Alec John Such nie żyje. Współzałożyciel Bon Jovi miał 70 lat. "Dzięki niemu trafiliśmy na siebie"

Alec John Such nie żyje. Współzałożyciel Bon Jovi miał 70 lat
Alec John Such nie żyje. Współzałożyciel Bon Jovi miał 70 lat
Źródło: Getty Images
Nie żyje Alec John Such, współzałożyciel i pierwszy basista grupy muzycznej Bon Jovi. Artysta zmarł 5 czerwca 2022 roku w wieku 70 lat. Jego przyjaciele i muzycy z Bon Jovi wydali wzruszające oświadczenie. Podkreślili, że bez jego udziału nie byliby zespołem. Fani basisty przyłączyli się do kondolencji.

Alec John Such przyczynił się do formowania zespołu Bon Jovi na początku lat 80. Był basistą, a także wokalistą wspomagającym Johna Bongioviego. Opuścił zespół w 1994 roku, później zajmował się innymi grupami muzycznymi. Prowadził też własny sklep z motocyklami w Nowym Jorku.

Alec John Such nie żyje. Grupa Bon Jovi żegna przyjaciela

Choć ich drogi się rozeszły, to John Bongiovie (Jon Bon Jovi) i cały zespół przepięknie pożegnali swojego przyjaciela i podkreślili jego zasługi. Wydali na Instagramie oficjalne oświadczenie.

"Z bólem serca przekazujemy wiadomość o odejściu naszego drogiego przyjaciela Aleca Johna Sucha. Jako współzałożyciel Bon Jovi Alec był integralną częścią powstawania zespołu. Szczerze mówiąc, to dzięki niemu trafiliśmy na siebie — był przyjacielem z dzieciństwa Tico i przyprowadził ze sobą Richiego, żeby zobaczył nasze występy. Alec był dziki i pełen wigoru. Dziś wyjątkowe wspomnienia o nim wywołują uśmiech na naszej twarzy i łzę w oku. Będzie nam go brakować" - czytamy w oświadczeniu grupy.

Fani grupy Bon Jovi przesyłają kondolencje. W swoich wpisach podkreślają, jak ważną postacią w ich życiu był Alec John Such.

"Bardzo mi przykro z powodu Waszej straty. Był oryginałem i zawsze będzie w naszych sercach. Niech spoczywa w pokoju" - ktoś zareagował na oświadczenie grupy Bon Jovi na Instagramie.

"Jestem załamany. Mój ulubiony moment z Bon Jovi to ten, kiedy wrócił i dołączył do nich na scenie w Camden. Spoczywaj w pokoju Alec. Kochamy Cię!" - napisał ktoś inny.

Danuta Stenka wzięła udział w akcji Itaki i zaangażowała się w poszukiwania osób zaginionych
Danuta Stenka, która w serialu "Nieobecni" gra matkę zaginionej przed laty córki, zaangażowała się w akcję Fundacji Itaka. Aktorka włączyła się w serię spotów, kierowanych do rzeczywistych zaginionych.

Zmarł współzałożyciel grupy Bon Jovi. Kim był Alec John Such?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Historia amerykańskiego zespołu rockowego Bon Jovi zaczyna się w 1983 roku za sprawą Johna Bongioviego (później Jon Bon Jovi). Dziś zespół kojarzy się z takimi przebojami jak: "You Give Love a Bad Name", "Livin’ on a Prayer", czy "It’s My Life". W 2018 roku został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame — muzeum honorującego artystów rockowych. Gdy na początku lat 80. Jon Bon Jovi formował zespół, skontaktował się z dawnym kolegą Davidem Rashbaumem, później zwerbował także basistę Aleca Johna Sucha i perkusistę Hectora Samuela Juana "Tico" Torresa. Rola gitarzysty przypadła Dave’owi "The Snake" Sabo. W takim składzie muzycy rozpoczęli swoją przygodę. Początkowo występowali pod nazwą John Bongiovi And The Wild Ones. Gdy dołączył do nich jeszcze gitarzysta Richie Sambora zaczęli występować jako Bon Jovi.

Alec John Such grał też w zespołach: The Cellar Dwellers, Phantom’s Opera i The Message. Bon Jovi miał opuścić ze względu na konflikt z pozostałymi muzykami, którzy zwracali uwagę na liczne błędy w grze basisty. Jednak Alec John Such zagrał z zespołem jeszcze w 2001 i 2018 roku. Zmarły muzyk był menedżerem kilku lokalnych zespołów z New Jersey i pałał miłością do motocyklów, które później sprzedawał w swoim sklepie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości