Gwiazdy

Tadeusz Wiśniewski nie żyje. Występował u boku Adolfa Dymszy

Gwiazdy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Tadeusz Wiśniewski nie żyje. Znamy szczegóły pogrzebu aktora

Tadeusz Wiśniewski nie żyje. Gwiazdor starego kina miał 73 lata. Zasłynął jako aktor dziecięcy.

Tadeusz Wiśniewski zmarł. Polski aktor jako dziecko wystąpił u boku samego Adolfa Dymszy. Znamy szczegóły pogrzebu.

Tadeusz Wiśniewski nie żyje

O śmierci Tadeusza Wiśniewskiego poinformował na swojej stronie filmpolski.pl, a także strona "Dodkowi" na Facebooku. W udostępnionym poście pożegnano urodzonego w 1949 roku aktora.

"Tadeusz był człowiekiem niebywale skromnym. Trafił do filmu nie z chęci zdobycia sławy, lecz z potrzeby wsparcia budżetu rodzinnego. Pomimo że filmy, w których występował, zdobyły wielką popularność, on w dalszym ciągu prowadził zwykły żywot dziecka z warszawskiego Powiśla"- czytamy na Facebooku inicjatywy upamiętniającej Adolfa Dymszę.

Nie jest znana dokładna data ani przyczyna śmierci Tadeusza Wiśniewskiego. Według danych na stronie filmpolski.pl oraz dacie udostępnienia postu, w którym pożegnano aktora, zmarł on pod koniec lipca br. Aktor miał 73 lata.

Tadeusz Wiśniewski - kim był?

Tadeusz Wiśniewski był polskim aktorem dziecięcym, który wystąpił m.in. w filmach "Banda", "Przejażdżka", "Kolorowe pończochy", "Bitwa o Kozi Dwór", "Mój stary", "Kryptonim Nekta" czy "Mój stary". W tym ostatnim zagrał u boku samego Adolfa Dymszy, przedwojennego "króla polskiej komedii". Na ekranie po raz pierwszy pojawił się w 1958 roku w filmie "Małe dramaty" Janusza Nasfetera. Później bardzo często współpracował z reżyserem.

"To z myślą o nim powstał 'Mój stary', gdzie Tadeusz wystąpił u boku Adolfa Dymszy. Był jedynym aktorem dziecięcym występującym w filmach Janusza Nasfetera, którego reżyser namawiał na studia aktorskie. Jednak los zadecydował inaczej, Tadeusz po raz ostatni wystąpił przed kamerą w 1964 roku" – opisuje strona "Dodkowi".

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską

Pogrzeb Tadeusza Wiśniewskiego 

Pogrzeb Tadeusza Wiśniewskiego odbędzie się w czwartek 4 sierpnia 2022 roku o godzinie 14.00 w kościele pw. św. Grzegorza Wielkiego w Warszawie ul. Wolska 180/182. Na uroczystość pogrzebową zaproszeni są wszyscy miłośnicy starego polskiego kina i osoby, które ceniły aktora.

"Oznaczał się ogromną wrażliwością. Miał wielkie serce, przez wiele lat zawodowo zajmował się pomaganiem innym. Jego opowieściom często towarzyszyły łzy i wzruszenie. I ten niezwykły błysk w oku, który nagle sprawiał, że ze schorowanego, starszego pana, Tadeusz znowu stawał się energicznym, zadziornym chłopakiem. To również jego błyskawiczny żart, celna pointa i radość życia. I wiele planów, których nie będzie dane zrealizować. Będzie go nam bardzo brakowało" – żegna aktora na Facebooku strona "Dodkowi".

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości