Materiał promocyjny

Dokąd na wakacje? Zobaczcie miejsca w Polsce nagrodzone w plebiscycie

Nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej rozdane
Na jubileuszowej gali w Warszawie rozdano certyfikaty Polskiej Organizacji Turystycznej. Najważniejsze i najbardziej prestiżowe nagrody w branży podróżniczej przyznano po raz dwudziesty. Nagrodzeni zostali ci, którzy swoją działalnością podnoszą poziom jakości polskiej turystyki.

Nagrody Polskiej Organizacji Turystycznej po raz pierwszy przyznano 20 lat temu. Wszystko po to, by podnieść prestiż miejsc, które promują odkrywanie Polski oraz wyróżnić tych, którzy rodzimą turystykę uatrakcyjniają.

"20 lat temu ta jakość była średnia. Były to perełki, ale nieoszlifowane. Dzięki temu konkursowi mamy szansę znaleźć te perełki, oszlifować je, a później promować zarówno w kraju, jak i na świecie" - tłumaczył Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

20 lat konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej

Dwie dekady później nadal jest co odkrywać. Zdobywcą tegorocznego Złotego Certyfikatu zostały Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe. To całkiem nowy sposób na odkrywanie przyrody i połączenie historii z nowoczesnością.

"Jest to taki doskonały pomysł na spędzenie wolnego czasu dla rodzin, dla grup znajomych. Udało nam się wydzierżawić historyczną linię 108 na odcinku 47 km. Tam na takich platformach możemy zwiedzać Bieszczady w zupełnie inny sposób" - tłumaczył Janusz Demkowicz z Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych.

Warto wspomnieć, że w dwudziestoletniej tradycji przyznawania nagród turystycznych to pierwsze tak prestiżowe wyróżnienie dla Podkarpacia.

"Myślę, że to będzie taką zachętą, żeby na Podkarpaciu były tworzone kolejne inicjatywy, które będą na naprawdę wysokim poziomie" - dodała Magdalena Demkowicz z Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych.

Bieszczadzka drezyna rowerowa ze Złotym Certyfikatem POT

Złoty Certyfikat, choć najważniejszy, nie jest jedynym corocznym wyróżnieniem. Turystycznym Odkryciem Roku okazał się Park Legend Świętokrzyskich, a Certyfikat Internautów powędrował do Krainy Górnej Odry.

"Mamy szlak zabytków techniki, generalnie wszystkie obiekty postindustrialne, więcej lasów niż województwo warmińsko-mazurskie, mnóstwo atrakcji i osób, które się tym zajmują. Myślę, że ta kompleksowość powoduje, że można u nas świetnie spędzać czas" - przekonywał Adam Wawoczny, prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej.

Spośród inicjatorów nowoczesnej turystyki kapituła konkursu wyłoniła aż 16 laureatów. Co zadecydowało o ich wyborze?

"Kierujemy się przede wszystkim nowatorskim podejściem do promocji, nowoczesnym tworzeniem produktów turystycznych, innowacyjnością, dobrym pomysłem, kreatywnością" - zdradził Jacek Janowski Przewodniczący Kapituły Konkursu.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Czytaj też:

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości