Rudi Schuberth zniknął z show-biznesu. Co się z nim dzieje?

Rudi Schuberth
Rudi Schuberth
Źródło: MWMEDIA
Kiedyś zabawiał miliony Polaków niezwykłym talentem muzycznym i charyzmą sceniczną. Jego twarz regularnie gościła na ekranach telewizorów, a piosenki towarzyszyły wielu pokoleniom. Dziś jednak Rudi Schuberth wybrał inny tryb życia, z dala od reflektorów i mediów. Co teraz robi?

Rudi Schuberth, znany jako wokalista, prezenter telewizyjny i członek Okolicznościowo-Rozrywkowego Syndykatu "Wały Jagiellońskie", kiedyś cieszył się ogromną popularnością w Polsce. Jego twarz była znana z programu "Śpiewające fortepiany" oraz z udziału w Kabarecie TEY. Jego piosenki "Córka rybaka", "Monika – dziewczyna ratownika" czy "Wars wita" znają pokolenia Polaków. Jednak od dłuższego czasu artysta unika mediów i show-biznesu, skupiając się na życiu prywatnym.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Muzyka

Źródło: "Co Za Tydzień"
Alvaro Soler kocha wracać do Polski
Alvaro Soler kocha wracać do Polski
Wywiad z Jaredem Leto
Wywiad z Jaredem Leto
Agnieszka Chylińska o nowej płycie, macierzyństwie i swojej przemianie
Kuba Badach o powrocie Poluzjantów
Kuba Badach o powrocie Poluzjantów
Joanna Liszowska wystąpi na festiwalu w Sopocie
Joanna Liszowska wystąpi na festiwalu w Sopocie
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Światowej sławy polscy DJ-e. Kim jest duet Catz 'n Dogz?
Światowej sławy polscy DJ-e. Kim jest duet Catz 'n Dogz?
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Mery Spolsky zagrała koncert w Gdańsku
Mery Spolsky zagrała koncert w Gdańsku
Anita Lipnicka świętuje 25-lecie na scenie
Anita Lipnicka świętuje 25-lecie na scenie
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Wyjątkowy koncert Riedel 4 Riedel
Wyjątkowy koncert Riedel 4 Riedel
Tomasz Organek o nowej płycie: Jest troszkę inna
Tomasz Organek o nowej płycie: Jest troszkę inna
"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
Koncert grupy LemON odbył się po 435 dniach. Igor Herbut o emocjach na scenie
Koncert grupy LemON odbył się po 435 dniach. Igor Herbut o emocjach na scenie
Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"
Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"
Życie Zdzisława Beksińskiego. Niezwykły koncert na jego cześć odbył się w Katowicach
Życie Zdzisława Beksińskiego. Niezwykły koncert na jego cześć odbył się w Katowicach
Cleo ruszyła w trasę koncertową. Najpierw stara kopalnia węgla, a teraz Sopot
Cleo ruszyła w trasę koncertową. Najpierw stara kopalnia węgla, a teraz Sopot
Koncert Wojtek Mazolewski Quintet
Koncert Wojtek Mazolewski Quintet
Fisz Emade Tworzywo ruszają z nową trasą koncertową
Fisz Emade Tworzywo ruszają z nową trasą koncertową
Andrzej Piaseczny o kameralnych koncertach: „Jestem strasznym gadułą”
Andrzej Piaseczny o kameralnych koncertach: „Jestem strasznym gadułą”

Rudi Schuberth – kariera i życie osobiste

Rudolf Schuberth, bo tak brzmi pełne imię i nazwisko tej wyjątkowej postaci, przyszedł na świat 30 sierpnia 1953 roku w Gdańsku. Dorastał w rodzinie o tradycjach stoczniowych, co od początku wpłynęło na jego zamiłowanie do morskiego klimatu. Już jako dziecko towarzyszył ojcu, pracownikowi stoczni, na statkach, które zbierały ryby i dostarczały je do baz-przetwórni. Miłość do morza i stoczni pozostała z nim na zawsze, ale to muzyka i scena wkrótce stały się głównymi obszarami jego zainteresowań.

Po ukończeniu Politechniki Gdańskiej, gdzie studiował inżynierię budowy okrętów, Rudi Schuberth postanowił podążać za swoją pasją artystyczną. W 1977 roku współzałożył Okolicznościowo-Rozrywkowy Syndykat "Wały Jagiellońskie", który stał się prawdziwym przełomem w jego karierze. Wspólnie tworzyli lekkie, żartobliwe piosenki, które błyskawicznie zdobyły popularność wśród Polaków. Szlagiery takie jak "Monika dziewczyna ratownika", "Wars wita was", "Tylko mi ciebie brak" czy "Córka rybaka" stały się niezapomnianymi przebojami.

Nie tylko muzyką żył Rudi Schuberth. W międzyczasie próbował swoich sił w różnych zawodach i interesach. Był współzałożycielem wytwórni materiałów budowlanych, prowadził hurtownię odzieży męskiej, a nawet zajmował się produkcją koszulek bawełnianych. Nie stronił także od swojej pasji do szycia, co zaowocowało stworzeniem własnego garnituru.

Jednak to telewizja dała mu szansę dotarcia do szerokiej publiczności. Kariera telewizyjna Rudiego Schubertha nabrała tempa w nowym stuleciu. Prowadził różnorodne programy, takie jak "Zgadula" czy "Rekiny Kart", ale to "Śpiewające fortepiany" przyniosły mu szczególną popularność. Widzowie uwielbiali nietypowy format programu oraz naturalny sposób prowadzenia przez Rudiego. Potyczki gwiazd w odgadywaniu utworów muzycznych w towarzystwie fortepianu stały się jego charakterystycznym znakiem rozpoznawczym.

Mimo sukcesu w show-biznesie, Rudi Schuberth nie starał się utrzymać tego statusu celebryty. Po latach aktywności artystycznej w lubianym programie, Rudi Schuberth skupił się na życiu prywatnym u boku żony i córki. W 1983 roku wziął ślub z Małgorzatą Chojnacką, z którą ma córkę Karolinę. Jednak życie nie oszczędziło mu wyzwań. W 2016 roku ujawnił, że zmaga się z chorobą - cukrzycą.

Rudi Schuberth z żoną Małgorzatą Chojnacką
Rudi Schuberth z żoną Małgorzatą Chojnacką
Rudi Schuberth z żoną Małgorzatą Chojnacką
Źródło: MWMEDIA

Rudi Schuberth – ucieczka od mediów

Po chwilowym odpoczynku od sławy, którą przyniosło mu prowadzenie "Śpiewających fortepianów", Rudi Schuberth podjął rolę jurora w programie "Jak oni śpiewają". Choć wielu widzów cieszyło się z powrotu ulubionego artysty na ekrany telewizorów, dla samego Rudiego Schubertha była to trudniejsza próba. Znany z naturalności i autentycznego stylu prowadzenia, showman nie czuł się tak swobodnie w roli jurora. To z pewnością wpłynęło na jego decyzję o wycofaniu się z dalszej telewizyjnej kariery.

W połowie pierwszej dekady XXI wieku, w 2005 roku, Rudi Schuberth podjął radykalną decyzję. Zrezygnował z blichtru show-biznesu i z żoną wycofał się na wieś, dokładniej na kartoflisko. Tam z żoną odkryli miejsce, które od razu pokochały ich serca - Folwark Otnoga. Ta kilkunastohektarowa posiadłość stała się rajskim zakątkiem artysty. Na terenie folwarku znajduje się gospodarstwo agroturystyczne, prywatne łowiska wędkarskie na zamkniętych akwenach oraz hodowla danieli. Od tego momentu Rudi Schuberth poświęcił się nowemu życiu na wsi. Jego miłość do natury i życia na wsi była tak autentyczna, jak jego wcześniejsze występy na scenie.

Z dala od mediów, Rudi Schuberth odnalazł spokój i harmonię. Jednak jego wybór ucieczki od show-biznesu i mediów nie był przypadkowy. Artysta zdecydował się na tę decyzję, gdy media zaczęły ingerować w jego prywatność. Skasował swój profil na Facebooku i nie zamierzał wracać do tej formy kontaktu z fanami.

"Uciekłem z mediów. Przestały mnie interesować w momencie, kiedy zaczęły ingerować w moją prywatność. Nie lubię, kiedy maszyna przypomina mi, że powinienem coś zrobić. Zrezygnowałem całkowicie z mediów społecznościowych. Nie mam już Facebooka i nie będę miał" — powiedział w rozmowie z magazynem Prestiż Trójmiasto.

Rudi Schuberth
Rudi Schuberth
Źródło: MWMEDIA

Rudi Schuberth – co teraz robi?

Po wielu latach kariery artystycznej, Rudi Schuberth zdecydował się na emeryturę. Jednak nie oznacza to, że zrezygnował z aktywnego życia. Artysta nie pozwolił sobie na bezczynne spędzanie czasu i postanowił podjąć nowe wyzwania. Od pewnego czasu prowadzi własny biznes związany z turystyką i odpoczynkiem.

Razem z żoną, Małgorzatą, Rudi Schuberth prowadzi zagrodę kaszubską, w której oferują gościom możliwość wypoczynku w urokliwej okolicy. W tej malowniczej scenerii para zajmuje się produkcją żywności i dba, aby goście czuli się komfortowo. To dla nich wielka satysfakcja, gdy widzą, że ich wysiłek przynosi radość i relaks turystom.

Jednak emerytura Rudi Schubertha nie jest tak dostatnia, jak można by się spodziewać po znanej postaci. W rozmowie z "Faktem" przyznał, że otrzymuje bardzo niską emeryturę, która wynosi około 1200 zł miesięcznie. Artysta zaznaczył, że za taką kwotę trudno jest godnie żyć, więc praca nadal jest dla niego ważnym aspektem życia.

Mimo długiego okresu kariery w show-biznesie, Rudi Schuberth postanowił odciąć się od mediów. Nie pojawia się na branżowych wydarzeniach, unika ścianek fotograficznych i odmawia udzielania nowych wywiadów. Zdecydował się na spokojne i prywatne życie, w którym najważniejsze są dla niego rodzina i bliscy.

Zobacz galerię zdjęć Rudiego Schubertha z czasów jego obecności w mediach:

Rudi Schuberth w mediach
Rudi Schuberth
Rudi Schuberth
Rudi Schuberth
Rudi Schuberth
+9
Zobacz galerię

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości