Jerry Springer nie żyje. Amerykański showman miał 79 lat

Jerry Springer nie żyje
Jerry Springer nie żyje
Źródło: Getty Images North America
Jerry Springer nie żyje. 27 kwietnia 2023 roku media obiegła informacja o śmierci jednego z najpopularniejszych amerykańskich dziennikarzy. Jerry Springer jakiś czas temu zachorował na nowotwór, a jego stan ostatnio znacznie się pogorszył. Showman miał 79 lat.

Wiadomość o śmierci Jerry'ego Springera podał portal TMZ. Chwilę później tę smutną informację potwierdził członek rodziny dziennikarza. Jerry Springer zmarł w wieku 79 lat w czwartek 27 kwietnia 2023 roku nad ranem w swoim domu pod Chicago. Od dłuższego czasu chorował na nowotwór trzustki, a stan zdrowia celebryty w ostatnich miesiącach się gwałtownie pogorszył.

"Jedna z najbardziej wpływowych i kontrowersyjnych postaci w historii telewizji nie żyje. Rzecznik rodziny powiedział, że Jerry walczył z "krótką chorobą". Nasze źródła podają, że to był rak. Zdiagnozowano go kilka miesięcy temu, a w tym tygodniu" - podaje TMZ.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Nie żyje Jerry Springer. Był gwiazdą Amerykańskiej telewizji

Jerry Springer pozostawił dwie córki: Katie i starszą siostrę Evelyn.

"Odszedł spokojnie. Jest niezastąpiony, a jego strata bardzo boli, ale pamięć o jego intelekcie, sercu i poczuciu humoru będzie żyła" - czytamy w oświadczeniu wydanym przez rodzinę dziennikarza.

Jerry Springer zyskał ogólnoświatową popularność dzięki prowadzeniu "Jerry Springer Show" (w Polsce znany pod tytułem "Potyczki Jerry'ego Springera"), w którym pomagał rodzinom, wrogom i parom w rozwiązywaniu ich problemów z udziałem publiczności. Program był bardzo kontrowersyjny, ponieważ nie do końca spełniał swoje zdanie i bazował na skandalu, podsycając bardzo skrajne emocje uczestników. Nie da się jednak ukryć, że zarówno Jerry Springer, jak i jego show, zapisali się na zawsze na kartach historii światowej telewizji.

"Zdolność Jerry'ego do nawiązywania kontaktu z ludźmi leżała u podstaw jego sukcesu we wszystkim, czego próbował, niezależnie od tego, czy była to polityka, transmisje telewizyjne, czy po prostu żarty z ludźmi na ulicy, którzy chcieli zdjęcia lub zamienić z nim słowo" — powiedziała Jene Galvin, długoletnia przyjaciółka i rzeczniczka rodziny cytowana przez portal Page Six.

Dziennikarz prowadził swój program nieprzerwanie przez 27 lat. Ostatni odcinek "Jerry Springer Show" został nagrany w 2018 roku.

Jerry Springer miał polskie korzenie

Jerry Springer urodził się w 1944 roku w Londynie, a potem razem z rodzicami przeprowadził się Do Stanów Zjednoczonych. Początkowo w swoim dorosłym życiu skupił się głównie na polityce. Dziennikarz brał udział w wyborach do kongresu, a potem został burmistrzem miasta Cincinnati w stanie Ohio. To właśnie wtedy zaczął pracować nad swoją karierą medialną.

Początkowo "Potyczki Jerry'ego Springera", które były od 1991 roku emitowane na antenie stacji NBC, skupiały się na wydarzeniach geopolitycznych. Dziennikarz potem zauważył, że fani oczekują od niego innej tematyki i postanowił nieco zmienić formułę swojego show, który w latach swojej świetności było tak popularne, że w kilku amerykańskich miastach pod względem oglądalności wyprzedziło program Oprah Winfrey.

Jerry Springer prowadził także własną audycję w "Springer on the Radio" w Air America Radio i był jednym z jurorów amerykańskiej edycji "Mam Talent!". Brał także udział między innymi w "Tańcu z Gwiazdami" oraz "Drop the Mic".

Co ciekawe, Jerry Springer ma polskie korzenie. Jego rodzina przed II wojną światową mieszkała bowiem w Gorzowie Wielkopolskim i w Szczecinku. W 2010 roku Szczecinek obchodził święto 700-lecia istnienia miasta, a burmistrz postanowił osobiście zaprosić Jerry'ego Springera do wzięcia udziału w honorowym komitecie obchodów urodzin Szczecinka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images North America

podziel się:

Pozostałe wiadomości