TVN7 czeka na koncesję. KRRiT nie podjęła nadal decyzji

TVN7 czeka na koncesję
TVN7 czeka na koncesję
Źródło: TVN
Dokładnie za miesiąc, 25 lutego stacja TVN 7 straci koncesję na nadawanie. Mimo terminowo złożonego wniosku o rekoncesję, dopełnienie formalności i spełnienie wszelkich wymogów - Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wciąż nie podjęła decyzji. W przypadku, gdy KRRiT nie podejmie decyzji, stacja TVN 7 nie będzie mogła dłużej nadawać i odebrana będzie widzom możliwość oglądania ich ulubionych programów. 

Wniosek o przedłużenie koncesji o kolejne 10 lat do KRRiT trafił 23 grudnia 2020 roku. Nieprzyznanie koncesji dla stacji naruszałoby traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych zawartym między Polską a Stanami Zjednoczonymi.

Długie i bezpodstawne odwlekanie decyzji o odnowieniu koncesji wpływa destabilizująco na cały rynek medialny w Polsce. Niestety, niedawno w podobnej sytuacji stała stacja TVN24, która otrzymała zgodę na nadawanie zaledwie jeden dzień przed wygaśnięciem poprzedniej koncesji. Czas oczekiwania na tę decyzję wynosił niemal półtora roku.

Wiktoria Nowakowska z "Projekt Lady" o ojcu
Wiktoria Nowakowska z "Projekt Lady" o ojcu. "Powoli akceptuję, że nigdy nie będę go mieć"
Finalistka "Projekt Lady" chciałaby odzyskać kontakt ze swoim tatą? "Powoli akceptuję fakt, że tego ojca nigdy nie będę mieć".
Źródło: co za tydzień

TVN7 walczy o koncesję

TVN7 nieprzerwanie nadaje od 2002 roku. Od niemal dwudziestu lat, stacja z każdym dniem zyskuje swoich sympatyków. Siódemka to kanał z koncesją naziemną, satelitarną i kablową. Prawie 30% widzów ogląda TVN 7, korzystając z telewizji naziemnej, czyli całkowicie za darmo. Jak informuje portal tvn24.pl, w 2021 roku aż 8 z TOP 10 najpopularniejszych programów stacji stanowiły produkcje polskie.

Pod koniec roku, 27 grudnia Prezydent Andrzej Duda ogłosił weto wobec ustawy lex TVN. Tym samym sprzeciwił się kwestionowaniu przez KRRiT prawa do nadawania w Polsce przez TVN Discovery. Prezydenckie weto nie oznacza jednak, że prawo nie ma już szans na wejście w życie. Sejm może weto prezydenta odrzucić większością kwalifikowaną 3/5 głosów w obecności połowy ustawowej liczby posłów.

Protesty społeczne lex TVN

10 sierpnia 2021 o godzinie 13:00 przed gmachem Sejmu został odczytany apel ponad 800 polskich dziennikarzy, którzy chcieli sprzeciwić się działaniom rządu. Według psychologa, dziennikarza i publicysty, Piotra Pacewicza apel był największą inicjatywą w historii dziennikarstwa. Rozwój sytuacji w Polsce i obronę wolnych mediów śledziły największe światowe media w tym - Reuters, New York Times, The Washington Post czy The Independent.

Zobacz także:

podziel się:
Tagi:

Pozostałe wiadomości