Sara James

Idolka młodego pokolenia Sara James, a dokładniej Sara Zofia Egwu-James jest finalistką amerykańskiego "Mam talent", czyli "America’s Got Talent". W czwartej edycji "The Voice Kids" z 2021 roku odniosła imponujące zwycięstwo. W tym samym roku zdobyła również drugie miejsce w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Sara James – wiek, skąd pochodzi, rodzice

Sara James urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Słubicach. Jest dzieckiem Arlety Dancewicz oraz Johna Egwu-Jamesa. Młoda piosenkarka ma trójkę rodzeństwa – Michelle Jamesa, Johna Jamesa Juniora i Jakuba Dancewicza.

Uczęszczała do Szkoły Podstawowej im. Marii Skłodowskiej-Curie w Ośnie Lubuskim i Szkoły Muzycznej I stopnia im. Stanisława Moniuszki w Słubicach, gdzie uczyła się gry na pianinie. Warsztat muzyczny szlifuje pod okiem Edyty Kręgiel w Miejskim Ośrodku Kultury SMOK w Słubicach. Od szóstego roku życia śpiewa publicznie zdobywając różnego rodzaju nagrody, m.in. Srebrny Mikrofon w finale Lubuskiego Festiwalu Piosenki Pro Arte.

Sara James – kariera muzyczna

W 2021 roku swoich sił spróbowała w czwartej edycji programu "The Voice Kids", gdzie dołączyła do grupy prowadzonej przez Tomsona i Barona. Z powodzeniem dotarła do finału, gdzie odniosła zwycięstwo po zdobyciu największego poparcia widzów programu.

Dzięki swoim umiejętnościom i dotychczasowym osiągnięciom została reprezentantką Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci w 2021 roku. Na eliminacjach do Eurowizji Junior wykonała m.in. utwór "Somebody", który jest jej autorskim dziełem i zagwarantował jej największe poparcie telewidzów. Na Eurowizji wystąpiła z tą samą piosenką i zajęła drugie miejsce, zdobywając 218 punktów, z czego 102 punkty były od widzów i 116 od jury. Nieco ponad miesiąc przed tym sukcesem wydała jeszcze mini album zatytułowany "Jak co roku".

Młoda piosenkarka nie poprzestała na robieniu kariery muzycznej jedynie w granicach Polski i na wiosnę 2022 roku wzięła udział w America’s Got Talent, gdzie zachwyciła jury, śpiewając piosenkę Billie Eilish pt. "Lovely". Sara otrzymała, tzw. złoty przycisk i prosto ze wstępnego przesłuchania znalazła się w półfinale. Niestety artystce nie udało się wejść do ścisłej finałowej piątki.

Sara może się pochwalić takimi osiągnięciami jak: ambasadorstwo programu Spotify EQUAL czy wydaniem wysoko ocenianych singli, m.in. "My Wave" i "Taka sama".

Sara James – ciekawostki

Ojciec Sary, John Egwu-James również zajmuje się muzyką, m.in. wspólnie z Mezo skomponował utwór "Jedyna", a kilkanaście lat temu próbował swoich sił w "X Factorze" i "Bitwie na Głosy". Na ten moment John jest związany z wytwórnią Sony Music Poland profesjonalnym kontraktem.

W wieku 14 lat został dla Sary zorganizowany indywidualny tok nauczania z uwagi na rozwój kariery muzycznej. Młoda artystka często przebywa w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracuje nad autorską muzyką i rozwojem międzynarodowej kariery. Na bieżąco pozostaje w kontakcie ze swoimi fanami przez media społecznościowe.

Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!"
Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!" Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA