Zmarł aktor kultowych seriali. Grał w "Dynastii" i w "Drużynie A"

Zmarł Bo Hopkins - amerykański gwiazdor
Zmarł Bo Hopkins - amerykański gwiazdor
Źródło: FilmMagic/Getty Images
Zmarł Bo Hopkins. Amerykański gwiazdor zdobył popularność dzięki rolom w kultowych serialach. Wszyscy fani jego produkcji na pewno kojarzą go z takich jak "Dynastia", "Drużyna A" czy "Aniołki Charliego".

Informację o śmierci Bo Hopkinsa przekazała jego żona. Aktor miał 80 lat. 

Nie żyje Bo Hopkins

Popularny holywoodzki gwiador Bo Hopkins nie żyje. Aktor zmarł w sobotę 28 maja w szpitalu w Van Nuys w Los Angeles. Informację o śmierci artysty przekazała mediom jego żona Sian Eleanor Green. Przyczyna śmierci aktora nie jest znana. Wiadomo jedynie, że na początku maja przeszedł zawał serca. Bo Hopkins zmarł w wieku 80 lat. 

STENKA_PROMO_30_FINAL_v2
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Danutą Stenką

Bo Hopkins - gdzie grał? Kariera

William Mauldin Hopkins znany jako Bo Hopkins urodził się 2 lutego 1942 roku w Karolinie Południowej w USA. Furtkę do kariery w filmowym świecie otworzyła mu rola w kultowym westernie Sama Peckinpaha "Dzika banda". Później zagrał w takich produkcjach jak "American Graffiti", "Midnight Express", "Biała błyskawica".

Największy rozgłos zapewniły mu jednak występy w "Aniołkach Charliego", "Drużynie A" i "Dynastii". W tym uwielbianym przez polską widownię serialu wcielił się w postać Matthew Blaisdela - kochanka Krystle Carrington.

Bo Hopkins i Linda Evans w "Dynastii"
Bo Hopkins i Linda Evans w "Dynastii"
Źródło: Disney General Entertainment Con/Getty Images

Ostatni raz na ekranie Bo Hopkins pojawił się jeszcze niedawno, bo w 2020 roku. Wystąpił wtedy u boku Glen Close i Amy Adams w nominowanym do Oscara filmie "Elegia dla bidoków". Bo Hopkins nazywany był specjalistą od drugoplanowych charakterystycznych ról w westernach i filmach gangsterskich.

Bo Hopkins w filmie "The Kansas City Massacre"
Bo Hopkins w filmie "The Kansas City Massacre"
Źródło: Walt Disney Television/Getty Images
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na FB

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: FilmMagic/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości