Andrzej Chyra o chorobie alkoholowej. Dla syna skończył z nałogiem

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Andrzej Chyra wygrał walkę z nałogiem

Andrzej Chyra w najnowszym wywiadzie opowiedział o swojej wygranej walce z chorobą alkoholową. Słynny aktor od czterech lat pozostaje abstynentem, mimo że wcześniej przez długi czas nie mógł sobie poradzić ze swoim nałogiem. Wszystko się jednak zmieniło, gdy na świecie pojawił się jego syn. "Odzyskałem władzę nad swoim rozumem" - powiedział w "Kulisach sławy".

Andrzej Chyra był ostatnio bohaterem "Kulis sławy", emitowanych w ramach programu "Uwaga!" na antenie TVN. Aktor opowiedział o walce z chorobą alkoholową, z którą zmagał się od lat. Wszystko jednak zmieniło się, gdy w jego życiu pojawił się syn. To właśnie wtedy Andrzej Chyra postanowił podjąć rękawicę, by jego potomek w przyszłości nie kojarzył go jedynie z używkami. Aktor z dumą przyznał, że od czterech lat jest całkowitym abstynentem.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Michał Czernecki o popełnionych błędach. "Nie byłem idealnym ojcem"
Michał Czernecki o popełnionych błędach. "Nie byłem idealnym ojcem" Michał Czernecki w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedział o swoich dzieciach.

Ojcostwo zmieniło Andrzeja Chyrę. Powiedział o walce z nałogiem

Andrzej Chrya jest w szczęśliwym związku z Pauliną Jaroszewicz, a owocem ich miłości jest ośmioletni syn Tadeusz. Aktor został ojcem w wieku 50 lat i poczuł, że jest to idealny moment na zmiany w jego życiu. Wówczas gwiazdor polskiego kina postanowił walczyć ze swoim nałogiem, ponieważ dobrze wiedział, że rodzicielstwo to bardzo odpowiedzialna rola w życiu.

"Ojcostwo to stan odmienny, kiedy nagle pojawiają się emocje i wyzwania, których wcześniej nie było. To też oddanie i ofiarność, ale i paliwo. Może jest to też taki trochę eliksir młodości" – mówił w "Kulisach sławy".

Andrzej Chyra od czterech lat jest abstynentem. Aktor nigdy nie krył, że ma problem z alkoholem i nawet w swojej książce przyznawał, że nałóg go wyniszcza i "dłużej nie da rady". Artysta potrzebował silnego bodźca do zmiany. Wtedy na świecie pojawił się właśnie jego syn.

"Dla nas to było duże przeżycie, że wpadł w ten nałóg. Na szczęście się pozbierał" - powiedziała w programie mama Andrzeja Chyry.

Andrzej Chyra był uzależniony od alkoholu

Andrzej Chyra pozbył się nałogu, ale na co dzień unika alkoholu, ponieważ dobrze wie, że z choroby alkoholowej nigdy nie da się tak naprawdę do końca wyleczyć i nawet niewielka ilość napojów wysokoprocentowych może sprawić, że uzależnienie powróci.

"Kiedy cokolwiek się spożywa w za dużych ilościach, to tracimy ostrość widzenia. Nie jesteśmy w stanie w pełni obserwować życia, ponieważ umysł jest pijany. Odzyskałem władzę nad swoim rozumem" - zauważył Andrzej Chyra.

Aktor opowiedział szerzej o chorobie alkoholowej w książce "Zawód: aktor". Andrzej Chyra wyjaśnił, że dla niego każdy, nawet najmniejszy kieliszek był początkiem lawiny.

"W pewnej chwili jesteś już w takiej matni, że albo nie zauważysz, albo to sobie wytłumaczysz. W tej chwili nie jest to dla mnie żaden problem, tylko wiem, że nie mogę się napić. Nie mogę, ponieważ każdy pierwszy kieliszek na pewno jest początkiem lawiny. Tak, niestety, ta choroba działa" - pisał w książce.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości