Ujawniono przyczynę śmierci wnuka Boba Marleya. Czekano z tym pół roku

Joseph Marley
Ujawniono przyczynę śmierci Josepha Marleya, wnuka Boba Marleya
Źródło: Getty Images
Joseph Marley był wnukiem słynnego Boba Marleya. Poszedł w ślady dziadka i również został muzykiem. Zmarł pół roku temu, ale dopiero teraz ujawniono przyczynę jego śmierci. Joseph Marley został znaleziony nieprzytomny w pojeździe na Florydzie. Miał wtedy 31 lat.

Bob Marley zapisał się w historii muzyki jako genialny wykonawca muzyki reggae. W 1966 roku poślubił Ritę Anderson. Muzyk adoptował półtoraroczną córeczkę ukochanej z poprzedniego związku. Żona urodziła mu jeszcze czwórkę, ale artysta miał liczne romanse, których owocami była jeszcze siódemka innych pociech.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Joanna Opozda o przyszłości syna. Czy chciałaby, by poszedł jej śladami? "Wolałabym, żeby obrał inną ścieżkę"
Joanna Opozda w rozmowie z Dagmarą Olszewską przyznaje, że nie chciałaby, aby jej syn poszedł jej śladami. Aktorka podkreśla jednocześnie, że Vincent jest oddzielnym bytem, toteż nie zamierza w przyszłości ingerować w jego wybory.
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Przyczyna śmierci Josepha Marleya, wnuka Boba Marleya

Joseph tak jak ojciec Stephen Marley oraz dziadek Bob Marley został muzykiem. Przyszedł na świat 12 marca 1991 roku. Joseph Marley debiutował w 2014 roku epką pt. "Comfortable".

Joseph Marley został znaleziony nieprzytomny w pojeździe na Florydzie 26 grudnia 2022 r. Dopiero teraz ujawniono raport koronera. "Rolling Stone" uzyskał lekarskie dokumenty, według których muzyk zmarł z powodu ostrego zaostrzenia astmy. Wnuk Boba Marleya chorował wcześniej na zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc. W marcu artysta odwiedził szpital na Florydzie w celu leczenia ropnia w klatce piersiowej. Według raportu lekarza sądowego Joseph Marley palił w przeszłości papierosy. Po przeprowadzeniu badań toksykologicznych stwierdzono obecność THC w jego organizmie, a także naloksonu i alkoholu. Wszystkie to przyczyniło się do śmierci artysty.

Podobno dzień przed śmiercią Joseph Marley zwierzył się matce, że źle się czuje. Poniżej nagranie, na którym muzyk ma sześć lat i z dumą ogłasza: "Mój ojciec jest muzykiem tak jak mój dziadek Bob Marley. Dziś będę nagrywać piosenkę w studio z moim tatą. Zaśpiewamy razem".

Pod klipem artysty w serwisie YouTube pół roku temu pojawiły się wpisy zasmuconych fanów.

"Odpoczywaj w spokoju. Tak jak dziadek - odszedł, ale nigdy nie będzie zapomniany" - czytamy w mediach społecznościowych.

Syn Boba Marleya o relacji z ojcem

Stephen Marley jest muzykiem odnoszącym znaczne sukcesy w branży muzycznej. Za płytę "Revelation Part 1: The Root of Life" otrzymał nagrodę Grammy w kategorii "Najlepszy album reggae". Doczekał się licznego potomstwa. Jest ojcem ośmiorga dzieci. Stracił Josepha, ale ma jeszcze trzech innych synów oraz cztery córki. Jaką miał relację z własnym ojcem?

"Akceptuję wszystkie wybory mojego ojca. On szedł ścieżką przede mną. Uczyłem się na jego błędach, jeśli on by ich nie popełnił, ja bym je teraz popełniał" - mówił, gdy przebywał w Polsce w rozmowie z DJ Makenem. Było to zaraz po jego występie na Ostróda Reggae Festival w 2011 roku.

Stephen Marley nie miał beztroskiego dzieciństwa. Dzielił niełatwy los dziecka gwiazdy muzyki reggae. Bob Marley najwięcej czasu spędzał w trasach koncertowych. Jednak mógł liczyć na bezpieczną aurę w jego rodzinnym domu, stąd nie miał żalu do ojca i nie był zazdrosny o jego profesję.

"Urodziłem się w domu pełnym duchowości, w takim podejściu do życia jest siła. Ta identyfikacja z Bogiem i przekonanie, że wszystko ma swoją przyczynę, sprawiają, że dziś nie mam do niego żalu" - podkreślił Stephen Marley.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości