Eryk Kulm o męskości, pieniądzach i podziałach. "Nie ma czegoś takiego jak płeć"

Eryk Kulm
Eryk Kulm
Źródło: MWMEDIA
Eryk Kulm w najnowszym wywiadzie otworzył się na temat męskości, a także priorytetów w życiu. Wyznał, że pieniądze są dla niego ważne, ponieważ dzięki nim może osiągnąć cel, a także wspomniał o tym, jak postrzegają go znajomi.

Eryk Kulm na ekranie zadebiutował już w 2004 r. w filmie "Pręgi" jako zaledwie 14-latek. Już wtedy wiedział, że kocha aktorstwo i robił wszystko, aby być w tym coraz lepszy. W 2016 r. aktor ukończył Akademię Teatralną w Warszawie, jednak przez cały ten czas już pojawiał się na ekranie.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Piotr Adamczyk o przyjaźni w show-biznesie. Wspomina o relacji z Tomaszem Karolakiem i Marcinem Dorocińskim
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Eryk Kulm — rodzina i kariera

Aktora możemy oglądać w filmach takich jak "Mała matura 1947", "Bodo", "Belle Epoque", "Mowa ptaków", "Polot", "Filip", "Zachowaj spokój", "Teściowie 2" czy "Lipowo. Zmowa milczenia". Eryk Kulm w wywiadzie dla "Twojego Stylu" wspomniał jak na wiadomość o tym, że chce zostać aktorem, zareagowała jego mama.

"[...] Przy rodzicach czułem się swobodnie, i to było piękne. Kiedy w końcu powiedziałem, że chcę zostać aktorem, usłyszałem tylko: "Dobrze, bądź". Mama zawsze powtarzała: "Ceną wolności jest niepewność". I ja się do tej niepewności przyzwyczaiłem. Długo jako aktor nie miałem pieniędzy" - wyznał.

Największym sukcesem filmowym Eryka Kulma jest zdecydowanie niedawny film "Filip", w którym aktor zagrał tytułową postać. Jak wspominał, czas pracy przy filmie był dla niego bardzo trudny, głównie z powodów rodzinnych.

"Zdjęcia do 'Filipa' zaczęły się krótko po śmierci moich rodziców, którzy odeszli w odstępie kilku miesięcy. Ostatnie dwa lata z nimi są nie do wyjęcia z głowy. Ale bez tych przeżyć Filip wyglądałby zupełnie inaczej. Dopiero teraz zamykam te rzeczy, wracam do domu i płaczę, chodzę też na terapię. Dla mojego zdrowia psychicznego to był bardzo duży koszt. Dlatego odmówiłem dużego filmu zagranicznego, nie chciałem znów wchodzić w sytuację, że gram Żyda, który wszystkich stracił, że znów to cierpienie i samotność mam odgrywać i przeżywać. Zresztą ojciec poza tym, że od małego mi powtarzał, że mam się nie bić, 'bo mam mózg', uczył mnie, żeby nie robić rzeczy dla pieniędzy. Był idealistą całkowicie oddanym jazzowi. Do tego stopnia, że nie liczyły się dla niego pieniądze, że w naszym domu często ich nie było. Ojciec mówił, że może przymierać głodem, ale nigdy nie przestanie grać jazzu, nigdy nie zagra nic innego niż to, co kocha" - mówił aktor.

Eryk Kulm o dzieleniu ludzi na płeć

Ostatnio Eryk Kulm udzielił wywiadu dla "VIVY!", w którym powiedział o tym, czym jest dla niego męskość.

"Męskość w dzisiejszym świecie dla mnie jest tym, że można wziąć zimny prysznic i nie robić z tego powodu problemów. Męskością dla mnie chyba jest to, że można rozsmakować się w niewygodzie i nie być niewolnikiem przyjemności i komfortu. Bo nie o komfort chodzi w życiu, tylko o życie. Jako świat poszliśmy chyba na tyle w kierunku jakiejś ogólnodostępnej wygody, że chyba trzeba być miłym po prostu i już" - mówił w rozmowie z Rafałem Kowalskim.

Aktor wspomniał również, że nie ma dla niego podziału ludzi na płeć.

"To jest dla mnie oczywiste, że nie ma czegoś takiego jak płeć. Rodzisz się w jakimś ciele, ale ile znam kobiet, które są bardziej męskie niż moi koledzy i odwrotnie, więc powinniśmy być tacy, jakimi chcemy być naprawdę w środku, a co to będzie? To już nie ma znaczenia chyba. Chodzi o to, żebyśmy po prostu byli tacy, jakimi chcielibyśmy być i już" - dodał.

W rozmowie z Katarzyną Piątkowską Eryk Kulm powiedział także o swoim podejściu do pieniędzy.

"Zrozumiałem, że żeby zmienić to, co mi się nie podoba, są bardzo potrzebne. Pojąłem, że muszę być absurdalnie bogaty, żeby zrobić to, co chcę zrobić. [...] Ciężko zapracowałem na to, co mam dzisiaj. Nikt nie dał mi pracy przez przypadek. Dwanaście lat zapieprzam, żeby się przebić. Jednak w którymś momencie przychodzi ta myśl: Dobra! Wystarczy! Teraz moim celem jest żyć w luksusie. Ale nie chodzi o to, żebym sobie teraz prywatny samolot kupił. Chcę mieć luksus wstawania rano i nierobienia rzeczy dla pieniędzy" - dodał.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości