Sara James

Sara James to nastoletnia niezwykle utalentowana wokalistka, która międzynarodową sławę zyskała w wieku zaledwie 13 lat dzięki udziałowi w amerykańskiej edycji najpopularniejszego na świecie talent show.

Sara James – wiek, pochodzenie, rodzice

Sara James, właśc. Sara Zofia Egwu-James urodziła się 10 czerwca 2008 roku – obecnie Sara James na więc 15 lat. Artystka pochodzi z miejscowości Słubice w województwie lubuskim. Jest córką Polki – Arlety Dancewicz oraz Nigeryjczyka – Johna Jamesa. Tato dziewczynki również jest wokalistą. Występ ojca Sary James można było zobaczyć między innymi w programie „Dzień dobry TVN”, a wcześniej pojawił się jako uczestnik programu „X Factor”.

Sara James uczyła się w szkole podstawowej w Ośnie oraz uczęszczała do szkoły muzycznej w Słubicach. Tam tez uczęszczała na zajęcia wokalne.

Swoje pierwsze występy publiczne rozpoczęła już w wieku 6 lat, podczas lokalnych konkursów wokalnych.

Sara James – początki kariery

Sara James zadebiutowała jako uczestniczka „The Voice Kids”, który zwyciężyła w 2021 roku. Była też reprezentantką Polski w 19. Konkursie Eurowizji dla Dzieci – tam zakwalifikowała się do finału, w którym wykonała swój autorski utwór „Somebody”.

Sara James w amerykańskim "Mam Talent!"

Przełomem w karierze Sary James był udział artystki w amerykańskim wydaniu „Mam Talent!” - "America's Got Talent". W czerwcu 2022 roku zachwyciła amerykańską publiczność po tym, jak na castingu zaśpiewała piosenkę "Lovely" z repertuaru Billie Ellish. Swoim wykonaniem Sara James wywarła tak duże wrażenie na jurorze Simonie Cowellu, że postanowił on wcisnąć tzw. "złoty przycisk", gwarantujący młodej 13-letniej wówczas artystce udział w półfinale. W kolejnym etapie programu Sara James wykonała utwór "Rocket Man" Eltona Johna i dzięki swojej interpretacji piosenki trafiła do finału. Tam zaśpiewała piosenkę "Running Up That Hill" Kate Bush. Ostatecznie w programie zajęła miejsce poza pierwszą piątką.

W styczniu 2023 ponownie wystąpiła w "America's Got Talent" - tym razem w "gwiazdorskiej" edycji programu – „America's Got Talent: All-Stars”. Wystąpiła obok 60 innych zwycięzców, finalistów i lubianych przez widzów uczestników talent-show z różnych państw świata z poprzednich edycji popularnego show. Tam wykonała „As It Was” Harry’ego Stylesa.

Sara James gościem 6. odcinka "MasterChef Junior"

W 8 edycji programu „Masterchef junior” Sara James była gościem specjalnym jednego z odcinków. Piosenkarka wystąpiła przed uczestnikami programu i zaśpiewała swój hit „Somebody”. W ten sposób zagrzała młodych kucharzy do rywalizacji w konkurencji na najsmaczniejszego steka. Sara James wspierała również uczestników w przygotowaniu ich potraw.

Sara James – "Mała syrenka"

Sara James użyczyła także swojego głosu bohaterce filmu Disneya – „Małej Syrence”. Był to debiut dubbingowy młodej artystki. Sara James wykonała także oficjalną polską aranżację do oprawy muzycznej filmu, w tym przebój „Naprawdę chcę”.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!"
Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!" Sara James o udziale w amerykańskim "Mam talent!"

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images