Plebiscyt #Co za Rok! w Co za Tydzień Online. Poznaj nominowanych w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022"

Plebiscyt #Co za Rok! serwisu Co za Tydzień Online. Poznaj nominowanych w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022"
Plebiscyt #Co za Rok! serwisu Co za Tydzień Online. Nominowani w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Zapraszamy was do pierwszej edycji Plebiscytu #Co za Rok! serwisu Co za Tydzień Online, w którym wybierzemy zwycięzców w czterech kategoriach. Poznajcie nominowane osoby w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022".

Serwis cozatydzien.tvn.pl świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was coś wyjątkowego. Właśnie ruszył Plebiscyt #Co za Rok!, w którym wyłonimy zwycięzców w czterech kategoriach: "Odkrycie Roku 2022", "Gwiazda Filmowa Roku 2022", "Gwiazda Muzyczna Roku 2022", a także "Inspiracje Roku 2022".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Plebiscyt Co za Rok! Poznaj nominowanych i zagłosuj
Plebiscyt Co za Rok! Poznaj nominowanych i zagłosuj

Plebiscyt #Co za Rok! Poznaj nominowanych w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022"

Przedstawiamy sylwetki osób nominowanych w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022". Kto według was zasługuje na zwycięstwo?

W kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022" nominowani zostali:

 • Ralph Kaminski za album "Bal u Rafała" oraz za niezwykłą muzykalność, delikatność, kreatywność i ogromne serce dla swoich słuchaczy
  • Sanah za album "Uczta" i jednoczenie ludzi przy wspólnym śpiewaniu i biesiadowaniu, dbałość o piękne słowa i melodie
   • Dawid Podsiadło za album "Lata dwudzieste", a także eksperymentowanie i poszukiwanie nowych brzmień, dzielenie się swoimi przemyśleniami ze słuchaczami
    • Julia Wieniawa za album "Omamy" i za oryginalność oraz odwagę w podążaniu za marzeniami

     Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda muzyczna roku 2022" - głosuj na Ralpha Kaminskiego

     Ralph Kaminski
     Ralph Kaminski
     Ralph Kaminski
     Źródło: MWMEDIA

     Ralph Kaminski, czyli właściwie Rafał Stanisław Kamiński urodził się 8 listopada 1990 roku w Jaśle. Jest wokalistą, kompozytorem, autorem piosenek, multiinstrumentalistą i producentem muzycznym. Wykonuje muzykę z pogranicza popu alternatywnego, czerpiącego z kameralistyki.

     W autorskich utworach Ralph Kaminski niejednokrotnie nawiązuje do świata "Akademii Pana Kleksa" oraz twórczości Jana Brzechwy i Andrzeja Korzyńskiego - kompozytora muzyki do "Akademii Pana Kleksa". Muzyk czerpie inspirację także z twórczości artystów takich jak: Adele, George Michael, David Bowie, Diana Ross, ABBA, Blondie czy Harry Styles.

     Ralph Kaminski jest laureatem wielu nagród muzycznych. Zwyciężył 40. Przegląd Piosenki Aktorskiej, zdobył także Fryderyki 2022 w kategorii artysta roku oraz piosenka poetycka roku, został też nagrodzony Paszportem "Polityki" 2021 w kategorii muzyka popularna.

     Album "Bal u Rafała" to czwarty krążek w karierze Ralpha Kaminskiego. Zawiera dziesięć autorskich kompozycji, za których produkcję odpowiada sam artysta. Na płycie znalazły się single bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, czyli "Bal u Rafała", "Duchy", "Krystyna" oraz "Planeta i ja".

     Płyta "Bal u Rafała" opowiada o tęsknocie za miłością, beztroskim życiem i wolnością. To refleksja nad dzieciństwem oraz pędzącym czasem. Jednym z głównych motywów krążka jest taniec. Ralph Kaminski w swój unikatowy, autorski sposób oddaje hołd muzyce lat osiemdziesiątych.

     Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda muzyczna roku 2022" - głosuj na Sanah

     Sanah
     Sanah
     Sanah
     Źródło: MWMEDIA

     Sanah, czyli Zuzanna Irena Grabowska (z domu Jurczak) urodziła się 2 września 1997 roku w Warszawie. Jest piosenkarką, skrzypaczką, autorką tekstów i kompozytorką. Wykonuje muzykę z pogranicza indie pop i art pop, a ostatnio także poezji śpiewanej. Sanah od początku kariery wygrała w sumie 18 nagród i zdobyła 80 nominacji. Triumfowała w plebiscytach takich jak Fryderyki, Bestsellery Empiku, Wiktory, Kids’ Choice Awards i Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

     "Uczta" to trzeci studyjny album w dorobku Sanah. Sama artystka określa go mianem "najważniejszego projektu w życiu".Tytułowa uczta to parabola miło spędzonego czasu z przyjaciółmi, wspólnego biesiadowania i jednoczącego spotkania przy stole. Do stworzenia albumu Sanah zaprosiła bowiem innych artystów, których podziwia. Utwór "Mamo tyś płakała" nagrała z Igorem Herbutem w celu charytatywnym, a cały przychód zasilił konto Stowarzyszenia Siemacha i został przekazany na pomoc dzieciom – ofiarom rosyjskiej inwazji na Ukrainę. "Szary świat" nagrany został wspólnie z zespołem Kwiat Jabłoni, "Czesława" z Natalią Grosiak, "Tęsknię sobie" z Arturem Rojkiem, "Audi" z Miętha, "Sen we śnie" z Grzegorzem Turnauem, "Baczyński (Pisz do mnie listy)" z Anią Dąbrowską, "Eldorado" z Darią Zawiałow, "Oscar" z Vito Bambino (Mateuszem Dopieralskim), "Ostatnia nadzieja" z Dawidem Podsiadło oraz "Święty Graal" w duecie ze Stanisławem Grabowskim. Album "Uczta" niecałe dwa tygodnie po premierze osiągnął status złotej płyty, a po pół roku zdobył status diamentowej płyty.

     Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda muzyczna roku 2022" - głosuj na Dawida Podsiadło

     Dawid Podsiadło
     Dawid Podsiadło
     Dawid Podsiadło
     Źródło: MWMEDIA

     Dawid Podsiadło urodził się 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej. Jest piosenkarzem, autorem tekstów oraz zwycięzcą drugiej edycji programu "X Factor". Wykonuje muzykę z pogranicza gatunków - popu, indie rocka, alternatywy czy bluesa. W swojej karierze muzyk zdobył aż 25 nagród, a wśród nich Fryderyki, Paszport "Polityki", Bestsellery Empiku czy Eska Music Awards.

     "Lata Dwudzieste" to czwarty solowy studyjny album Dawida Podsiadły. Wydawnictwo promowały single "POST" oraz "To, co masz ty!". Na tę płytę artysta kazał czekać fanom od 2018 roku. Dlatego też jest ona zbiorem kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty. Jak zwykle muzyk daje upust emocjom w mocnych tekstach dotyczących nie tylko osobistych rozterek, ale także tego, co dzieje się na świecie. Mimo to jest to jedna z najbardziej tanecznych płyt w dorobku artysty. Jak każdy poprzedni krążek, także i ten został ciepło przyjęty przez publiczność. Kilka dni po premierze "Lat dwudziestych", twarz wokalisty i tytuł albumu pojawiły się na bilbordzie na Times Square w Nowym Jorku. 

     Dawid Podsiadło zapowiedział także wielki koncert promujący płytę na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety rozeszły się w mgnieniu oka. Wcześniej zapełnił już Stadion Narodowy razem z raperem Taco Hemingwayem, sprzedając więcej biletów niż Metallica czy Coldplay, czym pobili rekord Polski.

     Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda muzyczna roku 2022" - głosuj na Julię Wieniawę

     Julia Wieniawa
     Julia Wieniawa
     Julia Wieniawa
     Źródło: MWMEDIA

     Julia Wieniawa-Narkiewicz urodziła się 23 grudnia 1998 roku w Warszawie. To aktorka, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i jedna z najbardziej wpływowych polskich influencerek. Choć znana jest głównie z dorobku aktorskiego, to od początku związana była także z muzyką. Wykonuje utwory z pogranicza popu, elektroniki i alternatywy. Inspiruje się twórczością FKA Twigs czy  Solange.

     "Omamy" to długo wyczekiwany, debiutancki album Julii Wieniawy. Przeplatają się na nim taneczne i liryczne nuty. Płyta powstawała na przestrzeni kilku lat i jest osobistym podsumowaniem pewnego rozdziału w życiu artystki. Julia Wieniawa stawia na oryginalność i bogatą oprawę artystyczną oraz wplata w swoją twórczość popkulturowe motywy. Na płycie znajdziemy m.in. energetyczne "Omamy", wpadający w ucho utwór "Nie muszę", liryczny kawałek "Milczysz" czy cover utworu Skubasa "Nie mam dla Ciebie miłości".

     Autor: Kamila Jamrożek

     podziel się:

     Pozostałe wiadomości

     Agnieszka Woźniak-Starak o planach na święta Bożego Narodzenia. Podsumowała mijający rok [TYLKO U NAS]

     Agnieszka Woźniak-Starak o planach na święta Bożego Narodzenia. Podsumowała mijający rok [TYLKO U NAS]

     Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

     Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

     Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

     Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

     Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

     Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

     Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

     Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

     Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

     Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

     Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

     Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

     Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

     Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

     Wojciech Błach odwiedził Energylandię zimą. Aktor przyznał, że to świetna rozrywka również dla dorosłych
     Materiał promocyjny

     Wojciech Błach odwiedził Energylandię zimą. Aktor przyznał, że to świetna rozrywka również dla dorosłych

     Sonia Bohosiewicz o popularności. Jak sławę córki odbierają rodzice?

     Sonia Bohosiewicz o popularności. Jak sławę córki odbierają rodzice?

     Śniadanie z amazon.pl – z uśmiechem, ale na serio. Raport o nawykach i emocjach Polaków w czasie świąt
     Materiał promocyjny

     Śniadanie z amazon.pl – z uśmiechem, ale na serio. Raport o nawykach i emocjach Polaków w czasie świąt

     Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

     Maria Seweryn o roli w "Różyczce 2", byciu córką sławnych rodziców i relacji z dziećmi. "Z pewnego zagubienia wybrałam ten zawód" [WYWIAD]

     Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

     Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

     Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

     Kortez o przerwie w muzyce i trudnych doświadczeniach osobistych. "Nie chciałem cierpieć"

     Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

     Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

     Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

     Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

     Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

     Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

     Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

     Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

     Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

     Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

     Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

     Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

     Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

     Marianna Gierszewska kończy karierę. Nam mówi o przełomowym momencie. "Mówiłam do mamy, żeby mnie zabiła"

     Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

     Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

     Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

     Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

     Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

     Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

     Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

     Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

     Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

     Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

     Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

     Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

     Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

     Magda Femme po 11 latach od zaręczyn planuje ślub. "Nie odbędzie się tak, jakbym chciała"

     Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

     Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

     Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

     Dowódcy "Naszych w mundurach" zdradzają tajemnice drugiego sezonu. Czego się możemy spodziewać? [TYLKO U NAS]

     Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

     Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

     Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

     Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

     Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

     Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

     Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

     Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

     Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

     Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

     Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

     Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

     Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

     Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

     Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

     Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

     Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

     Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

     Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

     Emilia Stachurska zasłynęła rolą Zuzi w serialu "Niania". Co się z nią stało?

     Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

     Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

     Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

     Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

     Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

     Klaudia El Dursi o problemach ze zdrowiem. Przyznała, że cierpi od kilku lat

     Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

     Monika Miller o stylu, randkach i relacji z dziadkiem. "Często się mnie czepia"

     Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

     Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

     Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

     Trzeci sezon serialu "Skazana". Kiedy premiera w serwisie Player?

     Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

     Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

     Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

     Córka Pawła Golca jest już dorosła i idzie w jego ślady. Tak dziś wygląda Maja Golec

     Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

     Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

     "Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

     "Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

     Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

     Julia Kamińska o przekraczaniu granic w singlu "Granica". "Miałam wrażenie, że na plecach mam karabin"

     Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]

     Kinga Jasik ze "Skazanej" o intymnych scenach. "Czułam stres, że to Adam Woronowicz" [TYLKO U NAS]