Zuzanna Gadowska o muzyce i relacji z tatą. "Niektórzy myślą, że chcę się pod niego podpiąć"

Jacy rodzice, takie dzieci? 10. Zuzanna Gadowska
#JACYRODZICETAKIEDZIECI Zuzanna Gadowska była gościnią 10. odcinka cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?". Córka Artura Gadowskiego poszła w ślady taty i razem z zespołem tworzy własne utwory. Zuzanna Gadowska ma za sobą również kilka projektów z tatą, a także ciekawe plany na przyszłość. Zapraszamy do rozmowy.

Jacy rodzice, takie dzieci?

Jacy rodzice, takie dzieci? 11. Maria Konarowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 11. Maria Konarowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 10. Zuzanna Gadowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 10. Zuzanna Gadowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 8. Julia Wójcik
Jacy rodzice, takie dzieci? 8. Julia Wójcik
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 7. Katarzyna Grabowska
Jacy rodzice, takie dzieci? 6. Michał Królikowski
Jacy rodzice, takie dzieci? 6. Michał Królikowski
Jacy rodzice, takie dzieci? 5. Anna Jarosik
Jacy rodzice, takie dzieci? 5. Anna Jarosik
Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski
Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski
Jacy rodzice, takie dzieci? 3. Marianna Janczarska
Jacy rodzice, takie dzieci? 3. Marianna Janczarska
Jacy rodzice, takie dzieci? 2. Zofia Domalik
Jacy rodzice, takie dzieci? 2. Zofia Domalik
Jacy rodzice, takie dzieci? 1. Jan Kietliński
Jacy rodzice, takie dzieci? 1. Jan Kietliński

Aleksandra Czajkowska, cozatydzien.tvn.pl: Niedawno wystąpiłaś z tatą na jednej scenie podczas koncertu. Stresowałaś się?

Zuzanna Gadowska: Stres jest zawsze, ale jest bardzo dobry, ponieważ motywuje nas, żeby dobrze działać, w tym co robimy. Emocje były wspaniałe, bo występ z tatą zawsze mile wspominam i to jest bardzo fajne muzyczne doświadczenie, w szczególności, że publiczność była też wspaniała i duża, co się ceni.

Jakie to uczucie?

Wspaniałe, ponieważ bardzo dobrze dogadujemy się muzycznie i nie chodzi o samo występowanie, a o słuchanie muzyki i gatunki, które nas interesują. To jest to, że muzyka też łączy nie tylko rodziny, w takim kontekście rodzic-dziecko, ale również przyjaźni.

Zuzanna Gadowska o znanym nazwisku i dzieciństwie

Rzadko mówisz w mediach o tym, kto jest twoim tatą. Nie chciałaś tego nigdy wykorzystać?

W dzisiejszych czasach często spotykamy się z czymś takim, jak hejt. Kiedy dzieci sławnych rodziców próbują to publicznie szerzyć (fakt, że nimi są - przyp. aut.), to często spotyka się to z hejtem.

Ciebie to spotkało?

Bardzo rzadko mnie to spotyka, a kiedy się dzieje, to jest bardzo dużo osób, które stają po mojej stronie i mnie bronią, co jest wspaniałe, ale i tak mam z tyłu głowy to, że pewnych rzeczy nie mogę zrobić lub powiedzieć, bo może to wyjść całkiem niefajnie.

Jakie było twoje dzieciństwo?

Było bardzo udane, tak naprawdę.

Częste trasy koncertowe zespołu IRA utrudniały ci budowanie relacji z tatą?

Na pewno, ponieważ jak byłam mała, zespół IRA był na topie, tych koncertów było bardzo dużo, nadal jest bardzo dużo. Z tatą widywałam się bardzo rzadko, ale jak już się widzieliśmy, to spędzaliśmy też czas bardzo intensywnie i wiele razy wyjeżdżałam z tatą na koncerty i trasy. Jeszcze kiedy nic mnie nie łączyło z muzyką, to łączyły mnie koncerty taty.

To kiedy ta muzyka pojawiła się w twoim życiu?

Jak miałam 8 lat, mama zapisała mnie do szkoły muzycznej. Tata dobrze wie, jak wygląda ten świat, odradzał mi go i nie dziwię mu się, jak tak się teraz zastanawiam, od kiedy robię to od 10 lat tak na poważnie. Wiedział, że to ciężki kawałek chleba. Mama wiedziała, że trzeba mnie posłać do szkoły muzycznej i postawiła na swoim, woziła mnie, spędzała dużo godzin na czekaniu, ponieważ szkoła nie znajdowała się w tym mieście, w którym mieszkamy.

Grasz na kilku instrumentach.

Tak, na skrzypcach głównie, to jest moje główne wykształcenie, ale na gitarze i ukulele nauczył mnie grać tata. Dał mi instrumenty, pokazał pierwsze akordy i tak zaczynałam tworzyć. Za pierwszą piosenkę, którą napisałam, dostałam od razu nagrodę, więc bardzo fajny czas tych pierwszych muzycznych kroków, innych niż skrzypce.

A kiedy doszedł do tego śpiew?

Kiedy miałam 16 lat, bardzo późno, akompaniowałam na skrzypcach w teatrze już przez 4 lata i tak sobie patrzyłam na te osoby śpiewające, jak grały na skrzypcach i stwierdziłam, że w sumie fajnie byłoby też pokazać się z takiej strony. Na początku oczywiście nie wychodziło to najlepiej, i tutaj też moja mama wkroczyła i zapisała mnie na pierwsze zajęcia wokalne, tak naprawdę to trwało krótko. Potem sama zaczęłam się uczyć, a na studiach wykształciłam się już multiinstrumentalnie i wokalnie.

Kiedy już weszłaś w ten świat muzyki, nie miałaś takiej myśli, że mogłabyś jednak robić coś innego?

Oczywiście, mam dużo innych zainteresowań, takich jak gotowanie czy podróże i wiele innych artystycznych dziedzin. Muzyka to coś, bez czego nie mogłabym żyć, ale bywały takie ciężkie momenty, szczególnie podczas pandemii, kiedy zespół, z którym koncertowałam od roku, z którym miałam nagrywać różne rzeczy i jeździć na festiwale — rozpadł się. Byłam podłamana, co dalej? Samej nie chciało mi się występować, bo to zupełnie inna energia. Inaczej jest z tymi ludźmi na scenie, kiedy jest między nami ta wymiana energii, więc ciężko było, ale stanęłam na nogi i muzycznie gdzieś coś jeszcze dalej zaczęłam działać w różnych projektach.

Zuzanna Gadowska o muzycznych planach

Warto wspomnieć o zespole, który tworzysz ze swoim chłopakiem i jego bratem.

Tak, Gadowska z Gachami, niektórzy mają zagwostkę: "Czemu z gachami?", a to właśnie od nazwisk. To jedyna taka sytuacja, w której wykorzystałam nazwisko, bo niektórzy myślą, że chce się pod tatę podpiąć, a po prostu bardzo nam się spodobała ta nazwa. Pomysłodawcą jest Hubert, mój chłopak

Długo już działacie w takim składzie?

Od niedawna, tak naprawdę pół roku, ale już zaczęliśmy nagrywać płytę. Mamy trochę materiałów nagranych, tworzymy ją, będą na niej różni goście, więc zapraszam do śledzenia.

Konsultowałaś na początku swoje pierwsze teksty czy muzykę z tatą?

Tak, na początku pisałam piosenki tylko po angielsku, tacie się to nie podobało, mówił mi wprost, że jesteśmy w Polsce i trzeba pisać po polsku i po roku przekonałam się do tego. Jest to o wiele trudniejsze, angielski jest bardzo miękkim językiem, a w polskim trzeba się trochę postarać. Potem zaczęłam pisać po polsku i pierwsze kroki tekściarskie konsultowałam z tatą. Dużo wskazywał rzeczy, które można poprawić...

A jak podchodziłaś do tych poprawek?

Moi rodzice są bardzo szczerymi ludźmi, czasami do bólu, więc bywało ciężko pod tym względem, bo nie jestem osobą, która robi coś, kiedy nie jest przekonana, że to jest dobre i często miałam z piosenkami tak, że widziałam w tym swój sens i swoją budowę i logikę, i jak ktoś mi chciał zabrać to jedno słowo i wyburzyć, to zastanawiałam się czemu i po co? Ale potem już widziałam czemu i po co. To jest dobra nauka, że na błędach, których na początku nie rozumiałam, nauczyłam się czegoś.

Zuzanna Gadowska o rodzinie

Masz już za sobą pierwsze projekty z tatą. Planujesz zrobić coś więcej?

Tak, niedawno z Gadowską i Gachami nagrywaliśmy piosenkę na najnowszą płytę IRY z okazji 35-lecia zespołu, własną wersję jednego z najpopularniejszych utworów.

Dobrze wam się razem współpracuje, czy często dochodzi do różnych spięć?

Może przez to, że mamy podobne charaktery, czasami dochodzi do spięć (śmiech), bo z tatą jesteśmy introwertykami, mama jest ekstrawertykiem i z nią się świetnie dogaduje, jest moją przyjaciółką, a z tatą jesteśmy bardzo podobni i może przez to czasem są jakieś zgrzyty, ale to nic wielkiego.

Masz troje rodzeństwa, oni również wykazują jakieś zainteresowania muzyczne?

Moja siostra Wiktoria uwielbia muzykę i śpiewa bardzo dużo, ogląda bardzo dużo koncertów, a Kacper z tego co słyszałam w domu, to pod prysznicem sobie zawsze śpiewa i tyle, bo jest kucharzem z zawodu.

Czym zajmujesz się obecnie?

Aktualnie jestem instruktorką zajęć muzycznych w fundacji Muzyczni i w Centrum Kultury w Szydłowcu. Prowadzę zajęcia wokalne, uczę gry na skrzypcach, gitarze, ukulele. Prowadzę różne wydarzenia muzyczne i artystyczne, więc bardzo mi się związała ta praca z tym, co robiłam na studiach, ponieważ jestem magistrem sztuki, więc na szczęście wszystko blisko.

Twoja mama również wykazuje pewne zainteresowania muzyczne?

Jak byłam mała, mama grała na akordeonie, aktualnie jest solistką w chórze Gaudium Canti w Szydłowcu i jednym z najlepszych altów w okolicy. Słuch ma naprawdę świetny, zawsze jak ćwiczyłam grę na skrzypcach, mówiła: "fałszujesz", albo "jest dobrze" i zawsze nade mną stała, więc z muzyką jest bardzo związana,

Kiedy byłaś mała, zdarzało ci się słyszeć głosy, że na pewno pójdziesz w ślady rodziców?

Nie było chyba takich rozmów nigdy, bo na początku przez wiele lat byłam skrzypaczką i tak naprawdę sama myślałam, że pójdę do Akademii Muzycznej na skrzypce, było to moim marzeniem i każdy widział, że idę tą drogą, dopiero później, kiedy zaczęłam stawiać pierwsze kroki w śpiewaniu, to wszyscy uznali, że to będzie to, Zuza na scenie.

"Jacy rodzice, takie dzieci?" to autorski cykl rozmów wideo na cozatydzien.tvn.pl prowadzony przez Aleksandrę Czajkowską. W rozmowach biorą udział dzieci gwiazd, które dorastały w blasku fleszy. Sprawdzamy, czy dzieci zawsze idą w ślady swoich rodziców, czy jednak obierają własny kierunek.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Paulla o muzyce, relacjach z Adamem Konkolem, poprawianiu urody i hejcie. "Ludzie są hipokrytami" [TYLKO U NAS]

Paulla o muzyce, relacjach z Adamem Konkolem, poprawianiu urody i hejcie. "Ludzie są hipokrytami" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o planach na święta Bożego Narodzenia. Podsumowała mijający rok [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o planach na święta Bożego Narodzenia. Podsumowała mijający rok [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa o 25. urodzinach i planach. "Czasem nawet trochę mnie to przerasta" [TYLKO U NAS]

Lara Gessler o świętach w gronie rodzinnym. Jaką potrawę przygotowuje na Wigilię?

Lara Gessler o świętach w gronie rodzinnym. Jaką potrawę przygotowuje na Wigilię?

Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

Blanka Stajkow o karierze i relacji z mamą. "Dawała z siebie wszystko, żeby mi pomóc" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Monika Mrozowska o zbliżających się świętach. Jak Boże Narodzenie wygląda w jej patchworkowej rodzinie?

Monika Mrozowska o zbliżających się świętach. Jak Boże Narodzenie wygląda w jej patchworkowej rodzinie?

Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Mariah Carey pokonana. "All I Want for Christmas is You" nie jest już na pierwszym miejscu

Mariah Carey pokonana. "All I Want for Christmas is You" nie jest już na pierwszym miejscu

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Sokołowska o świętach Bożego Narodzenia. Jej syn wierzy w św. Mikołaja? [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Bracia Collins szczerze o swojej relacji. Wspominają trudne momenty. "Byliśmy w ekstremalnych warunkach" [TYLKO U NAS]

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Natalia Kukulska o terapii małżeńskiej. "To nie jest nic wstydliwego"

Natalia Kukulska o terapii małżeńskiej. "To nie jest nic wstydliwego"

Książę Harry boi się o bezpieczeństwo Meghan Markle. "Nie mogę narażać mojej żony"

Książę Harry boi się o bezpieczeństwo Meghan Markle. "Nie mogę narażać mojej żony"

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Shannen Doherty odkryła zdradę męża tuż przed operacją mózgu. "Poczułam się niesamowicie niekochana"

Shannen Doherty odkryła zdradę męża tuż przed operacją mózgu. "Poczułam się niesamowicie niekochana"

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Jak powstaje serial "Detektywi"? Zobaczcie niezwykłe kulisy produkcji! [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Monika Miller nie chciała być sławna. "Dziadek wrzucił moje zdjęcie, wszyscy się zaczęli szarpać"

Córka Juliusza i Ewy Machulskich robi karierę we Francji. Mówi o współpracy z ojcem i ukrywaniu nazwiska

Córka Juliusza i Ewy Machulskich robi karierę we Francji. Mówi o współpracy z ojcem i ukrywaniu nazwiska

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Lanberry o samotnym życiu artysty, miłości i piosenkach influencerów. "To jest czysty skok na hajs"

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o przyszłości córki. Czy najstarsza pociecha pójdzie jego śladami? [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o wychowaniu córki. "Nie da się kontrolować sytuacji, która jest w innym domu" [TYLKO U NAS]

Osi Ugonoh wygrała 4 sezon "Top Model". Dziś zmieniła się nie do poznania!

Osi Ugonoh wygrała 4 sezon "Top Model". Dziś zmieniła się nie do poznania!

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

Roksana Węgiel o nowym singlu i małżeństwie. Po ślubie zrobi przerwę w karierze? [TYLKO U NAS]

"Chłopi" mają szansę na dwa Oscary. Będą pokazy dla widzów w USA

"Chłopi" mają szansę na dwa Oscary. Będą pokazy dla widzów w USA

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Laura Samojłowicz o aktorstwie i trudnych doświadczeniach. "Ludzie potrafią być jak hieny" [TYLKO U NAS]

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Sonia Bohosiewicz o relacji z tatą i rodzeństwie. "Musieliśmy natychmiast dojrzeć" [TYLKO U NAS]

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Patricia Kazadi wraca na scenę. "Te cztery lata umocniły mnie jako kobietę"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Jakub Gierszał o trudach przygotowania do roli w filmie "Doppelgänger. Sobowtór" [TYLKO U NAS]

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Martyna Wojciechowska o porażkach. "Ludzie czasem nas zawodzą"

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Skórzane kurtki i płaszcze to wielki trend tej jesieni. Sprawdź, jak noszą je gwiazdy

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Magda Femme o córce. Czy chciałaby stanąć z nią na scenie?

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Marta Wiśniewska o partnerze, dzieciach i pracy. "Już nie pędzę" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Adam Woronowicz o relacji z Julią Wieniawą. "Dzieli nas dokładnie całe pokolenie" [TYLKO U NAS]

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Maja Ostaszewska i Iza Kuna o filmie "Teściowie 2". "Seks cały czas będzie pod kołdrą"

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Sonia Bohosiewicz o wyprowadzce siostry za granicę. Wyjaśniła, jak wpłynęło to na ich relację

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Klaudia El Dursi o zazdrości w związku. "Często otrzymuję propozycje matrymonialne"

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Maja Frykowska o nowym projekcie i rodzinie. "Moja córka jest dużo bardziej świadoma, niż ja byłam 20 lat temu"

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

Piotr Adamczyk nie chodzi na randki z żoną. "Zaskoczę Karolinę"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?