Antoni Królikowski zatrzymany przez policję. Aktor wydał oświadczenie

Autor:
Dominika
Kowalewska
Antoni Królikowski zatrzymany przez policję. Aktor wydał oświadczenie

W sobotni wieczór 18 lutego media obiegła informacja o zatrzymaniu Antoniego Królikowskiego przez policję. Gwiazdor miał znajdować się pod wpływem środków odurzających. Aktor wydał oświadczenie, w którym zaprzeczył niektórym medialnym doniesieniom.

Antoni Królikowski 17 lutego skończył 34 lata. Urodziny świętował również w mediach społecznościowych, w których zabrał głos pierwszy raz po przeszło 10 tygodniach. Wówczas poinformował, że "wciąż żyje" i pochwalił się życzeniami od nowej partnerki. Kolejny dzień nie był jednak dla gwiazdora aż tak udany.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Jacy rodzice, takie dzieci? 6. Michał Królikowski
Jacy rodzice, takie dzieci? 6. Michał Królikowski Jacy rodzice, takie dzieci? 6. Michał Królikowski

Anotni Królikowski zatrzymany? Policja podała szczegóły

W sobotni wieczór media obiegła informacja o zatrzymaniu aktora. Wirtualna Polska poinformowała wówczas, że po godzinie 16:00 na jednej z warszawskich ulic zatrzymano prowadzącego samochód 34-letniego gwiazdora. Jak przekazało wówczas biuro prasowe Komendy Stołecznej Policji zaistniały "uzasadnione powody, żeby uznać, że może to być osoba w stanie nietrzeźwości".

"O godzinie 16:40 funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego dokonali kontroli mężczyzny siedzącego w samochodzie marki audi. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest trzeźwy, natomiast wykonany przez nich test narkotykowy wskazał, że mężczyzna jest pod wpływem środków odurzających" - można było przeczytać w serwisie "Gazety Wyborczej".

Jak podał portal warszawawpigulce.pl, Bartłomiej Śniadała z Zespołu Prasowego Komendy Stołecznej Policji potwierdził, że takowe zatrzymanie miało miejsce. Nie podał jednak personaliów kierowcy. Wirtualna Polska nieoficjalnie ustaliła, że był to Antoni Królikowski. W rozmowie z serwisem Pudelek menadżer gwiazdora potwierdził policyjne doniesienia, a niedługo później aktor wydał oświadczenie, w którym odniósł się do sprawy.

Antoni Królikowski wydał oświadczenie

Doniesienia szybko rozgrzały media do czerwoności. W oficjalnym oświadczeniu Antoni Królikowski potwierdził, że doszło do zatrzymania i to niedaleko jego miejsca zamieszkania. Gwiazdor wyjawił, że był wówczas w drodze na spotkanie z synem Vincentem, którego doczekał się z ekspartnerką Joanną Opozdą.

"Do zatrzymania doszło około 16 przy ul. Karolkowej 16, zaraz po tym, jak wyjechałem z mojego mieszkania do Asi, aby spotkać się z synkiem. Funkcjonariusze z uwagi na otrzymane zgłoszenie, że o tej godzinie i w tym miejscu pojawię się rzekomo pod wpływem nielegalnych substancji, czekali na mnie w okolicy miejsca zamieszkania" - czytamy.

Antoni Królikowski potwierdził, że został przebadany zarówno alkomatem, jak i narko-testem, który wykazał obecność THC.

"Zostałem zatrzymany do kontroli, alko-test wykazał, że jestem trzeźwy, jednak narko-test wykrył THC, którym wspomagam swoje leczenie i którego używałem poprzedniego wieczoru" - podkreślił.

W dalszej część oświadczenia aktor wyjaśnił, że w leczeniu wspomaga się medyczną marihuaną. Zwrócił się ponadto do mediów:

"Wykonano badanie krwi, oczekujemy na wyniki. W przypadku regularnego stosowania medycznej marihuany nawet w małych ilościach stężenie może się utrzymywać, mimo że w dniu zatrzymania nie używałem konopi. Chciałbym zaznaczyć, że nie zażywam narkotyków, co wykazały dzisiejsze testy, więc bardzo proszę o zaprzestanie pomówień. Ponadto tegorocznych urodzin nie świętowałem w żadnym warszawskim klubie" - dodał.

Przypomnijmy: jakiś czas temu Antoni Królikowski wyznał, że choruje na stwardnienie rozsiane.

"SM, czyli stwardnienie rozsiane. Nieuleczalna choroba z centralnego układu nerwowego. Ze świadomością tej diagnozy żyję od 2016 r. Staram się żyć aktywnie" - powiedział wówczas.

Antoni Królikowski wydał oświadczenie w sprawie zatrzymania
Antoni Królikowski wydał oświadczenie w sprawie zatrzymania Antoni Królikowski wydał oświadczenie w sprawie zatrzymania Źródło: Instagram @antek.krolikowski

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości