Justyna Sieńczyłło o życiu po śmierci Emiliana Kamińskiego. "Cały czas wierzyliśmy, że uda się pokonać chorobę"

Justyna Sieńczyłło
Justyna Sieńczyłło
Źródło: MWMEDIA
Emilian Kamiński odszedł w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia 2022 r. Teraz, prawie rok od śmierci aktora Justyna Sieńczyłło udzieliła pierwszego wywiadu po śmierci męża. Powiedziała, jak teraz wygląda jej codzienność.

Emilian Kamiński zmarł 26 grudnia 2022 r. Informacja o jego śmierci pojawiła się w mediach niespodziewanie. Aktor od wielu lat chorował na raka płuc. Odszedł w wieku 70 lat, pozostawiając po sobie żonę i dzieci. Emilian Kamiński nie chciał, aby wszyscy wiedzieli o tym, że choruje, dlatego bliscy aktora trzymali to w tajemnicy.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

ODESZLI_POLSKA_2023
Polscy artyści, dziennikarze i sportowcy, którzy zmarli w 2023 roku
Źródło: cozatydzień

Justyna Sieńczyłło o życiu po śmierci Emiliana Kamińskiego

Kilka tygodni temu w rozmowie z serwisem Jastrząb Post z okazji "Premiery na bis" Justyna Sieńczyłło powiedziała, jak radzi sobie z prowadzeniem teatru po śmierci męża.

"Jak zakładaliśmy ten teatr z Emilianem 20 lat temu, to ludzie mówili, że on jest kompletnym szaleńcem, że to się nigdy nie uda. A teatr stoi, widzowie przychodzą, to już jest 15-lecie tego teatru. 'Premiera na bis', którą on też zatwierdził – wspaniała gwiazdorska obsada. Trochę humoru na te wariackie czasy. Emilian zawsze mówił: 'Zapalać słońce'" - powiedziała Justyna Sieńczyłło.

Teraz po prawie roku od śmierci Emiliana Kamińskiego Justyna Sieńczyłło udzieliła pierwszego wywiadu. W rozmowie z Michałem Misiorkiem z Plejady aktorka powiedziała, że do końca miała nadzieję, że jej mąż wygra z chorobą.

"Mimo złych rokowań cały czas wierzyliśmy, że uda się pokonać chorobę. Nawet na moment nie straciłam nadziei. Emilian miał spróbować jeszcze jednej nowoczesnej metody. Czekał na kolejne eksperymentalne leczenie. Ale niestety nie został do niego zakwalifikowany" - powiedziała aktorka.

Julia Sieńczyłło, Emilian Kamiński
Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński
Julia Sieńczyłło, Emilian Kamiński
Źródło: MWMEDIA

Emilian Kamiński nie chciał nikomu mówić o chorobie

W jednym z wywiadów Justyna Sieńczyłło powiedziała, że nie czuje, jakby jej mąż zmarł. Wyznała, że wydaje jej się, jakby wyjechał na długą podróż. Nadal tak czuje?

"Staram się o tym nie myśleć. Nauczyłam się odkładać te gorsze myśli do pewnej 'szufladki' w głowie i zamykać je tam na klucz. Mam wspaniałych synów, oddanych pracowników i wyjątkową publiczność – to moja ogromna siła i motywacja. Podążając drogą Emiliana, skupiam się na tym, by służyć innym" - powiedziała.

Emilian Kamiński bardzo długo nie chciał mówić w mediach o swojej chorobie. Jego znajomi i fani dowiedzieli się o niej na krótko przed śmiercią aktora.

"Nie chciał nikogo martwić. Nie chciał, by ktoś się nad nim użalał i litował. On był twardym człowiekiem. Nawet jak mdlał podczas prób, mówił, że to z przemęczenia. Przed spektaklami ustawiał sobie w garderobie oddech i grał jak gdyby nigdy nic. Nikt nie podejrzewał, że mierzy się z tak straszną chorobą. Intensywnie pracował do samego końca, do tego stopnia, że nakręcił 'U Pana Boga w Królowym Moście' – zarówno film, jak i serial i nikt z planu nie wiedział, jak bardzo walczył wtedy z chorobą i bólem. Starał się żyć tak, jakby był zdrowy, nie odpuszczał" - powiedziała Justyna Sieńczyłło w rozmowie z Michałem Misiorkiem.

Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński
Justyna Sieńczyłło i Emilian Kamiński
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości