Meghan Markle o traumatycznych doświadczeniach z przeszłości. Opowiedziała o zastraszaniu i molestowaniu

Meghan Markle
Meghan Markle
Źródło: Getty Images
Meghan Markle podczas jednego z niedawnych wydarzeń otwarcie opowiedziała o zastraszaniu i molestowaniu, których doświadczyła w czasie ciąży. Żona księcia Harry'ego podkreśliła rolę mediów społecznościowych jako głównego narzędzia agresji wymierzonej w wiele kobiet.

Książę Harry i Meghan Markle wzięli ślub w maju 2018 roku, jednak już dwa lata później zdecydowali o rezygnacji z wykonywania swoich książęcych obowiązków. Po decyzji o zmianie swojego życia wyprowadzili się z Wielkiej Brytanii, a następnie przenieśli się do Stanów Zjednoczonych. Obecnie angażują się tam w różne przedsięwzięcia biznesowe oraz działania na rzecz organizacji charytatywnych.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

14989384_przygotowania-do-koronacji-karola-iii_720P
Koronacja Karola III – przygotowania
Jak będzie przebiegać ceremonia i kto weźmie w niej udział?

Meghan Markle o molestowaniu i zastraszaniu

Od momentu rezygnacji z królewskich obowiązków i przeprowadzki do Kalifornii medialne zainteresowanie księciem Harrym i Meghan Markle nie słabnie, a wręcz można odnieść wrażenie, że jest jeszcze większe.

Żona księcia Harry'ego podczas niedawnego festiwalu SXSW zorganizowanego w USA w związku z Dniem Kobiet zdecydowała się opowiedzieć o trudnym okresie swojego życia, który przeżywała każdorazowo gdy była w ciąży. Meghan Markle zaskoczyła wszystkich wyznaniem o zastraszaniu oraz molestowaniu, których w przeszłości doświadczyła.

"Większość zastraszania i molestowania, jakich doświadczyłam w mediach społecznościowych i Internecie, miała miejsce, gdy byłam w ciąży z Archiem i Lili. Zastanawiałam się, dlaczego ludzie byli tak nienawistni — to nie było nawet wulgarne, to było okrutne" - wyznała.

W dalszej części swojej wypowiedzi Meghan Markle zwróciła się do obecnych na wydarzeniu.

"Jeśli czytasz coś okropnego o kobiecie, to dlaczego przekazujesz te wiadomości dalej? Gdyby to była twoja przyjaciółka albo twoja mama, albo twoja córka, nie zrobiłbyś tego" - dodała.

Meghan Markle i książę Harry dostali zakaz wypowiedzi?

Relacje pomiędzy księciem Harrym i Meghan Markle a resztą brytyjskiej rodziny królewskiej są napięte od czasu, kiedy para zdecydowała się na rezygnację z obowiązków królewskich i przeniosła się do Kalifornii. Sytuację pogorszyły zarówno wywiad udzielony przez parę Oprah Winfrey, jak i autobiografia księcia Harry'ego zatytułowana "Ten drugi".

Brytyjskie media niedawno poinformowały, że ze względu na publiczną dyskusję na temat stanu zdrowia księżnej Kate, Meghan i Harry zostali poproszeni, aby nie poruszali tego tematu publicznie. Taką informację przekazał Ryan McCormick, ekspert ds. PR, w rozmowie z "The Mirror". Jego zdaniem komentarze pary na ten temat mogłyby wywołać kolejną falę spekulacji.

"Najlepiej by zrobili, gdyby nie wypowiadali się publicznie na jej temat [...] Wszystko, co powiedzieliby, zostałoby przeanalizowane, a gdyby życzyli Kate szybkiego powrotu do zdrowia, zaczęłyby się spekulacje na temat tego, co dzieje się za kulisami. Księżna i książę mogą powoli zacząć odzyskiwać zaufanie rodziny królewskiej, robiąc dokładnie to, co im polecono" - wyznał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości