"MasterChef"

"MasterChef" – uczestnicy 12. edycji

Statuetka w programie "MasterChef" to cenne trofeum, o które walczy wielu śmiałków. Kulinarne show przyciąga nie tylko utalentowanych kucharzy-amatorów, ale i rzesze widzów, którzy śledzą rozgrywkę na antenie TVN. Ruszyła już 12. edycja kulinarnych potyczek z nowym jurorem na pokładzie i w całkiem odmienionym studiu.

Wyjaśniamy, na czym polega program oraz jak można zgłosić się do nowej edycji. 

"MasterChef" – zasady programu

W Polsce "MasterChef" zadebiutował na antenie TVN w 2012 roku. Dotychczas wyemitowano 11 sezonów. Format kuchennego show pochodzi z Wielkiej Brytanii, gdzie po raz pierwszy zrealizowano go w 1990 roku. Sam program jest produkowany w ponad 40 państwach.

Jakie są główne zasady? W programie biorą udział kucharze-amatorzy z całej Polski, którzy walczą o tytuł "MasterChefa". Z setek kandydatów, którzy zgłaszają się do show, w drodze eliminacji wyłaniana jest wielka czternastka, która rywalizuje ze sobą na oczach telewidzów. Mają do wykonania wiele zadań, w których mogą wykazać się smakiem, wyobraźnią oraz wyjątkowym kunsztem kulinarnym.

Dalsze eliminacje toczą się aż do wielkiego finału. Po emocjonującej konkurencji wyłaniany jest zwycięzca. Do wygrania jest statuetka, 100 tysięcy złotych oraz możliwość wydania własnej książki kucharskiej.

"MasterChef" 2023 – nowy skład jury i studio

W 12. sezonie programu "MasterChef" do trójki dotychczasowych jurorów dołączył Tomasz Jakubiak, który jest doskonale znany widzom serii "MasterChef Junior". To właśnie tam miał okazję oceniać młodszych adeptów sztuki kulinarnej. Wcześniej występował na kanale Food Network, prezentując swoje sprawdzone przepisy i patenty w programie "Sztuka mięsa".

Obecny skład jury prezentuje się następująco:

  • Magda Gessler,
  • Michel Moran,
  • Anna Starmach,
  • Tomasz Jakubiak.

Ponadto od 12. sezonu programu, uczestnicy i jurorzy mogą w pełni korzystać z odświeżonego studia!

"MasterChef" — "Wielkie Grillowanie"

Wiosną 2023 roku miała miejsce specjalna edycja programu "MasterChef". Głównym motywem było słynne grillowanie, uważane za narodowy sport Polaków.

Drużyny złożone z uczestników poprzednich edycji "MasterChefa", pod przewodnictwem Tomasza Jakubiaka i Michela Morana, rywalizowały ze sobą w kilku plenerowych konkurencjach. Znani zawodnicy – Kuba Tomaszczyk, Mateusz Guncel i Mikołaj Rey, mieli okazję wykazać się w przygotowaniu doskonałych szaszłyków i innych dań. W roli jurorów wystąpili najlepsi uczestnicy siódmej edycji "MasterChefa Juniora ".

"MasterChef" – zgłoś się na casting!

Aby wziąć udział w kolejnych edycjach “MasterChefa”, należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie głównej TVN w zakładce “Castingi”.

Każdy, kto uwielbia gotować amatorsko i ma ukończone 18 lat, może wziąć udział w kulinarnych potyczkach!

Gdzie można obejrzeć program "MasterChef"?

Nowa 12. edycja programu „MasterChef” miała swoją premierę 3 września 2023 roku na antenie TVN. Najnowsze odcinki będą emitowane co niedzielę, o godzinie 20:00.

Nie oglądałeś poprzednich odcinków? Wszystkie sezony „MasterChefa” są dostępne online dla użytkowników platformy VOD player.pl.

Źródło zdjęcia głównego: TVN