Dominika Kulczyk o "Fenomenie". Premiera dokumentu o WOŚP i Jurku Owsiaku

"Fenomen" - dokument o Jurku Owsiaku i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy
Źródło: "Co za Tydzień"
W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie grała po raz 31.! Aż trudno uwierzyć, że od pierwszego finału minęło 30 lat. Od początku twórcą i głównym motorem napędowym akcji jest Jerzy Owsiak. Już 20 stycznia premierę kinową będzie miał dokument "Fenomen", w którym twórcy opowiedzieli niezwykłą historię zaskakującej inicjatywy.

"Fenomen" to pierwszy kinowy film dokumentalny o niezwykłej w skali świata inicjatywie - Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i jej twórcy - Jerzym Owsiaku. Producentką dokumentu jest Dominika Kulczyk. Jakie były pierwsze wrażenia widzów? Na premierze nie mogło zabraknąć ekipy "Co za Tydzień", która rozmawiała z twórcami filmu.

Dominika Kulczyk o "Fenomenie"

Dominika Kulczyk jest producentką dokumentu o niepowtarzalnej inicjatywie, jaką niepodważalnie jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Aż trudno uwierzyć, że w tym roku będziemy świętować 31. Finał. Przeszło 30 lat temu Jerzy Owsiak po raz pierwszy zorganizował zbiórkę pieniędzy na rzecz potrzebujących. Rok rocznie w akcję angażują się osoby z pierwszych stron gazet, celebryci, dziennikarze i wszyscy ci, którym dobre serca nie pozwalają przejść obok obojętnie.

- Historia, której początkiem, twarzą, nazwiskiem i sercem był Jurek, to jest historia mnóstwa ludzi - stwierdziła Dominika Kulczyk. - To jest historia o człowieku, o każdym z nas i o tym, co w sobie mamy. O tym, że możemy wybierać dobro albo zło - dodała.

W dokumencie zawarto archiwalne nagrania z pierwszych finałów WOŚP, dzięki czemu widzowie będą mogli zobaczyć m.in. młodego Pawła Królikowskiego, ale przede wszystkim - Jerzego Owsiaka.

"Fenomen" to opowieść o Polakach

Zdaniem Małgorzaty Kowalczyk, "Fenomen" to nie tylko dokument o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy i Jerzym Owsiaku. To historia o Polakach, z której każdy powinien wynieść coś dla siebie.

- Widzimy go jako młodego hipisa, takiego beztroskiego, który ma utopijną wizją miłości, przyjaźni. I ta wizja w pewnym momencie będzie musiała zderzyć się z nową erą i z tym panującym w tej nowej erze internetowym hejtem. No i to uderzy w jego serce. Ale o tym też wiemy. Jest to też portret Polaków własny. I przejrzymy się w nim - jak w lustrze - powiedziała Małgorzata Kowalczyk.

A jak zaproszeni gości i widzowie odebrali produkcję? Tego dowiecie się, oglądając fragment niedzielnego odcinka programu "Co za Tydzień".

Tymczasem na aukcjach WOŚP wciąż można wylicytować zaskakujące przedmioty, a także chwile. W tym roku w akcję zaangażowało się wiele gwiazd Grupy TVN. Tym samym wszyscy chętni mogą wziąć udział w licytacji m.in. wizyty na planie programu "Bez Polityki" Piotra Jaconia, sukienki Małgorzaty Foremniak, w której wystąpiła podczas finału "Mam Talent" czy dwóch lekcji tańca z Lenką i Janem Klimentami. Jednak największą furorę robią wyjątkowe spotkania. Zaproszenie na mecz Igi Świątek na Roland Garros 2023, osobiste spotkanie i rakieta, którą wygrała Roland Garros i US Open 2022 aktualnie osiągnęło zawrotną kwotę 250 tys. złotych. Chętni?

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: "Co za Tydzień"

podziel się:

Pozostałe wiadomości