Michał Szpak

Michał Szpak to kolorowy ptak polskiej sceny muzycznej. Gwiazdor jest wokalistą i autorem tekstów piosenek. Swoją popularność zdobył w talent show "X Factor", dzięki piosence Czesława Niemena "Dziwny jest ten świat". Obecnie jest jurorem w programie "Czas na show. Drag me out".  

Michał Szpak – wiek, wykształcenie i życie prywatne

Michał Szpak przyszedł na świat 26 listopada 1990 roku w miejscowości Jasło. Piosenkarz chroni swoją prywatność, jednak według internetowych źródeł, muzyk chciał swoją edukację kontynuować w Państwowej Szkole Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Wiadomo, że studiował psychologię na Uniwersytecie SWPS w Warszawie.

Kim są rodzice Szpaka? Juror "Czas na show. Drag me out" pochodzi z rodziny artystów. Jego ojciec, Andrzej Szpak, uczęszczał do chóru, natomiast matka, Grażyna Szpak, była wokalistką. Michał ma rodzeństwo – brata Damiana oraz dwie siostry, Marlenę i Ewę.

Kariera muzyczna Michała Szpaka

Początki kariery Michała Szpaka sięgają 1999 roku. Jego pierwszy występ odbył się w rodzinnej miejscowości Jasło, a konkretnie w Domu Kultury. Szpak szczyt sławy zdobył w 2011 roku, podczas programu "X Factor", gdzie wystąpił jako uczestnik. Muzyk zaśpiewał utwór "Dziwny jest ten świat" autorstwa Czesława Niemena. Zajął wówczas 2. miejsce. Widzowie byli zachwyceni jego talentem oraz wizerunkiem.

Kilka lat później wystąpił jako reprezentant Polski na Eurowizji. Gwiazdor porwał tłumy i zajął 8. miejsce. Zdobył łącznie 229 punktów.

Michał Szpak – juror w "Czas na show. Drag Me Out"

Michał Szpak jest jednym z jurorów w nowym programie TVN "Czas na show. Drag Me Out". Tuż obok niego zasiądą Andrzej Seweryn oraz Anna Mucha. Format programu otwiera drzwi widzom do świata Drag Queens. Piosenkarz razem z pozostałymi członkami jury będą oceniali performance sześciu uczestników. 

[...] to będzie taki zastrzyk świeżości to raz, a po drugie opowiadanie o czymś, co jest częścią kultury świata i to jest dla mnie coś fantastycznego, bo rozszerzanie tolerancji w Polsce jest bardzo ważne dla mnie.

Działalność społeczna i charytatywna Szpaka

Wokalista nie jest obojętny na los środowiska naturalnego, równość społeczną, a także tolerancję wobec osób LGBT+. Michał Szpak od wielu lat czynnie bierze udział w wielu kampaniach społecznych. Gwiazdor wspierał akcje, takie jak:

  • "Szanuję. Nie hejtuję",
  • "Rośnij w siłę",
  • "Wyprawka dla żaka",
  • "Ryzykanci".

W 2023 roku na gali "Gwiazdy Dobroczynności" otrzymał statuetkę "Ambasadora Dobroczynności" za wsparcie kampanii przeciw homofobii.

Michał Szpak – Instagram

Michał Szpak prowadzi konto na Instagramie o nazwie @michal_szpakofficial. Na swoim profilu ma ponad 200 tys. obserwujących. Zamieszcza tam zdjęcia z sesji fotograficznych, ale nie brakuje również zwykłych fotografii z najbliższymi lub z licznych koncertów muzycznych.

Autor:Kinga Banasik

Źródło: cozatydzien.tvn.pl, dziendobry.tvn.pl, michalszpak.eu, pomorska.pl, wirtualnemedia.pl, tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA