Hanna Lis apeluje po śmierci Sinead O’Connor. "Bądźmy bardziej uważni, bardziej czuli"

Hanna Lis, Sinead O’Connor
Hanna Lis ma apel po śmierci Sinead O’Connor
Źródło: MWMEDIA
Sinead O’Connor nie żyje. Dziennikarka Hanna Lis po śmierci irlandzkiej wokalistki wystosowała poruszający apel na Instagramie. Przypomniała traumatyczne wydarzenia z życia gwiazdy i jej zmagania z problemami natury psychicznej. Warto wziąć sobie go do serca.

W nocy 25 lipca 2023 roku świat muzyczny stracił jedną z wyjątkowych postaci - Sinead O'Connor. Irlandzka piosenkarka, znana z niepowtarzalnego głosu, artystycznej ekspresji oraz kontrowersyjnych poglądów, odeszła w wieku 56 lat. Jej śmierć pozostawiła ogromną pustkę, ale jej dziedzictwo muzyczne na zawsze pozostanie wpisane w historię muzyki.

Czytaj też: Nie żyje Sinéad O'Connor. To ona śpiewała przebój "Nothing Compares 2 U"

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

Muzyka

Źródło: "Co Za Tydzień"
Alvaro Soler kocha wracać do Polski
Alvaro Soler kocha wracać do Polski
Wywiad z Jaredem Leto
Wywiad z Jaredem Leto
Agnieszka Chylińska o nowej płycie, macierzyństwie i swojej przemianie
Kuba Badach o powrocie Poluzjantów
Kuba Badach o powrocie Poluzjantów
Joanna Liszowska wystąpi na festiwalu w Sopocie
Joanna Liszowska wystąpi na festiwalu w Sopocie
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Urszula Dudziak o koncertach z okazji 80 urodzin
Światowej sławy polscy DJ-e. Kim jest duet Catz 'n Dogz?
Światowej sławy polscy DJ-e. Kim jest duet Catz 'n Dogz?
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Sanah o śpiewaniu wierszy. "To było na wariata robione wszystko"
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Dawid Podsiadło o koncercie w Chorzowie
Mery Spolsky zagrała koncert w Gdańsku
Mery Spolsky zagrała koncert w Gdańsku
Anita Lipnicka świętuje 25-lecie na scenie
Anita Lipnicka świętuje 25-lecie na scenie
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Ralph Kamiński zaprosił fanów na koncert w bajkowej scenerii
Wyjątkowy koncert Riedel 4 Riedel
Wyjątkowy koncert Riedel 4 Riedel
Tomasz Organek o nowej płycie: Jest troszkę inna
Tomasz Organek o nowej płycie: Jest troszkę inna
"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
"Lady Pank" świętuje 40-lecie aktywności muzycznej
Koncert grupy LemON odbył się po 435 dniach. Igor Herbut o emocjach na scenie
Koncert grupy LemON odbył się po 435 dniach. Igor Herbut o emocjach na scenie
Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"
Robert Gawliński wystąpił na koncercie z synem. "Fajna zabawa"
Życie Zdzisława Beksińskiego. Niezwykły koncert na jego cześć odbył się w Katowicach
Życie Zdzisława Beksińskiego. Niezwykły koncert na jego cześć odbył się w Katowicach
Cleo ruszyła w trasę koncertową. Najpierw stara kopalnia węgla, a teraz Sopot
Cleo ruszyła w trasę koncertową. Najpierw stara kopalnia węgla, a teraz Sopot
Koncert Wojtek Mazolewski Quintet
Koncert Wojtek Mazolewski Quintet
Fisz Emade Tworzywo ruszają z nową trasą koncertową
Fisz Emade Tworzywo ruszają z nową trasą koncertową
Andrzej Piaseczny o kameralnych koncertach: „Jestem strasznym gadułą”
Andrzej Piaseczny o kameralnych koncertach: „Jestem strasznym gadułą”

Sinead O’Connor nie żyje

Sinéad O'Connor zdobyła ogromne uznanie dzięki swojej wyjątkowej muzyce. Jej najbardziej ikonicznym utworem był wielki hit "Nothing Compares 2 U," który nie tylko stał się hymnem lat 90., ale również przyniósł jej międzynarodową sławę. Jej muzyka poruszała serca i umysły wielu ludzi na całym świecie, zostawiając trwały ślad w historii muzyki.

Jednak za wszystkimi sukcesami i uznaniami kryło się życie pełne trudności. Jej młodość była naznaczona nieszczęśliwym dzieciństwem (skarżyła się na psychiczne znęcanie ze strony matki). W wieku 15 lat Sinéad O'Connor trafiła do domu poprawczego Grianán Training Centre, a pobyt tam zostawił traumatyczne wspomnienia. Te doświadczenia miały wpływ na jej psychikę i pozostawiły trwały ślad w jej życiu.

Piosenkarka cierpiała również na chorobę afektywną dwubiegunową, co znacznie komplikowało jej codzienne życie i działalność artystyczną. Choroba ta była związana z ekstremalnymi zmianami nastroju, od manii do depresji, co wymagało regularnej opieki i leczenia psychiatrycznego. Sinéad O'Connor była wielokrotnie hospitalizowana z powodu problemów ze zdrowiem psychicznym.

Niezwykła tragedia spotkała artystkę kilkanaście miesięcy przed jej śmiercią, gdy straciła swojego 17-letniego syna Shane'a, który zmarł w styczniu 2022 roku. Śmierć ukochanego syna była dla niej ogromnym ciosem, który głęboko odbił się na jej psychice i emocjach. W mediach społecznościowych artystka podzieliła się swoim bólem, określając siebie jako "nie-nieżywe, nocne stworzenie". Te słowa oddają olbrzymie cierpienie, jakie przeżywała.

Hanna Lis ma apel po śmierci Sinead O’Connor

Odejście irlandzkiej piosenkarki Sinéad O'Connor w wieku zaledwie 56 lat wstrząsnęło wieloma osobami na całym świecie, w tym dziennikarką Hanną Lis. Dziennikarka zamieściła przejmujący wpis na swoim profilu na Instagramie, oddając hołd idolce.

W poruszającym wpisie Hanna Lis podkreśliła, że obserwowała zmagania Sinéad O'Connor z wieloletnimi problemami natury psychicznej i wspierała ją, chcąc wierzyć, że uda jej się pokonać te trudności. Według niej artystka była uosobieniem paradoksu, jej potężny głos kontrastował z wewnętrzną kruchością, bezbronnością i bezsilnością.

"Chce mi się płakać. Nie dlatego, że odeszła "idolka" mojego nastolęctwa. Dlatego, że obserwowałam jej zmagania o zdrowie, walkę z wieloletnimi problemami natury psychicznej, i trzymałam za nią kciuki, chcąc wierzyć (choć nie do końca wierzyłam), że jej się uda" - napisała Hanna Lis.

Trudnym momentem w życiu Sinéad O'Connor była niedawna strata ukochanego syna Shane'a, który popełnił samobójstwo. Odcisnęła ona trwały ślad w sercu matki, która dawała upust cierpieniu we wzruszających wpisach.

"Był miłością mojego życia, światłem mojej duszy", pisała po jego śmierci. "Odtąd żyję jako nie-nieżywe, nocne stworzenie" - cytuje słynną wokalistkę Hanna Lis, która dodaje: "Każda matka zrozumie ból i tragizm zawarty w tych słowach. Miała tylko 56 lat. Szkoda, że jej się nie udało".

Hanna Lis podkreśliła, że takie tragedie stają się coraz bardziej powszechne. Życie staje się coraz trudniejsze, a wielu ludzi boryka się z codziennymi wyzwaniami, starając się przetrwać każdy dzień, a nawet godzinę. Wyraża ona swoją troskę o to, jak trudno jest dzisiaj żyć i jak wiele osób znajduje się w ciemności, walcząc z demonami i problemami.

"Ilu znamy dookoła nas ludzi, którzy codziennie szarpią się z życiem? Dla których przeżycie nawet nie kolejnego dnia, a kolejnej godziny, stanowi wyzwanie niemal nie do przejścia? Bądźmy bardziej uważni, bardziej czuli, po prostu bądźmy BARDZIEJ ludzcy" - apeluje dziennikarka.

Przesłanie dziennikarki jest jasne. W czasie, kiedy wiele osób cierpi w milczeniu, potrzebujemy zrozumienia i wsparcia, aby pomóc im wydostać się z otchłani cierpienia. Hanna Lis twierdzi, że jest wyjście z każdej sytuacji. Bez względu na to, jak trudne mogą być okoliczności, istnieje nadzieja na poprawę i wsparcie dla tych, którzy potrzebują pomocy. Daje ona nadzieję i przyrzeka, że nie jesteśmy sami w naszych problemach i że jesteśmy w stanie pomóc sobie nawzajem.

W pożegnaniu artystki, Hanna Lis przywołała słowa najbardziej znanej piosenki Sinéad O'Connor - "Nothing Compares 2 U". Może ta piosenka już nie będzie miała takiego samego brzmienia, ale pamięć o wokalistce pozostanie z nami na zawsze.

"Ściskam każdą i każdego, kto dziś ma czarne myśli, komu wydaje się, że zapada się w czarną dziurę, z której nie ma wyjścia. Przyrzekam Wam: JEST. Do zobaczenia Sinaead, nothing compares to you" - zakończyła wpis Hanna Lis.

Jeżeli przechodzisz kryzys, masz depresję, myśli samobójcze lub znasz kogoś, komu potrzebna jest pomoc - nie czekaj, tylko natychmiast skontaktuj się ze specjalistą. Oto najważniejsze numery telefonów:

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości