troszczy się o ich los.

Dobra. Jeszcze raz. Najpierw o kotkach. Uratowaliśmy je ja i moi przyjaciele z worka 3 dni temu. Gdyby nie my, już dawno by ich nie było. Pomagam przy adopcjach, również tych kotów. Sama mam kota adoptowanego, który śpi ze mną i moimi dziećmi w łóżku i żyje jak król. Moje dzieci od dwóch dni opiekują się tymi kotami. Karmią je i bawią się z nimi. Tutaj mój błąd polega na tym, że faktycznie powinnam być bardziej czuła na sposób, w jaki Miła obchodzi się z kotkami. I tutaj macie rację. Przepraszam. Jest to dla mnie lekcja 
- wyznała w oświadczeniu.

To nie koniec. Kobieta odczuwa skutki swojego czynu. Poinformowała fanów, że walczy teraz z hejtem i groźbami. Twierdzi, że kara jest niewspółmierna do winy.

Natomiast fala hejtu, jaka się na mnie wylała i groźby, które dostałam, są nieproporcjonalne do zdarzenia. W życiu nie podniosłam ręki na żadne zwierzę. A miałam ich w życiu 6, i każde było ze schroniska albo z odzysku
- dodała.
Hanna Zborowska-Neves otrzymuje groźby za złe traktowanie kota
Hanna Zborowska-Neves otrzymuje groźby za złe traktowanie kota
Źródło: Instagram @hannaneves

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: X-NEWS

podziel się:

Pozostałe wiadomości