6 ciekawostek na temat zespołu Depeche Mode. Dave Gahan nie raz był o krok od śmierci

Depeche Mode
Depeche Mode
Źródło: Getty Images
#TEGONIEWIESZ. Niewiele zespołów cieszy się taką sławą i uznaniem fanów jak Depeche Mode. Przez trwającą ponad cztery dekady karierę, chłopcy z Basildon w Anglii zdefiniowali na nowo, jak może wyglądać i brzmieć muzyka elektroniczna. Z albumami takimi jak "Music for the Masses" z 1987 roku i przebojowym "Violator" z 1990 roku, Depeche Mode stworzyli ciemne, seksowne i dojrzałe brzmienie synth-popu, które porusza stadiony na całym świecie. Zespół doczekał się też wielu zagorzałych fanów, którzy naśladują jego styl. Oto 6 ciekawostek, których możesz nie wiedzieć o Depeche Mode.

Depeche Mode to brytyjska grupa muzyczna z kręgu muzyki elektronicznej i alternatywnego rocka, która powstała w 1980 w Basildon w Wielkiej Brytanii. Jako pionierzy muzyki elektronicznej i synth-popu, przyciągnęli uwagę słuchaczy innowacyjnym brzmieniem i eksperymentami z elektroniką. Charyzmatyczny wokal Dave'a Gahana i głębokie teksty piosenek, które często poruszają tematy społeczne i emocjonalne, od lat przyciągają wielu nowych fanów. Zespół ma unikalny wizerunek i styl, a ich dynamiczne występy na żywo są pełne energii. Ciągle przekraczają granice gatunków muzycznych, dlatego wierni fani wspierają ich przez lata. Poznajmy 6 intrygujących faktów na temat zespołu Depeche Mode!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Muzyka

Źródło: "Co Za Tydzień"
czt_14
czt_14
Wywiad z Jaredem Leto
Wywiad z Jaredem Leto
Agnieszka Chylińska o nowej płycie, macierzyństwie i swojej przemianie
Kuba Badach o powrocie Poluzjantów
Kuba Badach o powrocie Poluzjantów
Joanna Liszowska wystąpi na festiwalu w Sopocie
Joanna Liszowska wystąpi na festiwalu w Sopocie
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Światowej sławy polscy DJ-e. Kim jest duet Catz 'n Dogz?
Światowej sławy polscy DJ-e. Kim jest duet Catz 'n Dogz?
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Mery Spolsky zagrała koncert w Gdańsku
Mery Spolsky zagrała koncert w Gdańsku
Anita Lipnicka świętuje 25-lecie na scenie
Anita Lipnicka świętuje 25-lecie na scenie
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Wyjątkowy koncert Riedel 4 Riedel
Wyjątkowy koncert Riedel 4 Riedel
Tomasz Organek o nowej płycie: Jest troszkę inna
Tomasz Organek o nowej płycie: Jest troszkę inna
"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
Koncert grupy LemON odbył się po 435 dniach. Igor Herbut o emocjach na scenie
Koncert grupy LemON odbył się po 435 dniach. Igor Herbut o emocjach na scenie
Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"
Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"
Życie Zdzisława Beksińskiego. Niezwykły koncert na jego cześć odbył się w Katowicach
Życie Zdzisława Beksińskiego. Niezwykły koncert na jego cześć odbył się w Katowicach
Cleo ruszyła w trasę koncertową. Najpierw stara kopalnia węgla, a teraz Sopot
Cleo ruszyła w trasę koncertową. Najpierw stara kopalnia węgla, a teraz Sopot
Koncert Wojtek Mazolewski Quintet
Koncert Wojtek Mazolewski Quintet
Fisz Emade Tworzywo ruszają z nową trasą koncertową
Fisz Emade Tworzywo ruszają z nową trasą koncertową
Andrzej Piaseczny o kameralnych koncertach: „Jestem strasznym gadułą”
Andrzej Piaseczny o kameralnych koncertach: „Jestem strasznym gadułą”

1. Skąd się wzięła nazwa zespołu Depeche Mode

Nazwa "Depeche Mode" została zaczerpnięta przez wokalistę zespołu z francuskiego magazynu o modzie o nazwie "Dépêche mode". Był on źródłem inspiracji dla Dave'a Gahana, który fascynował się modą, była ona zresztą zawsze bardzo ważnym elementem estetyki zespołu. Ich wygląd często był prowokacyjny i oryginalny.

Nazwa ta kojarzy się też z artystycznym europejskim wyrafinowaniem, co było zgodne z wizerunkiem i stylem grupy. Wielu fanów początkowo myślało, że "Depeche Mode" oznacza "szybką modę", ale prawidłowe tłumaczenie to "komunikat modowy" lub "wiadomości o modzie".

Zespół zaczął używać nazwy "Depeche Mode" w maju 1980 roku, kiedy to po raz pierwszy wystąpili pod tą nazwą na szkolnym koncercie. Od tego momentu nazwa stała się znanym i rozpoznawalnym symbolem brytyjskiej kapeli.

Andrew Fletcher, Dave Gahan, Alan Wilder, Martin Gore
Depeche Mode
Andrew Fletcher, Dave Gahan, Alan Wilder, Martin Gore
Źródło: Getty Images

2. Roszady w składzie zespołu Depeche Mode

Początki Depeche Mode sięgają 1977 roku, kiedy szkolni koledzy Vince Clarke i Andy Fletcher założyli zespół inspirowany The Cure pod nazwą No Romance In China. Później dołączyli do nich Martin Gore i David Grahan, aż w końcu zaczęli grać pod nazwą Depeche Mode. Skąd taki dobór członków? Powód jest prozaiczny. Szukali oni kogoś, kto posiadał konkretny sprzęt lub umiejętności.

Przez całe istnienie zespołu Depeche Mode, jego skład podlegał kilku roszadom i zmianom, które wpłynęły na dynamikę i kierunek grupy.

 • Początki (1977-1981): Oryginalny skład zespołu składał się z Vince'a Clarke'a, Andy'ego Fletchera, Martina Gore'a i Dave'a Gahana. Clarke był głównym autorem piosenek w tym okresie, a zespół wydał swój debiutancki album "Speak & Spell" w 1981 roku.
  • Odejście Vince'a Clarke'a (1981): Po wydaniu debiutanckiego albumu, Vince Clarke opuścił zespół, aby założyć duet Yazoo (lub Yaz w USA) z Alison Moyet.
   • Przyjście Alana Wildera (1982): Po odejściu Clarke'a, zespół pozostał w formacie trio, a Martin Gore przejął większą odpowiedzialność za pisanie piosenek. W 1982 roku Alan Wilder oficjalnie dołączył do zespołu, wnosząc swoje umiejętności na klawiszach, perkusji i basie, oraz wspierając proces twórczy.
    • Odejście Alana Wildera (1995): W 1995 roku Alan Wilder opuścił Depeche Mode, co było zaskoczeniem dla fanów. Jego odejście spowodowało napięcia w zespole, ale Dave Gahan, Martin Gore i Andy Fletcher postanowili kontynuować jako trio.
     • Trasa "Devotional Tour" (1993-1994): W trakcie trasy "Devotional Tour" doszło do intensywnych napięć w zespole, co przyczyniło się do odejścia Alana Wildera.
      • Depeche Mode jako trio (1995- ): Od odejścia Alana Wildera w 1995 roku, Depeche Mode kontynuował jako trio, z Martinem Gore'em, Dave'em Gahanem i Andy'm Fletcherem.
       • Współtworzenie piosenek przez Dave'a Gahana (od 2005): Od albumu "Playing the Angel" z 2005 roku Dave Gahan zaczął współtworzyć kilka piosenek na albumie, co wcześniej było zadaniem głównie Martina Gore'a.

        Dziś, jak przez większą część swojej kariery Depeche Mode działa jako trio, z Martinem Gore'em, Dave'em Gahanem i Andy'm Fletcherem. Każdy w grupie pełni określoną funkcję. W dokumentalnym filmie "101" z 1989 roku Andy Fletcher mówił: "Martin jest autorem piosenek, Alan to dobry muzyk, Dave to wokalista, a ja się pałętam". Klawiszowiec ocenił siebie zbyt skromnie. Oprócz grania zajmował się też wieloma obowiązkami menadżerskimi za kulisami.

        Dave Gahan, Martin Lee Gore, Andrew Fletcher
        Depeche Mode w 2016 roku
        Dave Gahan, Martin Lee Gore, Andrew Fletcher
        Źródło: Getty Images

        3. Dave Gahan był o krok od śmierci

        W połowie lat 90. Dave Gahan zafascynował się rosnącą sceną alternatywnego rocka w Los Angeles. Zapuścił długie włosy i wpadł w nałóg. Problem z narkotykami niemal kosztował go życie i to nie jeden raz. W 1995 roku próbował popełnić samobójstwo, przecinając sobie nadgarstki, a rok później przedawkował speedball - kokainę i heroinę - w hotelu Sunset Marquis. Jego serce przestało bić na dwie minuty, a on poczuł, jak jego dusza opuszcza ciało. Na szczęście sędzia pozwolił mu wybrać leczenie odwykowe zamiast więzienia i od tamtej pory jest czysty.

        Dave Grahan
        Depeche Mode w 2023 roku
        Dave Grahan
        Źródło: Getty Images

        4. Najbardziej znany utwór

        Jak się okazuje, najbardziej znanym utworem zespołu Depeche Mode jest "Personal Jesus". Utwór został wydany w 1989 roku i zdobył duże uznanie, chociaż nie jest to największy amerykański hit zespołu. Pierwsze miejsce należy do "Enjoy the Silence" także z albumu "Violator". Jednak to "Personal Jesus" zdobył ogromną popularność głównie dzięki coverom Johnny'ego Casha i Marilyna Mansona. Tekst utworu został zainspirowany wspomnieniami Priscilli Presley o Elvisie Presleyu.

        Co ciekawe wytwórnia Warner Bros., w ramach której działał zespół, początkowo była nieprzychylna wydaniu tego kawałka z powodu jego radykalnie innego brzmienia w porównaniu do tego, co grupa prezentowała wcześniej. Istniały także obawy, że zostanie on źle odebrany przez konserwatywnych Amerykanów. Ostatecznie utwór i sam albumnzostał najlepiej sprzedającym się w historii wytwórni.

        Depeche Mode stworzył także szereg amerykańskich hitów tanecznych na początku lat 80. Serca publiczności podbili w 1985 roku piosenką "People Are People". Inne utwory, które zdobyły popularność to m.in. "Just Can't Get Enough", "Barrel Of A Gun" czy "Precious". To dzięki nim publiczności przekonała się do tych ubranych w skórę synth-popowców. 

        5. Najbardziej nielubiana piosenka członków Depeche Mode

        Podczas wywiadu w 2006 roku członkowie zespołu Depeche Mode zostali zapytani, którą piosenkę ze swojego dorobku artystycznego lubią najmniej. Martin Gore i Andrew Fletcher wybrali 'What’s Your Name' z debiutanckiego albumu 'Speak & Spell' z 1981 roku. Płyta ta jest przez wielu uważana za lżejszą w tonie w porównaniu z ciemniejszą, bardziej kontrowersyjną późniejszą twórczością zespołu.

        6. Kim są depeszowcy?

        Zespół Depeche Mode od swoich pierwszych koncertów na Węgrzech i w Polsce w 1985 roku zyskał ogromną popularność za tzw. Żelazną Kurtyną. Przed upadkiem Związku Radzieckiego, kiedy posiadanie zachodniej muzyki było nielegalne, fani jakoś zdobyli kasety Depeche Mode. Odnaleźli oni niezwykły urok, który tkwił w melancholijnej, industrialnej naturze muzyki Brytyjczyków. Fakt, że była ona zakazana, czynił ją tym bardziej pociągającą dla młodych ludzi zaczynających kwestionować władzę.

        Od tego momentu zaczęły powstawać fankluby, które wkrótce przekształciły się w kult grupy muzycznej i jej członków. Fani zaczęli naśladować styl zespołu. Tak powstała subkultura depeszowców. Nie posiadali oni ściśle określonej ideologii. Charakterystycznym elementem depeszowców był sposób ubierania się wzorowany na stylu członków zespołu. Często nosili czarne, skórzane kurtki, białe dżinsowe spodnie, buty na grubej podeszwie, krzyże na szyi oraz emblematy z logo Depeche Mode. Do tego dociśnięte do głowy, nażelowane włosy w stylu Dave'a Gahana (zwane "lotniskiem") lub utlenione loki à la Martin Gore.

        Romans Depeche Mode z polskimi fanami trwa do dziś. Grupa z chęcią przyjeżdża do naszego kraju na koncerty. Często odbywają się też spotkania fanów zespołu na imprezach klubowych i zlotach, które są nazywane "depotekami".

        Fani zespołu Depeche Mode
        Fani zespołu Depeche Mode
        Fani zespołu Depeche Mode
        Źródło: Getty Images

        #TegoNieWiesz to cykl artykułów w serwisie cozatydzien.tvn.pl, który przedstawia intrygujące fakty i mało znane ciekawostki ze świata kultury i show-biznesu. Czy wiesz, jak wiele niesamowitych historii i fascynujących anegdot wiąże się z twoimi ulubionymi artystami, filmami, serialami czy muzyką? Nie wiesz? Spokojnie, pomożemy ci je odkryć!

        Czytaj też:

        Autor: Kamila Jamrożek

        Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości

        Joanna Krupa o podziale obowiązków i życiu na dwóch kontynentach. "Staramy się zachować balans"

        Joanna Krupa o podziale obowiązków i życiu na dwóch kontynentach. "Staramy się zachować balans"

        Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

        Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

        Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

        Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

        Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

        Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

        Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

        Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

        Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

        Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

        Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

        Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

        Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

        Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

        Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

        Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

        Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

        Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

        Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

        Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

        Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

        Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

        Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

        Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

        "Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

        "Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

        Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

        Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

        Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

        Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

        Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

        Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

        Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

        Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

        Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

        Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

        Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

        Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

        Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

        Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

        Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

        Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

        Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo
        Materiał promocyjny

        Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo

        Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

        Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

        Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

        Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

        Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

        Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

        Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

        Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

        Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

        Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

        Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

        Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

        Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

        Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

        Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

        Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

        Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

        Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

        Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

        Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

        Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

        Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

        Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

        Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

        Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

        Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

        Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

        Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

        Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

        Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

        Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

        Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

        Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

        Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

        Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

        Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

        Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

        Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

        Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

        Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

        Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

        Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

        Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

        Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

        Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

        Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

        Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

        Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

        Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

        Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

        Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

        Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

        Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

        Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

        Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

        Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

        Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

        Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

        Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

        Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

        Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

        Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

        Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

        Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

        Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

        Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

        Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

        Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

        Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

        Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

        Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach. "Jestem dumna z siebie"

        Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach. "Jestem dumna z siebie"

        Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

        Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

        Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

        Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

        Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

        Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

        Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

        Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

        "Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

        "Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

        Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

        Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

        Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

        Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

        Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

        Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

        Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

        Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

        Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

        Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

        Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

        Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

        Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

        Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

        Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

        Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

        Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

        Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

        Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

        Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

        Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

        Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

        Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

        Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

        Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

        Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

        Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

        Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

        Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

        Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

        "Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

        "Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?