Materiał promocyjny

Dolny Śląsk zawitał... nad morze! Przedstawiciele regionu wzięli udział w Projekcie Plaża w Dziwnowie

Dolny Śląsk przyjechał nad morze!
Dolny Śląsk zawitał... nad morze! Przedstawiciele regiony wzięli udział w Projekcie Plaża w Dziwnowie
Źródło: "Co Za Tydzień"
Projekt Plaża w pełni! W weekend gościł w Dziwnowie, gdzie swoje stanowisko przygotował również... Dolny Śląsk. Przedstawiciele regionu zaprezentowali najważniejsze turystyczne atrakcje, które należy odwiedzić. Sprawdź, co ma do zaoferowania Dolny Śląsk.

Jak co roku w programie "Co Za Tydzień" widzowie mogą śledzić relację z Projektu Plaża. W ostatni odcinku mogliśmy obejrzeć relację z miasteczka utworzonego na plaży w Dziwnowie. Tam na turystów oraz mieszkańców czekała moc atrakcji, jednakże obecność przedstawicieli tego regionu zaskoczyła z pewnością niejednego odwiedzającego.

Dolny Śląsk zawitał nad morze

Moc atrakcji czekała na plażowiczów w Dziwnowie, również w strefie Dolnego Śląska. Przedstawiciele regionu przybyli nad morze, by pokazać turystom, że warto odwiedzić także i tę część Polski! Jak ludzie reagowali na to, że Dolny Śląsk promuje się tak daleko od domu?

"Często przychodzą turyści z Dolnego Śląska, którzy znają nasze atrakcje i chcą zaczerpnąć jeszcze dodatkowej wiedzy, [...] ale też ludzie z całej Polski. Poznają region wyjątkowy turystycznie, ponieważ na Dolnym Śląsku mamy najwięcej pałaców. Jest to wyjątkowy region, który działa cały rok, ponieważ i w lecie, i w zimie można go odwiedzać" - powiedział Michał Rado, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Mężczyzna w rozmowie z Olivierem Janiakiem pokrótce przedstawił najważniejsze turystyczne miejsca, które warto odwiedzić, przybywając do Dolnego Śląska.

"Ten przystanek jest wyjątkowy, bo mam aż siedmiu partnerów. Chociażby kopalnia w Złotym Stoku, to nie tylko kopalnia złota, ale też jedyny w Polsce podziemny wodospad. Twierdza Srebrna Góra, jest to obiekt unikatowy w skali dziedzictwa Europy — jedyna górska twierdza nigdy niezdobyta. Twierdza w Kłodzku, to są wyjątkowe korytarze kontrminowe. Spacer tymi korytarzami, naprawdę niezapomniane wrażenie. Muzeum Papiernictwa, jedyny w Polsce zachowany do dziś młyn papierniczy. Ząbkowice Śląskie, to miasto Krzywej Wieży. Od średniowiecza do 1946 roku Ząbkowice nosiły nazwę Frankenstein. [...] Spływy kajakowe, spływy pontonowe, poznajemy meandry Nysy Kłodzkiej. Oraz Kopalnia Uranu w Kletnie" - wyjaśnił.

Nieco więcej o specyfice jednej z atrakcji opowiedział Jakub Gustaw.

Kopalnia Uranu w Kletnie — wyjątkowy obiekt wart odkrycia

Wiele do powiedzenia na temat Kopalni Uranu miał Jakub Gustaw, przedstawiciel placówki. Dlaczego jest to miejsce warte odkrycia?

"Warto do nas zajrzeć, bo łamiemy pewien stereotyp. W głowach Polaków kopalnia, czyli szaro, czarno, brudno. A my jesteśmy najbardziej kolorową kopalnią w Polsce. Jedną z najbardziej kolorowych w Europie. 500 milionów lat ewolucji geologicznej spowodowało, że dziś mamy piękne, kolorowe okazy" - wyjaśnił.

Obiekt nie zawsze był powszechnie dostępny, a nawet — owiany był tajemnicą! Co działo się w kopalni przed laty?

"Nasz obiekt był, jest głęboko ukryty w lesie, w górach, u stóp Góry Żmijowiec. Teren wygrodzony, ruda Uranów wywożona do Legnicy na lotnisko. Przeładunek w samolot, a i pewnie do Moskwy" - powiedział Jakub Gustaw.

Tak to miało wyglądać niegdyś, jeśli wierzyć domysłom, natomiast teraz kopalnia jest nieczynna, dzięki czemu — dostępna dla zwiedzających. Z pewnością warto to miejsce odwiedzić!

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Czytaj też:

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości