Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Julia Kamińska, Anna Guzik, Dorota Krempa, Patrycja Topajew
Julia Kamińska, Anna Guzik, Dorota Krempa, Patrycja Topajew
Źródło: MWMEDIA/archiwum prywatne/x-news
W 2023 roku na stronie cozatydzien.tvn.pl mogliście przeczytać wywiady z waszymi ulubionymi gwiazdami serialu "Na Wspólnej". Julia Kamińska, Anna Guzik, Dorota Krempa i Patrycja Topajew w szczerych rozmowach z Norbertem Żyłą opowiedziały, jak bliskie są im postacie, które grają. Niektóre z odpowiedzi z pewnością was zaskoczą. Przypominamy wywiady z aktorkami serialu.

"Na Wspólnej" od ponad 20 lat nieustannie przyciąga tłumy widzów. Z pewnością obok wciągającego scenariusza i wartkiej akcji za sukcesem serialu stoją postacie, z którymi widzowie niejednokrotnie mogą się utożsamiać. Jednak czy w odgrywanych przez znane aktorki rolach są cechy ich osobowości? O to zapytaliśmy gwiazdy serialu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Ewa Gawryluk o swojej roli w "Na Wspólnej"

Anna Guzik o wcielaniu się w rolę Żanety

Anna Guzik w serialu "Na Wspólnej" wciela się w rolę energicznej i żywiołowej Żanety Szulc. Gwiazda w rozmowie z nami przyznała, że z graną przez nią postacią łączy ją kilka cech charakteru. Jedna z nich przyszła aktorce do głowy bez chwili namysłu.

—  Oczywiście, obie lubimy rządzić... (śmiech) Jeszcze kilka cech by się z pewnością znalazło, z tym że postać Żanety wymyślili scenarzyści, a moją życie —  wyznała.

Przy okazji Anna Guzik opowiedziała nam o pewnej zabawnej sytuacji, która spotkała ją na planie produkcji. Jak mówi, tych w trakcie tak długiej pracy nad serialem zdarzyło się całe mnóstwo. Jednak jedna szczególnie utkwiła jej w pamięci.

— W ciągu tych prawie 20 lat zdarzyło się mnóstwo zabawnych sytuacji, ale wynikają one z konkretnych działań na planie, głupawki, która pojawia się w wyniku zmęczenia czy innych okoliczności, które trudno będzie opisać. Znamy się z ekipą już kawał czasu, lubimy żartować i uważam, że poczucie humoru jest świetnym sposobem na poznanie drugiego człowieka. Od razu widać czy ktoś ma dystans do siebie, łapie w lot aluzje, sarkazm itd. Po tym poznaję inteligentnych ludzi i z nimi lubię spędzać czas. Jedną z pamiętnych scen dla całej ekipy był off-road, w trakcie którego Wojtek ochlapywał mnie błotem. Wszyscy wiedzieliśmy, że mamy tylko jedno ujęcie, bo nie będzie szansy na powtórkę —  powiedziała.

Przeczytaj całą rozmowę: Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o różnicach między nią a Anetą

Dorota Krempa dla odmiany nie widzi aż tak wielu podobieństw między tym, jaka jest prywatnie, a charakterem Anety Siwek, w którą od lat się wciela. Mimo to udało jej się jakieś wspólne cechy dostrzec. Przy okazji aktorka podzieliła się swoim sposobem pomagającym jej wejść w rolę, która jest od niej tak bardzo różna.

Aneta Siwek to zupełnie inna osoba niż ja! Naprawdę! (śmiech). To zawodowe wyzwanie. Chcąc stworzyć wiarygodny czarny charakter, korzystam z potrzeb, które ma każdy z nas: bycia kochanym i akceptowanym. To napędza moją bohaterkę do osiągnięcia swojego celu. Wszelkimi możliwymi środkami… Myślę, że ta determinacja i sarkastyczne poczucie humoru to coś, co na pewno nas łączy —  wyjawiła.

Dorota Krempa również zdecydowała się podzielić z nami zabawną sytuacją z planu serialu. Ta dotyczyła jej kolegi z "Na Wspólnej" Mikołaja Mikołajczaka, który wciela się w postać adwokata Darka Żbika. Z mężczyzną łączy Anetę wiele nie tylko sercowych zawiłości.

Na planie jest bardzo zabawnie, bo zarówno ekipa, jak i aktorzy znają się już jak łyse konie. Przychodzi mi do głowy jedna sytuacja, kiedy Michał Mikołajczak, wychodząc ze swojego mieszkania, trzasnął drzwiami i cała scenografia drzwi i ściany się załamały. Nagranie można gdzieś jeszcze znaleźć w internecie. Albo moment kiedy w scenie z Mariuszem Zaniewskim rzucam w złości jedzeniem i przez przypadek rozwaliłabym kamerę, ups! Na szczęście to się nie stało, bo w innym wypadku możliwe, że pracowałabym za darmo (śmiech) — zdradziła.

Przeczytaj cały wywiad: Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Julia Kamińska, czy ma w sobie coś z Romy?

Julia Kamińska podczas wywiadu dla cozatydzien.tvn.pl wyjawiła, co myśli na temat granej przez siebie postaci Romy Lenarskiej. Gwiazda przyznała, że odgrywana przez nią rola jest dla niej w jakimś stopniu wyjątkowa, ponieważ do tej pory nie miała zbyt wielu okazji by wcielać się w tak szalone osobowości.

—  Na pewno jest bardzo wytrwała w dążeniu do celu. Wprawdzie zazwyczaj tym celem jest zaszkodzenie komuś, ale wytrwałości nie można jej odmówić. Ciekawe wydaje mi się w niej to, że nie uczy się na błędach, nie ma empatii. Nie są to pozytywne cechy, ale dość wyjątkowe. Nieczęsto mam okazję grać postacie przejawiające cechy psychopatii — wyznała

Nie mogliśmy nie zapytać Julii Kamińskiej, czy pomimo tak wielu niewątpliwie złych cech, jakie posiada grana przez nią od lat bohaterka są jakieś pozytywne, albo takie, które widzi również u siebie.

—  Też jestem wytrwała —  odpowiedziała nam krótko aktorka.

Przeczytaj całą rozmowę: Julia Kamińska o roli Romy w "Na Wspólnej". Zdradziła, czy łączą je wspólne cechy [TYLKO U NAS]

Patryacja Topajew o tym, jak bardzo różni się od Darii

Na temat granej przez nią postaci w "Na Wspólnej" porozmawialiśmy również z Patrycją Topajew, która od kilku lat wciela się w postać Darii Dziedzic. To, co pewnie dla wielu może być sporym zaskoczeniem, grana przez nią bohaterka w serialu różni się od niej diametralnie. Jak przyznaje gwiazda, zbudowała wizerunek, który jest jej całkowitym przeciwieństwem.

— Rozpoczęłam tę przygodę wcielając się w bardzo zbuntowaną, pyskatą nastolatkę, można by powiedzieć, że musiałam powtórzyć przed kamerami najgorszy etap swojego życia - okres dojrzewania (śmiech). Może niektórych to rozczaruje, ale z Darią prawie nic mnie nie łączy. Budując tę postać na samym początku, musiałam przyjąć na klatę, że nie będę postrzegana jako fajna, ciepła i sympatyczna dziewczyna. Zbudowałam wizerunek dziewczyny, która jest moim kompletnym przeciwieństwem. Teraz z biegiem lat, mogę śmiało stwierdzić, że obie bardzo dojrzałyśmy, każda w swoim tempie. Jeżeli już musiałabym się doszukiwać wspólnych cech, to zdecydowanie ogrom empatii i wyrozumiałości. No i trochę wizualnie jesteśmy podobne — wyjawiła rozbawiona.

Przy okazji Patrycja Topajew podzieliła się z nami historiami z zabawnych sytuacji, których ze względu na wcielanie się w postać Darii wielokrotnie zdarzyło jej się doświadczać. Aktorka nie ukrywa swojego zdumienia nad tym, jak często ludzie mylą rzeczywistość z serialową fikcją.

— Ludzie proszą o porady psychologiczne (w serialu jestem psychologiem), pytają się w jakich godzinach pracuję w barze u Ziębów… Raz nawet zdarzyła się sytuacja, kiedy pewna kobieta zaczęła na mnie krzyczeć na ulicy i wyzywać, ponieważ w serialu miałam wątek aborcji a ona była tego przeciwniczką — powiedziała.

Przeczytaj całą rozmowę: Patrycja Topajew z "Na Wspólnej" o dorastaniu na oczach widzów. Jak reagowali rówieśnicy? [TYLKO U NAS]

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA/archiwum prywatne/x-news

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jan Pirowski o zaskakującej umiejętności i programie "Mam Talent!". "Skazaliby mnie na banicję"

Jan Pirowski o zaskakującej umiejętności i programie "Mam Talent!". "Skazaliby mnie na banicję"

Gwiazdy na spotkaniu TVN. Wiosna na antenie stacji zapowiada się gorąco

Gwiazdy na spotkaniu TVN. Wiosna na antenie stacji zapowiada się gorąco

Gwiazdy na premierze drugiej części "Diuny". Paulina Krupińska, Damian Michałowski i inni olśnili eleganacją

Gwiazdy na premierze drugiej części "Diuny". Paulina Krupińska, Damian Michałowski i inni olśnili eleganacją

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Jankiem Pirowskim i "Mam Talent". "W końcu mam mocno trafioną parę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Jankiem Pirowskim i "Mam Talent". "W końcu mam mocno trafioną parę" [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska o karierze, ocenianiu matek i relacji z Natalią Janoszek [WYWIAD]

Edyta Folwarska o karierze, ocenianiu matek i relacji z Natalią Janoszek [WYWIAD]

Klaudia Kardas i Jacek Kopczyński zerwali zaręczyny? "Czasami trzeba podejmować trudne decyzje" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas i Jacek Kopczyński zerwali zaręczyny? "Czasami trzeba podejmować trudne decyzje" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski o pracy i zarobkach DJ-a. "Jak ci się nie chce robić, to z niczego nie wyżyjesz" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski o pracy i zarobkach DJ-a. "Jak ci się nie chce robić, to z niczego nie wyżyjesz" [TYLKO U NAS]

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem
Materiał promocyjny

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem

Adam Bobik zachwyca w filmie "Sami swoi. Początek". Sprawdźcie, czy znacie jego wszystkie role

Adam Bobik zachwyca w filmie "Sami swoi. Początek". Sprawdźcie, czy znacie jego wszystkie role

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje

Ramówka TVN na wiosnę 2024. Co zobaczymy na antenie? Nowe programy i kontynuacje

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]