Paulina Młynarska dostaje wiadomości od przestraszonych ludzi. "Będziemy musieli dźwigać ogrom cierpienia"

Paulina Młynarska
Paulina Młynarska stworzyła bezpieczne miejsce w internecie?
Źródło: MW Media
Paulina Młynarska to polska dziennikarka, pisarka a od kilku lat - nauczycielka jogi. Media społecznościowe wykorzystuje do tego, by przekazać swój punkt widzenia świata i pomóc innym. Tym razem odniosła się do sytuacji w Ukrainie. "Myślę, że wszyscy w Europie powinniśmy uświadomić sobie, że przez bardzo długi czas będziemy musieli dźwigać ogrom cierpienia".

Paulina Młynarska w szczerej rozmowie z Dagmarą Olszewską opowiedziała o swojej zdalnej pomocy związanej z wojną w Ukrainie. "My tutaj, na południu Europy nie czujemy jeszcze tego, co za chwilę się zdarzy". 

Paulina Młynarska stworzyła wyjątkowe miejsce w internecie?

Dagmara Olszewska, cozatydzien.tvn.pl: Dlaczego w swoim wpisie postanowiła się pani skupić przede wszystkim na lęku?

Paulina Młynarska: Myślę, że to jest taki moment, w którym my wszyscy, wychowani w Polsce przez dziadków, rodziców, którzy przeżyli wojnę, mierzymy się z zakorzenionym w nas, często nieuświadomionym lękiem. To, co się dzieje w tej chwili na świecie, w sposób bezprecedensowy poruszyło te bardzo głęboko schowane struny. Zajmuję się nauczaniem jogi i wiem, że bezpieczna przestrzeń, w której można opowiedzieć to, co się czuje, nie będąc przy tym ocenianym, jest niezwykle ważna. To jedna z najbardziej terapeutycznych rzeczy, jakie można zrobić. Nikt z nas nie wie tak naprawdę, co się wydarzy. Wszyscy mierzymy się z lękiem i strachem, każdy na swój sposób, ale dzielenie się tym w bezpiecznej, wypełnionej współczuciem przestrzeni sprawia, że czujemy się mniej samotni.

To, co się dzieje w Ukrainie, dzieje się na świecie od dawna. Obserwujemy wojny, kryzys uchodźczy. Teraz jednak, kiedy to wszystko podeszło tak blisko naszych domów, kiedy fizycznie przyjmujemy te osoby lub z nimi rozmawiamy, to nas bardzo mocno odsyła do tych naszych nieuświadomionych lęków.

Mam swoje miejsce w internecie, które obserwuje i czyta wiele osób. Od dawna zajmuję się wspieraniem, może trochę budowaniem sieci osób wysoko wrażliwych, wiedzących co to jest PTSD,  stany lękowe. To im poświęcam dużą część mojej pracy. Zdecydowałam więc, że zaoferuję im moje zasięgi. W tej chwili jestem w Grecji, na wyspie Kreta i gdybym nie miała moich 6 zwierząt, za które odpowiadam, to pewnie już byłabym w swoim busie w drodze do Polski. Niestety, nie mogę teraz tego zrobić. Pomagam jak mogę, udostępniam swoje media społecznościowe, służę jako tłumaczka przyjaciołom, którzy potrzebują kogoś z dobrym rosyjskim, wysyłam pieniądze. Myślę jednak, że to wszystko zadziała jak kręgi na wodzie. My tutaj, na południu Europy nie czujemy jeszcze tego, co za chwilę się zdarzy, ale u nas też będą uchodźcy z Ukrainy. Za chwilę i my będziemy tu zajmować się bezpośrednim niesieniem pomocy.

Zależało mi na tym, by było w mediach społecznościowych takie miejsce, gdzie można to wyrazić, opowiedzieć, zrzucić z siebie ten ciężar. Gdzie zasadą będzie to, żeby nie naskakiwać na siebie, nie doradzać, wysłuchać innych i opowiedzieć o sobie.

Odnosi Pani wrażenie, że w obliczu tak wielkiej tragedii, jaka dzieje się w Ukrainie, mamy problem z wyrażaniem emocji?

Ja nie mam poczucia, że ludzie się wstydzą. Właśnie wręcz przeciwnie. Wystarczy spojrzeć na to, co zadziało się na moim profilu. Ludzie piszą otwarcie i szczerze o swoich emocjach. Mówią, że czują się bezradni, że się boją, nie śpią, że boli ich całe ciało, nie mają energii, że dociera do nich groza i wracają wspomnienia z opowieści dziadków. Nie jestem terapeutką, ani nie mogę doradzać, ale mogę wspierać rozmową i wysłuchaniem.

Dłoń mej córki, piłkę chcąc chwycić, Nagle ściska się niespokojnie, Na ekranie ranni, zabici, Córka pyta, czy będzie wojna.   Fonia wzmacnia wystrzałów echo, Wizja zbliża krew na ekranie, Mówię: „Córko, to tak daleko..." I wiem, że kłamię.   Jak bolesne szkło pod powieką, Kaleczące źrenicę bystrą - Wojna nigdy nie jest daleko, Wojna zawsze jest bardzo blisko. (...)
Wojciech Młynarski Wojna zawsze jest bardzo blisko
Spektakl "Niepamięć". Rozmowa z Magdaleną Kumorek i Rafałem Królikowskim
Magdalena Kumorek i Rafał Królikowski w spektaklu "Niepamięć"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Paulina Młynarska o wsparciu dla Ukrainy

Czyli potrafimy dzielić się swoimi lękami?

To, o co mi chodziło i myślę, że to się pięknie zadziało to to, że ludzie dzielą się tym, co czują. Być może działa to na nich jak grupa wsparcia. Mój tata napisał kiedyś piękny wiersz "Wojna nigdy nie jest daleko". Tam padają słowa: Gdzie jest rada, gdy rady nie ma? I tutaj, w tej sytuacji, nie ma rady. Możemy być dla siebie wyłącznie takim współczującym, czułym uchem, które usłyszy, że ktoś się bardzo boi, albo, że ktoś czuje się bezradny. I my tym samym możemy się podzielić.

Rozmawiałam dziś i wczoraj ze swoimi przyjaciółmi z Polski, którzy zaprosili do siebie ludzi z Ukrainy. W wielu przypadkach są oni w fatalnym stanie psychicznym. To nie jest tak, że ci ludzie z uśmiechem i wdzięcznością rzucają się w ramiona. Oni są po prostu sparaliżowani strachem, przytłoczeni tym, co się stało. Zwłaszcza dzieci. Bardzo często lądują w domach, miejscowościach, które całkowicie różnią się od tego, w czym żyli dotychczas. Te wszystkie emocje trzeba w sobie pomieścić i to jest bardzo trudne. Nikt z nas przecież do tego się nie przygotowuje, nie szkoli. Niewiele osób wie, jak rozmawiać z ludźmi w ogromnej traumie. I te nasze - pomagających emocje też trzeba będzie opowiedzieć. Gdzieś trzeba je wyrazić, nie narażając się na niechciane dobre rady, zdania zaczynające się od "ja bym" albo "pani powinna".

Świadomość i wsparcie - to był główny cel?

Jako nauczycielka jogi jestem bardzo wyczulona na zachowanie kontaktu z ciałem i świadomości swoich emocji. Wiele starszych osób przeżywa horror, bo przypominają im się stare traumy, musimy ich wysłuchać. Wszyscy jesteśmy ważni i dotknięci tą potworną sytuacją. Jedni tracą życie w walce a inni mierzą się z niewyobrażalnym lękiem. Oczywiście, że najważniejsze jest ratowanie życia. Nikogo nie namawiam, żeby się nad sobą użalać. Uważam jednak, że mamy pełne prawo do tego, by otwarcie mówić o sobie, swoich problemach. Gdy inni opisują, jak czują się z obecną sytuacją i z jakimi traumami się mierzą, to powinniśmy dać im przestrzeń do tego, by bezpiecznie mówili. Nie organizować komuś życia psychicznego, tylko spokojnie wysłuchać i być.

Powinniśmy uświadomić sobie, że przez bardzo długi czas będziemy musieli dźwigać ogrom cierpienia. A ten nie zaczął się wojną w Ukrainie, bo niestety jest obecny od bardzo dawna. Konflikt uchodźczy trwa od lat. Tylko dopiero teraz podeszło to tak blisko do nas.

Mamy prawo do wielu różnych emocji, które trzeba zrozumieć i wypowiedzieć. Tak pracuje wielu terapeutów, którzy specjalizują się w traumach.

Grecka wyspa, Kreta - tam znalazła pani swoje miejsce na ziemi. W obliczu wielkiego niebezpieczeństwa rozważa pani powrót do ojczyzny, czy może zaproszenie najbliższych do siebie?

To jest bardzo trudne pytanie. Podjęłam decyzję, że moje życie jest tutaj, mam tu obowiązki, pracę, zatrudniam ludzi, odpowiadam też za swoje zwierzęta. Wykonałam wszystkie możliwe telefony do osób, które w jakikolwiek sposób mogłyby mojego wsparcia potrzebować. Mój dom jest otwarty, choć mały i niewiele miejsca mogę zaoferować. Staram się zachowywać spokojnie i realistycznie działać w kontakcie z rzeczywistością. Liczyć siły na zamiary i zwracać uwagę, w jaki rodzaj pomocy się angażuję. Czy to, co robię ma realny cel, czy jest jedynie nieprzemyślaną odpowiedzią na moje wewnętrzne lęki. Czasami solidna wpłata, zrezygnowanie z własnych planów finansowych zdziała więcej, niż angażowanie się w pomoc, której nie potrafimy skutecznie dać. Jestem w kontakcie z różnymi osobami, które zajmują się pomaganiem zdalnie. Moje zmysły są wyostrzone i będę działała z tym, co uznam za sensowne i skuteczne.

Gdzie według pani zaciera się granica między pomocą, dobrymi chęciami a marketingiem internetowym i próbą zaistnienia w mediach?

Nie wiem. Wiem tylko, że liczy się intencja. Nie zajmuję się analizowaniem tego, kto i co robi w mediach. Mam tylko apel do osób, które działają w obszarze jogi, czy też rozwoju duchowego, żeby znać swoje miejsce, nie ulegać "syndromowi guru" i nie "nauczać", że negatywne, trudne emocje "zasilają konflikt". Te emocje są prawdziwe, są rzeczywiste. Muszą zostać wypowiedziane, odreagowane i ukojone. Wymuszanie na ludziach "pozytywnego myślenia" na siłę to nie jest droga. Czułość i empatia są teraz najważniejsze. Posyłam wszystkim dużo ciepła, chociaż moja Kreta płacze teraz deszczem.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: MW Media

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Katarzyna Chorzępa o scenach intymnych w "Na Wspólnej", kompleksach i życiu prywatnym [TYLKO U NAS]

Katarzyna Chorzępa o scenach intymnych w "Na Wspólnej", kompleksach i życiu prywatnym [TYLKO U NAS]

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem
Materiał promocyjny

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Martyna Wojciechowska o niebezpiecznych sytuacjach w podróży. "Rodzice dowiadują się z telewizji"

Martyna Wojciechowska o niebezpiecznych sytuacjach w podróży. "Rodzice dowiadują się z telewizji"

Joanna Krupa o podziale obowiązków i życiu na dwóch kontynentach. "Staramy się zachować balans"

Joanna Krupa o podziale obowiązków i życiu na dwóch kontynentach. "Staramy się zachować balans"

Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

"Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

"Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo
Materiał promocyjny

Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo

Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach.  "Jestem dumna z siebie"

Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach. "Jestem dumna z siebie"

Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i  muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?