Mąż Ivanki Trump ukrywał, że walczył z rakiem. "To było w rękach Boga"

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Mąż Ivanki Trump chorował na raka tarczycy

Jared Kushner, czyli mąż Ivanki Trump walczył z chorobą nowotworową w czasie, gdy razem z żoną mieszkali jeszcze w Białym Domu. Zięć Donalda Trumpa po raz pierwszy opowiedział o tym w swojej nadchodzącej książce.

Jared Kushner to nie tylko mąż Ivanki Trump, ale także były starszy doradca Donalda Trumpa za czasów, gdy był on prezydentem Stanów Zjednoczonych. To właśnie z racji na swoją funkcję zięć milionera razem z żoną przez kilka lat mieszkali w Białym Domu. Okazuje się, że ten okres był dla Jareda Kushnera trudny nie tylko ze względu na obowiązki państwowe, ale także poważne problemy zdrowotne. Mąż Ivanki Trump mierzył się wówczas z rakiem tarczycy, o czym po raz pierwszy opowiedział w swojej książce.

Mąż Ivnki Trump chorował na nowotwór tarczycy

Jared Kushner jest w trakcie wydawania książki "Breaking History: A White House Memoir", w której po raz pierwszy przyznał, że w czasie prezydentury jego teścia zdiagnozowano u niego nowotwór.

"Rano, kiedy pojechałem do Teksasu, aby wziąć udział w otwarciu fabryki Louis Vuitton, lekarz z Białego Domu Sean Conley wciągnął mnie do kabiny medycznej na Air Force One" – pisze Jared Kushner i przytacza słowa lekarza, który powiedział wówczas do niego: "Wyniki twojego testu pochodziły od Waltera Reed'a. Wygląda na to, że masz raka. Musimy natychmiast umówić się na operację" - czytamy w książce.

Jared Kushner od razu poprosił swojego doktora, by ten zachował tę informację dla siebie.

"Proszę, nie mów nikomu – zwłaszcza mojej żonie lub teściowi" - wspomina mąż Ivanki Trump.

Nowotwór został wykryty wcześnie, dzięki czemu można było przeprowadzić odpowiednie leczenie. Jared Kushner przeszedł operację wycięcia "znacznej części tarczycy" i ostrzegano go, że może to spowodować długotrwałe uszkodzenia głosu.

"Kiedy o tym pomyślałem, przypomniałem sobie, że było to w rękach Boga i lekarzy i że cokolwiek się wydarzyło, było poza moją kontrolą. Chwilami łapałem się na tym, że zastanawiałem się, czy będę potrzebować intensywnego leczenia" - pisze w swojej książce zięć Donalda Trumpa.

Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować"
Karolina Gruszka choruje na stwardnienie rozsiane. "Próbuję to odczarować" Karolina Gruszka to polska aktorka, która niedawno przyznała, że choruje na stwardnienie rozsiane. Gwiazda wzięła udział w kampanii społecznej i stara się edukować społeczeństwo. Jak sama przyznaje, jej przypadłość nie jest tak straszna, jak ją malują.

Jared Kushner starał się utrzymać chorobę w tajemnicy przed teściem

Jared Kushner przez długi czas utrzymywał swoją chorobę w tajemnicy i powiedział o wynikach badań jedynie swojej żonie, szefowi sztabu Białego Domu oraz swoim osobistym doradcom. Mąż Ivanki Trump szybko przeszedł do działania i zaplanował operację na tydzień przed Świętem Dziękczynienia.

"W ten sposób przegapiłbym najmniejszą ilość czasu w biurze. Moja nieobecność mogłaby nawet pozostać niezauważona. Właśnie tak chciałem. Rozpraszałem się pracą, by nie myśleć o zbliżającej się operacji lub niechcianych naroślach w moim ciele" - wyjaśniał.

Tajemnica Jareda Kushnera w końcu jednak wyszła na jaw. Dzień przed operacją Donald Trump Wezwał go do Gabinetu Owalnego i zapytał, czy martwi się zabiegiem. Mąż Ivanki Trump nigdy wcześniej nie mówił mu o swojej chorobie.

"Jestem prezydentem. Wiem wszystko. Rozumiem, że chcesz zachować te rzeczy w tajemnicy. Lubię też zachować takie rzeczy dla siebie. Poradzisz sobie. Nie martw się o nic w pracy. Mamy tu wszystko omówione" - wspomina słowa Donalda Trumpa Jared Kushner.

Jared Kushner był starszym doradcą Donalda Trumpa w czasie jego prezydentury
Jared Kushner był starszym doradcą Donalda Trumpa w czasie jego prezydentury Jared Kushner był starszym doradcą Donalda Trumpa w czasie jego prezydentury Źródło: Chip Somodevilla/Getty Images

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Mike Coppola/Getty Images for People.com

Pozostałe wiadomości