Wydarzenia

Mastercard Off Camera. Adam Woronowicz z nagrodą za dwa filmy

Wydarzenia

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Adam Woronowicz z nagrodą za role w "Teściach" i "Zupa nic"

Za nami kolejny festiwal Mastercard Off Camera, który odbył się w Krakowie. W rozmowie z ekipą "Co za Tydzień" Adam Woronowicz, Magdalena Żak, Tomasz Habowski i duńska reżyserka Marianne Blicher powiedzieli o swoich nagrodach.

W tym roku festiwal odwiedziło 800 twórców filmowych. Jak zawsze z największym napięciem czekano na werdykt. Nagrodę dla najlepszego aktora za rolę w "Teściach" i "Zupie nic" otrzymał Adam Woronowicz.

Adam Woronowicz o nagrodzie

Aktor w rozmowie z "Co za Tydzień" powiedział:

- Ja się bardzo cieszę, że otrzymuję tę nagrodę i gratuluję moim kolegom nominowanym za wspaniałe role i kreacje. Ta edycja jest wyjątkowa, dlatego, że wszystkie tytuły tych filmów niosą ze sobą ogromny ładunek emocji, uczuć. One nie są filmami agresywnymi, jeśli tak można powiedzieć — powiedział aktor.

Za rolę w filmie "Magdalena" doceniono Magdalenę Żak.

- Czuję się zobaczona, czuję się wdzięczna i festiwalowi i reżyserowi Filipowi Gieldonowi, który dał mi tę szansę. Gdyby nie jego wiara we mnie, to tego wszystkiego by nie było — powiedziała aktorka w rozmowie z ekipą "Co za Tydzień".

Zobacz wideo:

Adam Woronowicz z nagrodą za filmy "Teściowie" i "Zupa nic"
Adam Woronowicz z nagrodą za filmy "Teściowie" i "Zupa nic" Adam Woronowicz z nagrodą za filmy "Teściowie" i "Zupa nic"

Reżyser "Piosenek o miłości" zaskoczony wyróżnieniem

W konkursie polskim zaskoczyły kameralne i pełne uroku "Piosenki o miłości".

- Nie myśleliśmy o tym, czy mamy szansę, czy nie, tylko byliśmy zadowoleni, że jesteśmy tutaj — mówił reżyser filmu Tomasz Habowski.

Scenarzystka filmu "Piosenki o miłości" w rozmowie z "Co za Tydzień" dodała:

- Tym bardziej jest to dla nas miłe zaskoczenie, gdyż jurorami byli wspaniali goście z zagranicy, także jesteśmy zaskoczeni podwójnie - dodała.

Krakowską Nagrodę Filmową im. Andrzeja Wajdy odebrała duńska reżyserka Marianne Blicher, za film "Miss Viborg".

- Czuję się, jakbym w głowie miała fajerwerki. Jestem bardzo zaskoczona, niezwykle zaszczycona i dumna — powiedziała reżyserka.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: JAROSŁAW ANTONIAK/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości