"MasterChef" – zasady programu, jurorzy, zwycięzcy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk
Masterchef 10

Programy kulinarne cieszą się w Polsce niesłabnącym zainteresowaniem. Po "Kuchennych rewolucjach", czy "Ugotowanych" przyszedł czas na nowy niezwykły format, czyli "Masterchefa". Odbyło się już 10. edycji show, w którym miłośnicy kuchni stają w szranki i mierzą się o tytuł najlepszego kucharza wśród amatorów.

"MasterChef" – zasady programu

Głównym celem programu jest zarówno udowodnienie, że w wielu z nas drzemią kulinarne zdolności, jak również dobra zabawa. Przy okazji widzowie mają też szansę zobaczyć, z jakim tempem pracy i stresem często wiąże się praca na kuchni, ale i uczą się zasad przygotowywania posiłków. Ogromna dawka wyobraźni rywalizujących kucharzy-amatorów, jest ogromną inspiracją dla wielu osób, które przenoszą pomysły i przepisy z programu, do własnej kuchni. Jednym słowem mówiąc, program "MasterChef" zmienia często podejście do gotowania, a w polskich domach coraz częściej goszczą potrawy odmienne od klasycznego schabowego z ziemniakami.

Do programu zgłaszają się miłośnicy gotowania z całej Polski. Spośród nich wybieranych jest 28 uczestników, którzy muszą zmierzyć się z zadaniami, przygotowanymi przez jurorów. Następnie 14 z nich pojawia się już na antenie i to ich losy mogą śledzić widzowie.

"MasterChef" – jurorzy

W programie postawiono na wyjątkowych jurorów. Pierwszą osobą jest znana i ceniona Magda Gessler, właścicielka i współwłaścicielka wielu restauracji, a także prowadząca niezwykle lubiany program "Kuchenne rewolucje". Zawsze szczerze wyjaśnia kucharzom walczącym o tytuł "MasterChefa", jakie popełnili błędy, przygotowując danie, ale i chwali za doskonale i kreatywnie wykonane zadanie.

Michel Moran – to francuski mistrz kuchni i restaurator pochodzenia hiszpańskiego, który przez 16 lat prowadził własną restaurację Bistro de Paris. Mieszka w Polsce wraz z żoną Haliną, to dla niej postanowił na stałe zostać w naszym kraju. Ma dwoje dorosłych już dzieci - córkę Solene i syna Andrea.

Anna Starmach to polska kucharka i autorka książek o gotowaniu. Pracowała w renomowanych restauracjach, które posiadają gwiazdkę w przewodniku Michelin. W TVN Style prowadzi program "Pyszne 25". Prywatnie jest żoną i mamą Jagny oraz Gustawa.

Jacek Jelonek ma jedną żelazną zasadę - jaką?
Jacek Jelonek ma jedną żelazną zasadę - jaką? Jacek Jelonek w wywiadzie dla cozatydzien.tvn.pl opowiada czy czyta komentarze na swój temat. Źródło: Co za Tydzień

"MasterChef" – kto wygrał sezon od 1-10?

Od rozpoczęcia programu minęło już 10 edycji. Kto dotychczas zwyciężył?

Sezon 1 – Basia Ritz Sezon 2 – Beata Śniechowska Sezon 3 – Dominika Wójciak Sezon 4 – Damian Kordas Sezon 5 – Magda Nowaczewska Sezon 6 – Mateusz Zielonka Sezon 7 - Ola Nguyen Sezon 8 – Grzegorz Zawierucha Sezon 9 – Aleksandra Juszkiewicz Sezon 10 – Maciej Regulski

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk 

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości