Już nie zobaczymy ich na scenie. Zespół Aerosmith kończy działalność

Aerosmith
Aerosmith
Źródło: Getty Images
Fani muzyki rockowej wstrzymali oddech na wieść o zakończeniu działalności koncertowej legendarnego zespołu Aerosmith. Powodem tej decyzji są problemy zdrowotne wokalisty Stevena Tylera. To z pewnością koniec pewnej epoki...
  • Aerosmith jest znanym zespołem rockowym, który wydał wiele hitów i kultowych piosenek.
  • Zespół planował wrócić na scenę we wrześniu, a trasa miała zakończyć się w lutym 2025 roku.
  • Ze względu na problemy zdrowotne Stevena Tylera, plany powrotu na scenę musiały zostać anulowane.
  • Steven Tyler podczas jednego z koncertów z zeszłego roku uszkodził struny głosowe.
  • Aerosmith zakończył swoją działalność koncertową z powodu problemów ze zdrowiem wokalisty.

Aerosmith to amerykański zespół rockowy, który od ponad pięciu dekad zachwyca fanów na całym świecie. Jest jednym z najlepiej sprzedających się zespołów wszech czasów. Aerosmith ma na swoim koncie mnóstwo hitów i kultowych piosenek takich jak "Love in an Elevator", "I Don’t Want to Miss a Thing" czy "Crazy". W skład zespołu wchodzą: Steven Tyler (wokalista), Joe Perry (gitarzysta), Brad Whitford (gitarzysta), Tom Hamilton (basista) i Joey Kramer.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

czt1905_turnau
Grzegorz Turnau świętuje 40 lat pracy artystycznej. Zobacz, jak zaczęła się jego przygoda z muzyką
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Zespół Aerosmith kończy działalność koncertową

Informacja o zakończeniu występów Aerosmith została przekazana za pośrednictwem mediów społecznościowych zespołu. Okazuje się, że głos Stevena Tylera, który od dekad stanowi nieodzowny element brzmienia Aerosmith, ucierpiał podczas jednego z zeszłorocznych koncertów. Wokalista uszkodził struny głosowe, co uniemożliwiło mu kontynuowanie trasy koncertowej "Peace Out: The Farewell Tour". Prywatnie Steven Tyler jest ojcem hollywoodzkiej aktorki Liv Tyler.

Pierwotnie zespół planował powrócić na scenę we wrześniu, a trasa miała zakończyć się w lutym 2025 roku. Niestety zdrowie Tylera nie pozwoliło na realizację tych planów.

"Wszyscy jesteśmy ogromnie wdzięczni za wsparcie, jakie otrzymaliśmy od naszych fanów przez te wszystkie lata. To był honor być częścią waszego życia i dzielić naszą muzykę z wami. W każdym klubie, na wielkiej trasie koncertowej oraz w prywatnych momentach waszego życia, daliście nam szansę być waszym soundtrackiem" — napisali członkowie zespołu w oświadczeniu.

Zespół dodał również, że Steven Tyler spędził wiele miesięcy, pracując nad powrotem swojego głosu do stanu sprzed wypadku.

"Widzieliśmy, jak cierpi, mimo najlepszej opieki medycznej. Niestety, jest to jasne, że powrót do pełni zdrowia nie jest dla niego możliwy. Podjęliśmy trudną i łamiącą serce decyzję — jako zespół i jako bracia — by zejść ze sceny" — zakończyli swoje oświadczenie.

Jak powstał zespół Aerosmith? Największe hity

Aerosmith jest jednym z najlepiej sprzedających się zespołów w historii muzyki. Są członkami Rock and Roll Hall of Fame i zdobywcami licznych nagród Grammy, MTV Video Music Awards i American Music Awards.

Zespół powstał na początku lat 70., szybko zdobywając popularność dzięki swoim energetycznym koncertom i albumom, takim jak "Aerosmith" (1973) i "Get Your Wings" (1974). Jednak to album "Toys in the Attic" (1975) przyniósł im międzynarodową sławę, zawierając takie hity jak "Sweet Emotion" i "Walk This Way". Kolejny album, "Rocks" (1976), umocnił ich pozycję jako czołowego zespołu rockowego.

Lata 80. przyniosły problemy wewnątrz zespołu, głównie z powodu nadużywania narkotyków i alkoholu. Steven Tyler i Joe Perry, znani jako "Toxic Twins", często trafiali na czołówki gazet z powodu swoich burzliwych zachowań. Mimo to, zespół przetrwał i powrócił w wielkim stylu pod koniec dekady, głównie dzięki współpracy z raperami z Run-D.M.C. przy nowej wersji "Walk This Way", co otworzyło drzwi dla fuzji rocka i rapu.

Lata 90. były dla Aerosmith czasem triumfów. Albumy takie jak "Permanent Vacation" (1987), "Pump" (1989) i "Get a Grip" (1993) przyniosły im kolejne hity i nagrody. Piosenki takie jak "Dude (Looks Like a Lady)", "Janie's Got a Gun", "Cryin'" i "Crazy" stały się klasykami rocka.

W 1998 roku zespół nagrał balladę "I Don't Want to Miss a Thing" do filmu "Armageddon", która stała się ich pierwszym i jedynym utworem numer jeden na liście Billboard Hot 100.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Czytaj też:

podziel się:

Pozostałe wiadomości