Marta Nieradkiewicz o zarobkach aktorów. "Jestem na pensji o najniższej średniej krajowej"

Marta Nieradkiewicz
Marta Nieradkiewicz
Źródło: MWMEDIA
Marta Nieradkiewicz w najnowszym wywiadzie otworzyła się na temat zarobków polskich aktorów. Artystka podkreśliła, że ich pensje wcale nie zawsze są tak wysokie, jak mogłoby się to wydawać. Zdradziła przy tym, jaką wypłatę otrzymuje z teatru.

Marta Nieradkiewicz to polska aktorka, która zyskała sławę, dzięki rolom w takich produkcjach jak między innymi: "Płynące wieżowce", "Zjednoczone stany miłości" czy "Szatan kazał tańczyć". Ostatnio zagrała w głośnym filmie "Lęk", w którym wystąpiła obok Magdaleny Cieleckiej. Obie aktorki za swoje kreacje zostały nominowane do Orła, czyli najważniejszej nagrody filmowej w Polsce.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

15122023_SZAFYGWIAZD_MYSZKOWSKI_MUZYKA
Leon Myszkowski o pracy i zarobkach DJ-a. "Jak ci się nie chce robić, to z niczego nie wyżyjesz"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Marta Nieradkiewicz zarabia w teatrze najniższą średnią krajową

Marta Nieradkiewicz wzięła udział w ceremonii wręczenia nominacji do Polskiej Nagrody Filmowej. Podczas uroczystości poruszono temat protestu artystów, którzy domagają się otrzymywania tantiem od platform internetowych za role w filmach i serialach, które można obejrzeć w tych serwisach. Marta Nieradkiewicz poparła strajk i w najnowszym wywiadzie opowiedziała szerzej o zarobkach polskich aktorów.

Artystka w rozmowie z Plotkiem wyznała, że wbrew stereotypowi, nie wszyscy z branży aktorskiej mają wysokie wypłaty. Dodała, że sama zarabia w teatrze najniższą średnią krajową.

"Myślę, że ten obraz dobrze zarabiających aktorów czy aktorek jest też takim obrazem trochę wykreowanym i nie dotyczy on wszystkich, bo są aktorzy, którzy zarabiają bardzo dobrze, a są aktorzy, którzy zarabiają nie najlepiej. Ja na przykład pracując w teatrze, jestem na pensji o najniższej średniej krajowej" - powiedziała.

Marta Nieradkiewicz szczerze o zarobkach aktorów

Marta Nieradkiewicz podkreśliła, że aktorzy nie zawsze mogą liczyć na dodatkowe role w filmach czy serialach, ponieważ rynek wbrew pozorom jest bardzo mały i zamknięty. Dodała, że kiedyś aktorzy dostawali duże większe tantiemy za produkcje, które były emitowane w telewizji.

"Umówmy się też, że tych projektów jest, ile jest, ten nasz rynek też nie jest jakiś bardzo duży, więc jakby to tak rozłożyć w czasie, to by się okazało, że większość z nas nie zarabia bardzo dużych pieniędzy" - tłumaczyła.

Na koniec zaznaczyła, że nie chce się kłócić z panującą opinią o tym, że aktorzy zarabiają krocie, ponieważ to jest zawsze zależne od kilku czynników.

"Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania i swojego punktu widzenia, ale jak prawi takie stare przysłowie: 'punkt widzenia zależy od punktu siedzenia'" - zakończyła.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości