"Kto to wie?"

Dorota Wellman prowadzą w programie "Kto to wie?"

“Kto to wie?” to gra telewizyjna, która zadebiutowała na antenie TVN w wiosennej ramówce 2023. W programie Dorota Wellman sprawdza wiedzę uczestników związaną z codziennym życiem ich rodaków.

“Kto to wie?” w TVN

“Kto to wie?” to gra telewizyjna, w której prowadząca Dorota Wellman łączy się wirtualnie z uczestnikami, aby sprawdzić ich wiedzę i intuicję na temat tego, jak myślą statystyczni Polacy.

Program “Kto to wie?” powstał w oparciu o popularny zagraniczny format “Let’s Ask America” i został zrealizowany w Krakowie, przy użyciu technologii XR.

Program „Kto to wie?” zadebiutował na antenie TVN 27 lutego 2023 i można go było oglądać od poniedziałku do piątku. W jesiennej ramówce stacja TVN nie przewiduje kontynuacji programu, a w paśmie pojawią się inne tytuły.

Dorota Wellman – prowadząca “Kto to wie?”

Gospodynią programu “Kto to wie?” była Dorota Wellman – dziennikarka i prezenterka, która wspólnie z Marcinem Prokopem tworzy jeden z najbardziej lubianych przez widzów duetów “Dzień dobry TVN”. Gwiazda jest też od wielu lat związana z kanałem TVN Style, gdzie można było zobaczyć ją m.in. w roli prowadzącej programów “Inspirujące kobiety” czy “Ten jeden dzień”. Obecnie jest twarzą codziennego magazynu “Co słychać?”.

“Kto to wie?” zasady teleturnieju

W każdym z odcinków poznamy czterech uczestników, z którymi Dorota Wellman połączy się wirtualnie ze studia. Zmierzą się oni w czterech rundach, obstawiając odpowiedzi na pytania, jakich udzielili ankietowani. Po każdej części żegnamy jednego zawodnika. Jeśli zremisują, czeka ich zadanie specjalne, znane pod nazwą “Bieg po kasę”. Z osobą, która nazbierała najwięcej pieniędzy, spotykamy się w finale. Tam najlepszy z graczy ma szansę na wygranie nawet 20 tysięcy złotych.

“Kto to wie?” odcinek specjalny

10 kwietnia, w Poniedziałek Wielkanocny, widzowie TVN mogli zobaczyć specjalny, 29. odcinek teleturnieju “Kto to wie?”, w którym do rozgrywki stanęły same gwiazdy – Katarzyna Bujakiewicz, Angelika "Andziaks" Trochonowicz, Marcin Prokop oraz Tomasz Karolak. Uczestnicy walczyli o wygraną, która w całości została przekazana na cele charytatywne Fundacji TVN “Nie Jesteś Sam”.

Odcinek specjalny “Kto to wie?” można zobaczyć na platformie player.pl.

“Kto to wie?” gdzie oglądać?

Teleturniej “Kto to wie?” był emitowany na antenie TVN w wiosennej ramówce 2023. Obecnie odcinki programu “Kto to wie?” są w całości dostępne dla użytkowników platformy player.pl

„Kto to wie?” – czy padła nagroda główna

W odcinku gry telewizyjnej "Kto to wie?" wyemitowanym na antenie 6 marca 2023 roku po raz pierwszy padła główna nagroda. Michał z Gdańska zgarnął w finale 20 000 złotych.

"Który składnik sałatki greckiej, dla największej liczby ankietowanych jest jej podstawą?" - tak brzmiało pytanie, które usłyszał uczestnik od Doroty Wellman. Wśród możliwych odpowiedzi znalazły się pomidor, ogórek, ser feta i cebula. Aż 77% ankietowanych wskazało na ser feta. Dzięki dobrej intuicji Michał zagwarantował sobie wygraną w wysokości 20 tysięcy złotych.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Tajemnice Produkcji #10. Dorota Wellman zdradza kulisy "Kto to wie?"
Tajemnice Produkcji #10. Dorota Wellman zdradza kulisy "Kto to wie?" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Materiały prasowe