Plebiscyt #Co za Rok! w Co za Tydzień Online. Poznaj nominowanych w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022"

Plebiscyt #Co za Rok! serwisu Co za Tydzień Online. Poznaj nominowanych w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022"
Plebiscyt #Co za Rok! serwisu Co za Tydzień Online. Nominowani w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl
Zapraszamy was do pierwszej edycji Plebiscytu #Co za Rok! serwisu Co za Tydzień Online, w którym wybierzemy zwycięzców w czterech kategoriach. Poznajcie nominowane osoby w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022".

Serwis cozatydzien.tvn.pl świętuje swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dla was coś wyjątkowego. Właśnie ruszył Plebiscyt #Co za Rok!, w którym wyłonimy zwycięzców w czterech kategoriach: "Odkrycie Roku 2022", "Gwiazda Filmowa Roku 2022", "Gwiazda Muzyczna Roku 2022", a także "Inspiracje Roku 2022".

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Plebiscyt Co za Rok! Poznaj nominowanych i zagłosuj
Plebiscyt Co za Rok! Poznaj nominowanych i zagłosuj

Plebiscyt #Co za Rok! Poznaj nominowanych w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022"

Przedstawiamy sylwetki osób nominowanych w kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022". Kto według was zasługuje na zwycięstwo?

W kategorii "Gwiazda muzyczna roku 2022" nominowani zostali:

  • Ralph Kaminski za album "Bal u Rafała" oraz za niezwykłą muzykalność, delikatność, kreatywność i ogromne serce dla swoich słuchaczy
    • Sanah za album "Uczta" i jednoczenie ludzi przy wspólnym śpiewaniu i biesiadowaniu, dbałość o piękne słowa i melodie
      • Dawid Podsiadło za album "Lata dwudzieste", a także eksperymentowanie i poszukiwanie nowych brzmień, dzielenie się swoimi przemyśleniami ze słuchaczami
        • Julia Wieniawa za album "Omamy" i za oryginalność oraz odwagę w podążaniu za marzeniami

          Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda muzyczna roku 2022" - głosuj na Ralpha Kaminskiego

          Ralph Kaminski
          Ralph Kaminski
          Ralph Kaminski
          Źródło: MWMEDIA

          Ralph Kaminski, czyli właściwie Rafał Stanisław Kamiński urodził się 8 listopada 1990 roku w Jaśle. Jest wokalistą, kompozytorem, autorem piosenek, multiinstrumentalistą i producentem muzycznym. Wykonuje muzykę z pogranicza popu alternatywnego, czerpiącego z kameralistyki.

          W autorskich utworach Ralph Kaminski niejednokrotnie nawiązuje do świata "Akademii Pana Kleksa" oraz twórczości Jana Brzechwy i Andrzeja Korzyńskiego - kompozytora muzyki do "Akademii Pana Kleksa". Muzyk czerpie inspirację także z twórczości artystów takich jak: Adele, George Michael, David Bowie, Diana Ross, ABBA, Blondie czy Harry Styles.

          Ralph Kaminski jest laureatem wielu nagród muzycznych. Zwyciężył 40. Przegląd Piosenki Aktorskiej, zdobył także Fryderyki 2022 w kategorii artysta roku oraz piosenka poetycka roku, został też nagrodzony Paszportem "Polityki" 2021 w kategorii muzyka popularna.

          Album "Bal u Rafała" to czwarty krążek w karierze Ralpha Kaminskiego. Zawiera dziesięć autorskich kompozycji, za których produkcję odpowiada sam artysta. Na płycie znalazły się single bardzo ciepło przyjęte przez publiczność, czyli "Bal u Rafała", "Duchy", "Krystyna" oraz "Planeta i ja".

          Płyta "Bal u Rafała" opowiada o tęsknocie za miłością, beztroskim życiem i wolnością. To refleksja nad dzieciństwem oraz pędzącym czasem. Jednym z głównych motywów krążka jest taniec. Ralph Kaminski w swój unikatowy, autorski sposób oddaje hołd muzyce lat osiemdziesiątych.

          Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda muzyczna roku 2022" - głosuj na Sanah

          Sanah
          Sanah
          Sanah
          Źródło: MWMEDIA

          Sanah, czyli Zuzanna Irena Grabowska (z domu Jurczak) urodziła się 2 września 1997 roku w Warszawie. Jest piosenkarką, skrzypaczką, autorką tekstów i kompozytorką. Wykonuje muzykę z pogranicza indie pop i art pop, a ostatnio także poezji śpiewanej. Sanah od początku kariery wygrała w sumie 18 nagród i zdobyła 80 nominacji. Triumfowała w plebiscytach takich jak Fryderyki, Bestsellery Empiku, Wiktory, Kids’ Choice Awards i Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

          "Uczta" to trzeci studyjny album w dorobku Sanah. Sama artystka określa go mianem "najważniejszego projektu w życiu".Tytułowa uczta to parabola miło spędzonego czasu z przyjaciółmi, wspólnego biesiadowania i jednoczącego spotkania przy stole. Do stworzenia albumu Sanah zaprosiła bowiem innych artystów, których podziwia. Utwór "Mamo tyś płakała" nagrała z Igorem Herbutem w celu charytatywnym, a cały przychód zasilił konto Stowarzyszenia Siemacha i został przekazany na pomoc dzieciom – ofiarom rosyjskiej inwazji na Ukrainę. "Szary świat" nagrany został wspólnie z zespołem Kwiat Jabłoni, "Czesława" z Natalią Grosiak, "Tęsknię sobie" z Arturem Rojkiem, "Audi" z Miętha, "Sen we śnie" z Grzegorzem Turnauem, "Baczyński (Pisz do mnie listy)" z Anią Dąbrowską, "Eldorado" z Darią Zawiałow, "Oscar" z Vito Bambino (Mateuszem Dopieralskim), "Ostatnia nadzieja" z Dawidem Podsiadło oraz "Święty Graal" w duecie ze Stanisławem Grabowskim. Album "Uczta" niecałe dwa tygodnie po premierze osiągnął status złotej płyty, a po pół roku zdobył status diamentowej płyty.

          Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda muzyczna roku 2022" - głosuj na Dawida Podsiadło

          Dawid Podsiadło
          Dawid Podsiadło
          Dawid Podsiadło
          Źródło: MWMEDIA

          Dawid Podsiadło urodził się 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej. Jest piosenkarzem, autorem tekstów oraz zwycięzcą drugiej edycji programu "X Factor". Wykonuje muzykę z pogranicza gatunków - popu, indie rocka, alternatywy czy bluesa. W swojej karierze muzyk zdobył aż 25 nagród, a wśród nich Fryderyki, Paszport "Polityki", Bestsellery Empiku czy Eska Music Awards.

          "Lata Dwudzieste" to czwarty solowy studyjny album Dawida Podsiadły. Wydawnictwo promowały single "POST" oraz "To, co masz ty!". Na tę płytę artysta kazał czekać fanom od 2018 roku. Dlatego też jest ona zbiorem kilku lat przeżyć i przemyśleń artysty. Jak zwykle muzyk daje upust emocjom w mocnych tekstach dotyczących nie tylko osobistych rozterek, ale także tego, co dzieje się na świecie. Mimo to jest to jedna z najbardziej tanecznych płyt w dorobku artysty. Jak każdy poprzedni krążek, także i ten został ciepło przyjęty przez publiczność. Kilka dni po premierze "Lat dwudziestych", twarz wokalisty i tytuł albumu pojawiły się na bilbordzie na Times Square w Nowym Jorku. 

          Dawid Podsiadło zapowiedział także wielki koncert promujący płytę na Stadionie Narodowym w Warszawie. Bilety rozeszły się w mgnieniu oka. Wcześniej zapełnił już Stadion Narodowy razem z raperem Taco Hemingwayem, sprzedając więcej biletów niż Metallica czy Coldplay, czym pobili rekord Polski.

          Plebiscyt #Co za rok! "Gwiazda muzyczna roku 2022" - głosuj na Julię Wieniawę

          Julia Wieniawa
          Julia Wieniawa
          Julia Wieniawa
          Źródło: MWMEDIA

          Julia Wieniawa-Narkiewicz urodziła się 23 grudnia 1998 roku w Warszawie. To aktorka, piosenkarka, autorka tekstów, kompozytorka i jedna z najbardziej wpływowych polskich influencerek. Choć znana jest głównie z dorobku aktorskiego, to od początku związana była także z muzyką. Wykonuje utwory z pogranicza popu, elektroniki i alternatywy. Inspiruje się twórczością FKA Twigs czy  Solange.

          "Omamy" to długo wyczekiwany, debiutancki album Julii Wieniawy. Przeplatają się na nim taneczne i liryczne nuty. Płyta powstawała na przestrzeni kilku lat i jest osobistym podsumowaniem pewnego rozdziału w życiu artystki. Julia Wieniawa stawia na oryginalność i bogatą oprawę artystyczną oraz wplata w swoją twórczość popkulturowe motywy. Na płycie znajdziemy m.in. energetyczne "Omamy", wpadający w ucho utwór "Nie muszę", liryczny kawałek "Milczysz" czy cover utworu Skubasa "Nie mam dla Ciebie miłości".

          Autor: Kamila Jamrożek

          podziel się:

          Pozostałe wiadomości