Kim Kardashian zniszczyła suknię Marilyn Monroe? W sieci pojawiły się zdjęcia

Kim Kardashian zniszczyła suknię Marilyn Monroe?
Kim Kardashian zniszczyła suknię Marilyn Monroe?
Źródło: Mike Cohen/Getty Images for The New York Times
Kim Kardashian na tegorocznej Met Gali pojawiła się w historycznej "naked dress", w której lata wcześniej Marilyn Monroe zaśpiewała prezydentowi Johnowi F. Kennedy'emu piosenkę "Happy Birthday, Mr. President" z okazji jego urodzin. Najsłynniejsza celebrytka świata wypożyczyła cenną kreację i miała oddać ją w nienaruszonym stanie. Na najnowszych zdjęciach widać, że suknia mocno popękała.

Kim Kardashian nie bez powodu jest nazywana najsłynniejszą celebrytką na świecie i dobrze wie, jak zwrócić na siebie uwagę wszystkich mediów. Była żona Kanye Westa wywołała spore zamieszanie, gdy postanowiła przyjść na tegoroczną Met Galę w sukni, którą kiedyś założyła sama Marilyn Monroe. Hasłem przewodnim tej imprezy była bowiem antologia mody, co Kim Kardashian potraktowała bardzo dosłownie. Gwiazda wypożyczyła sławną kreację i jak sama się chwaliła, schudła aż osiem kilogramów, by móc się w niej dopiąć. Niestety nie udało się jej to do końca i podczas gali Kim Kardashian zasłaniała tył sukni białym futerkiem. Wielu ekspertów wówczas podkreślało, że celebrytka nie powinna zakładać tego ubioru, który dla wielu Amerykanów stał się już zabytkiem, ponieważ może przez przypadek ją uszkodzić. Teraz okazuje się, że ich obawy okazały się słuszne.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Słynna suknia Marilyn Monroe zniszczona. Winna Kim Kardashian?

60-letnia suknia Marylin Monroe do tej pory była przechowywana w kontrolowanej temperaturze w Ripley's Believe It or Not! Museum w Orlando. Kim Kardashian wypożyczając kreację wartą pięć milinów dolarów, musiała zgodzić się na pewne ustępstwa: nie mogła wcześniej pomalować ani zabalsamować swojego ciała, a samą kreację musiała dotykać tylko w rękawiczkach. Dodatkowo celebrytka mogła mieć na sobie oryginalną suknię zaledwie kilka minut, jedynie do zdjęć. Po wejściu po słynnych schodach gwiazda przebrała się w jej replikę.

Muzeum od początku zapewniało, że bardzo dbało o to, by kreacja zachowała się w nienaruszonym stanie. Na filmikach, które od początku krążyły w sieci, widać było jednak, że Kim Kardashian ma spory problem z dopięciem kreacji. Teraz okazuje się, że fragmenty słynnej "naked dress" uległy uszkodzeniu.

Scott Fortner, historyk i kolekcjoner, prowadzi konto na Instagramie poświęcone Marilyn Monroe. Mężczyzna opublikował zdjęcia jej kryształowej sukni z 1962 roku i pokazał, że materiał z okolicy suwaka jest wyraźnie rozciągnięty i popękany. Dodatkowo niektóre ze świecidełek odpadły, a inne trzymają się ledwo na pojedynczych nitkach.

Scott Fortner twierdzi, że oba porównawcze zdjęcia zostały zrobione w siedzibie muzeum. Jedno przed Met Galą, a drugie 12 czerwca br. Przedstawiciele placówki nie odnieśli się na razie do tej sprawy, a sami informatorzy magazynu "Daiy Mail" z kręgu rodziny Kardashianów uważają, że zarzuty o zniszczenie sukni są nieprawdziwe.

czt 10
Nagrody Elle Awards rozdane. Wśród wyróżnionych Agnieszka Woźniak-Starak
Za nami gala Elle Awards. Po trzech latach przerwy czytelniczki popularnego magazynu mogły spotkać i wyróżnić swoje ulubione gwiazdy. Wśród sław, które zgarnęły prestiżową statuetkę, była także Agnieszka Woźniak-Starak. Prezenterka "Dzień Dobry TVN" została uznana za "Ikonę stylu".

Projektant sukni Marilyn Monroe nie chciał, by założyła ją Kim Kardashian

Jednym z przeciwników pomysłu, by Kim Kardashian wypożyczała suknię Marylin Monroe, był sam projektant kreacji. Bob Mackie w rozmowie z "Entertainment Weekly" mocno krytykował ten pomysł i podkreślił, że był on błędem.

"Marilyn była boginią. Szaloną boginią, ale boginią. Była po prostu bajeczna. Nikt tak nie wygląda na zdjęciach. I zrobiono ją dla niej. Projekt został stworzony dla niej. Nikt inny nie powinien pokazywać się w tej sukience" - tłumaczył projektant słynnej sukni.

Kim Kardashian w sukni Marilyn Monroe na Met Gali
Kim Kardashian w sukni Marilyn Monroe na Met Gali
Kim Kardashian w sukni Marilyn Monroe na Met Gali
Źródło: Gotham/Getty Images

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Mike Cohen/Getty Images for The New York Times

podziel się:

Pozostałe wiadomości