Materiał promocyjny

BNP Paribas Green Film Festival. Ewa Ewart nagrodzona za film "Do ostatniej kropli"

BNP Paribas Green Film Festival. Edukacja ekologiczna i sztuka filmowa
Źródło: Co Za Tydzień
U podnóża Wawelu już szósty raz odbył się BNP Paribas Green Film Festival. To unikatowe wydarzenie łączy edukację ekologiczną ze sztuką filmową. Dla widzów przygotowano kilka plenerowych kin, w których miłośnicy angażujących produkcji mogli obejrzeć kilkadziesiąt dzieł o tematyce ekologicznej. Dla gości przygotowano też inne atrakcje. Wybitna dokumentalistka Ewa Ewart otrzymała na festiwalu podwójny laur za swój wyjątkowy film.

Dla uczestników festiwalu przewidziano wspaniałe atrakcje z uwzględnieniem różnych grup i wszystkich pokoleń. Poza pokazami filmowymi odbyły się warsztaty, animacje, spotkania i panele dyskusyjne. Wszystkie wydarzenia miały angażować gości w działania na rzecz naszej planety.

BNP Paribas Green Film Festival. Edukacja ekologiczna i sztuka filmowa

Dla BNP Paribas Bank Polska ważne są wartości skupione wokół ludzi i ekologii.

Grupa BNP Paribas nie bez powodu nazywa się "bankiem zmieniającego się świata". Planując nasze strategiczne działania, zwracamy uwagę na problemy społeczne i środowiskowe. Takim niewątpliwie jest klimat. Jako miłośnicy kina wierzymy, że ma ono ogromną moc edukacyjną, dlatego połączenie naszej pasji do kina i wiedzy ekologicznej przekazywanej w filmach, to naszym zdaniem świetne rozwiązanie, aby edukować przyszłe pokolenia w trosce o naszą planetę
- powiedziała Agnieszka Michalik-Stankowska, kierowniczka zespołu strategii i partnerstw ESG w banku BNP Paribas.

Partnerem festiwalu filmowego jest również Grupa LUX MED.

- Zmiany klimatyczne dzieją się już na naszych oczach i musimy zacząć działać. Jesteśmy tu jako grupa LUX MED, dlatego że to, w jakim środowisku żyjemy, czym się otaczamy, bardzo wpływa na nasze zdrowie. Nie da się oddzielić tych dwóch obszarów, dlatego wierzymy, że nie ma zdrowego człowieka bez zdrowego środowiska - powiedziała Joanna Węgrzynowska, menadżerka ds. ESG, Grupa LUX MED.

Również INPOST wspiera edukację ekologiczną w formie pokazów filmowych.

- W naszym przekonaniu jest to takie medium, które edukuje, nakłania do działania, wzbudza emocje, ale też pobudza do refleksji. Tutaj przychodzą zarówno ludzie, którzy interesują się ochroną środowiska, ale też ci, którzy wstąpią na 15 minut pooglądać film i uważam, że wtedy też ta rola edukacyjna jest spełniona - dodała Kamila Solon-Serek, kierowniczka zespołu komunikacji i projektów ESG w INPOST.

Ewa Ewart wyróżniona za film "Do ostatniej kropli"

W przedostatni dzień BNP Paribas Green Film Festival rozdano nagrody. Podwójny laur trafił do Ewy Ewart. Film "Do ostatniej kropli" zwyciężył w kategorii "Najlepszego polskiego filmu" oraz zdobył Grand Prix.

Ewa Ewart to polska dziennikarka, reżyserka i producentka filmów dokumentalnych. Większość swojego życia zawodowego spędziła poza granicami Polski, realizując materiały skupione na kwestiach społecznych, śledczych oraz politycznych. Dzieła dokumentalistki mocno przemawiają do widzów.

"Do ostatniej kropli" to dokument tworzony w koprodukcji z TVN24. Ujawnia globalne koszty i konsekwencje niszczenia przyrody "w imię postępu". Opowiada nie tylko o rzekach, ale także o ludziach, którzy starają się je ratować oraz uświadamiać, dlaczego problem jest tak ważny. Zdjęcia do filmu były kręcone w Kanadzie, Holandii, Włoszech, Szwajcarii, Albanii i Polsce.

Green Film Festival ma bardzo określony profil i jest naturalnym domem dla takich filmów, jaki m.in. stworzyłam razem ze swoją ekipą. Jest niesłychanie wyrównana konkurencja, filmy są fantastyczne. To jest wielki zaszczyt brać udział w tak bardzo zdefiniowanym i sprofilowanym festiwalu 
- przyznała Ewa Ewart.

Ewa Ewart otrzymała nagrodę z recyclingu. Statuetka została stworzona z części od roweru.

- Faktycznie zbieramy części od roweru, składamy te nagrody. Mamy nadzieję, że są wyjątkowe dla naszych twórców. Naszym marzeniem było stworzyć naprawdę ekologiczny festiwal. Mamy strefę bez plastiku, wegetariańskie jedzenie, liczymy też ślad węglowy tego jedzenia. Staramy się, budujemy to i powolutku idziemy w dobrym kierunku - przekazał Piotr Biedroń, dyrektor BNP Paribas Green Film Festival.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Źródło zdjęcia głównego: Co Za Tydzień

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości