Materiał promocyjny

Mariusz Czerkawski zachwala rodzimy Śląsk. "Kojarzy się z wielkimi eventami"

Mariusz Czerkawski o rodzimym Śląsku
Mariusz Czerkawski zachwala rodzime okolice. Hokeista wywodzi się ze Śląska i tam aktualnie mieszka. Jak twierdzi, jest tu wszystko, czego aktywnemu człowiekowi do życia potrzeba. Sportowiec zdradził, jakie atrakcje i udogodnienia czekają na mieszkańców i turystów.

Województwo Śląskie jest niezwykle bogate pod względem atrakcji turystycznych. Jest to region pełen historii, przepięknych krajobrazów oraz ciekawych miejsc do odwiedzenia. Jedną z głównych atrakcji jest Stadion Śląski. O jego zaletach opowiedział nam sportowiec Mariusz Czerkawski, który jest mieszkańcem województwa śląskiego.

"Wspaniały Stadion Śląski, który może wiele zaoferować. Każdą dyscyplinę sportu można tam uprawiać. Lekkoatletyka, nie tylko sportowo, ale też i koncertowo. Stadion Śląski kojarzy się bardzo dobrze z wielkimi eventami, z wielkimi koncertami, z wielkimi gwiazdami, z piłką nożną. Także czekam cały czas" - zapowiedział hokeista.

Mariusza Czerkawskiego często można też spotkać na Stadionie Śląskim w towarzystwie rodziny.

"Oczywiście hokejowo też sporo się dzieje i też kilka razy udało mi się tam pograć z dzieciakami w hokeja i pobawić się na lodzie i nie tylko, bo też sporo właśnie zajęć, czy olimpiady specjalne. Także naprawdę sporo się dzieje. Cieszę się, że mogę być częścią tego wszystkiego i mam nadzieję, że ten sport na Śląsku będzie cały czas się dobrze rozwijał" - powiedział Mariusz Czerkawski.

Pomysły na aktywne spędzenie czasu na Śląsku

Jedną z ciekawych pomysłów na zorganizowane aktywizowanie mieszkańców województwa jest projekt Aktywny Śląski, który oferuje cykl bezpłatnych zajęć sportowych. Oferta jest na tyle szeroka i dobrze przemyślana, że każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego.

"I bieganie, i nordic walking, i joga, i tabata, którą ja uwielbiam. Cykl ćwiczeń, które rzeczywiście powoduje, że nasze ciało jest aktywne i sporo można fajnych kalorii spalić i dobrze poćwiczyć. Także wszystkich zachęcamy do śledzenia, do uczestniczenia w tym, do wspólnej zabawy" - zachęcił sportowiec.

Aktywność na stoku narciarskim to kolejny sposób spędzania wolnego czasu. Idealnym do tego miejscem jest Wisła i stok Nowa Osada, który oferuje narciarzom wspólny karnet umożliwiający dostęp do wielu ośrodków narciarskich w regionie.

"Nowa Osada należy do WisPassu, czyli wspólnego karnetu narciarskiego, łącznie na 12 ośrodków z Wisły, Ustronia i Istebnej. Są to takie ośrodki jak Cieńków i Sarajewo, pobliskie Klepki, Nowa Osada, Partecznik, Pasieki, Siglany, Soszów, Stok i Stożek, oraz z Istebnej Złoty Groń i Poniewiec z Ustronia" - tłumaczył Michał Majewski z "WisPassu".

Tak szeroka oferta daje ogrom możliwości.

"Wszystkie ośrodki WisPassu to łącznie około 30 kilometrów tras, około 30 urządzeń narciarskich, w tym 8 kolei krzesełkowych. Wszystkie stacje narciarskie wchodzące w skład WisPassu dysponują pełną infrastrukturą. Są to szkoły, wypożyczalnie i oferta gastronomiczna" - dodał przedstawiciel.

Wisła - wydarzenia kulturalne

Wisła to też miasto kultury. Artyści z chęcią planują tu kolejne koncerty. Niedawno wystąpiła tu Bryska. Redakcji "Co Za Tydzień" opowiedziała o swoich dalszych planach artystycznych.

"Moje plany koncertowe na najbliższy czas to jest trasa Hanami tour, ruszam 10. marca, zaczynam od Poznania. Zaplanowanych jest dużo gości, dużo fajnych rzeczy, wizualizacje piękne, inspirowane Japonią i dużo fajnych aranżacji do moich utworów" - zdradziła.

Niezwykle ważnym miejscem dla turystów, którzy chcą z kolei poznać historię tej okolicy, jest Muzeum Magicznego Realizmu Ochorowiczówka. To willa zbudowana przez Juliana Ochorowicza, który był wielkim wynalazcą, pionierem psychologii i hipnologii, a także prekursorem radia i telewizji.

"W tym domu Reymont pisał Chłopów, Prus - Faraona, był Siemiradzki, w Wiśle również Ochorowicz gościł Konopnicką. Wielokrotnie Curie-Skłodowska tutaj przyjeżdżała, ładując swoją energię i swoje pomysły. I tak naprawdę ten dom później popadł w zapomnienie. A mniej więcej 6-7 lat temu powstało tutaj Muzeum Magicznego Realizmu" - opowiadał Sebastian Chachołek, kustosz muzeum.

Oglądając kolejne dzieła można się wprost zatopić w sztuce.

"Mamy 300 prac największych polskich artystów. Beksiński, Olbiński, Siudmak, Jaśnikowski, Sętowski, Artur Szołdra. Oprócz tego Salwador Dali, 64 prace na papierze, jak również rzeźby największej ikony sztuki na świecie Salwadora Dali. Jest to jedno z najważniejszych historycznie miejsc na mapie Polski. Jeżeli chodzi o kulturę i o historię, to Ochorowicz zapisał się ogromnymi literami w Polsce i na świecie, a to miejsce oddaje mu hołd. To jest naukowiec, którego zapomniano w Polsce na 100 lat i zupełnie niepotrzebnie i bardzo źle, że o nim nie uczą się w polskich szkołach polscy uczniowie. Mam nadzieję, że najbliższe nasze działania i biografia Ochorowicza spowoduje przełom. Ochorowicz to jest człowiek, który zasługuje na szacunek całego świata, również Polaków" - podsumował kustosz.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości