Antonina Turnau-Kondrat o nowej kolekcji ubrań zainspirowanej stylem japońskim

Pokaz Antoniny Turnau-Kondrat w Muzeum Sztuki Japońskiej w Krakowie
Nie tak dawno Antonina Turnau-Kondrat zaprezentowała pokaz kolekcji inspirowanej tradycyjnym strojem japońskim w Muzeum Sztuki Japońskiej w Krakowie. W wydarzeniu uczestniczyło wiele znamienitych gwiazd, w tym kamery "Co za Tydzień". Zobaczcie relację.

Antonina Turnau-Kondrat od wielu lat nie udziela się medialnie. Kiedy na jaw wyszedł jej romans ze starszym od niej o wiele lat Markiem Kondratem, media nie dawały im spokoju. Para nie komentowała związku, a także nie udzielała wspólnych wywiadów. Zakochani pobrali się i doczekali córki.

Antonina Turnau-Kondrat stworzyła własną linę ubrań

Po kilku latach córka Grzegorza Turnaua postanowiła powrócić do świata mediów i w Muzeum Sztuki Japońskiej w Krakowie zaprezentowała najnowszą kolekcję strojów inspirowanych stylem japońskim. W całym przedsięwzięciu Antoninie Turnau-Kondrat pomogli najbliżsi w tym jej ojciec.

W rozmowie z "Co za Tydzień" Grzegorz Turnau powiedział:

- Jestem oprawcą muzycznym pokazu mojej córki, modelem nie. To, że wszedłem razem z grupą moich znakomitych koleżanek i kolegów, to właściwie w ostatniej chwili decyzja zapadła, w takim czymś czuję się coraz lepiej, zwłaszcza że jest to strój doskonale ukrywający mankamenty figury w późnym wieku — powiedział Grzegorz Turnau.

Autorka kolekcji Antonina Turnau-Kondrat powiedziała, na czym zależało jej najbardziej przy tworzeniu tej linii ubrań.

- Miałam jakiś czas naście lat i oczywiście, a wtedy największe problemy egzystencjalne sprowadzają się do tego, w co się ubrać, więc szłam do mamy ze łzami w oczach, że nie mam się w co ubrać, a mama zawsze ze stoickim spokojem odpowiadała: "ubierz się tak, żeby ci było wygodnie". Po jakimś czasie wreszcie to do mnie dotarło, więc staram się, żeby moje ubrania rzeczywiście były takie, żeby osoby, które je noszą dobrze się w nich czuły, a poza tym, aby ubierały, a nie przebierały. Każdy ma swój kształt, wzrost i obwód, ale tacy jesteśmy — mówiła autorka Antonina Turnau-Kondrat.

Joanna Kulig i Krystyna Zachwatowicz-Wajda o pokazie

Jak się okazało, wcześniej podobne pokazy mody nie miały miejsca w Muzeum Sztuki Japońskiej w Krakowie.

- Zdarzały się pokazy mody, ale przyznam szczerze, że w takiej odsłonie po raz pierwszy. Możemy powiedzieć, że to jest raczej rodzaj performance, okraszony dźwiękiem i specjalnie przygotowaną grafiką moppingową — dodała Joanna Haba z Muzeum Manggha w Krakowie.

Krystyna Zachwatowicz-Wajda, znana scenarzystka i była żona Andrzeja Wajdy dodała:

- Bardzo zależy nam na tym, żeby Manggha była otwartą instytucją na wszystkie tego rodzaju rzeczy, powiązane troszkę z Japonią i to jest takie połączenie między wschodem a zachodem — mówiła Krystyna Zachwatowicz-Wajda.

Joanna Kulig, która również uczestniczyła w pokazie, była zachwycona kolekcją.

- Klasycznie, pięknie, piękna sceneria, teraz będziemy to celebrować i spotykać przyjaciół, bo to jest ważne, żeby się spotykać w miłym i dobrym towarzystwie — zaznaczyła aktorka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Co za Tydzień

podziel się:

Pozostałe wiadomości