Przemysław Kossakowski o uczuciach. "Mam jakiś kłopot z mówieniem o tym"

Przemysław Kossakowski mógłby nauczyć się jednej rzeczy od uczestników "Projekt Cupid".
Przemysław Kossakowski o tym, czy jest romantyczny
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA
Przemysław Kossakowski promuje nowy program z jego udziałem. "Projekt Cupid" to randkowe show. A co o miłości wie jego prowadzący? Podróżnik w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl przyznał, że sam powinien zgłosić się do takiego programu. Czy uważa siebie za romantyka?

Przemysław Kossakowski współprowadzi program "Projekt Cupid" razem z Barbarą Kurdej-Szatan, która debiutuje w roli towarzyszki osób z niepełnosprawnościami. Aktorka bardzo chętnie opowiedziała o swoich walentynkach i relacji z mężem, z kolei Przemek Kossakowski przyznał, że ma kłopot z mówieniem o uczuciach.

Przemysław Kossakowski o uczuciach i okazywaniu miłości

Dziennikarz wielokrotnie wspierał uczestników w kwestii uczuć i relacji na planie "Down the road. Zespół w trasie". W nowym programie TTV, który miał swoją premierę 13 lutego, rozwija wątek poszukiwania miłości wśród osób z niepełnosprawnościami. "Projekt Cupid" to randkowe show, a Przemysław Kossakowski znów pojawił się w roli towarzysza uczestników, ich powiernika i przyjaciela.

Przemysław Kossakowski uważa siebie za romantycznego człowieka, ale - "w ograniczonym stopniu". Kalina Szymankiewicz z serwisu cozatydzien.tvn.pl dowiedziała się, że dla dziennikarza mówienie o swoich uczuciach wcale nie jest takie proste.

- Nie wiem, czy to jest kwestia wieku, czy ostatnich wydarzeń, ale mam jakiś kłopot... Niesamowite, ja wiem, że to jest dziwna deklaracja, jak na człowieka, który prowadzi program o miłości, ale ja mam jakiś kłopot z mówieniem o tym. Wydaje mi się, że może ja powinienem się zgłosić do takiego programu — stwierdził w rozmowie z cozatydzien.tvn.pl.

Zobacz poniżej, co jeszcze opowiedział o miłości Przemysław Kossakowski w wywiadzie dla cozatydzien.tvn.pl.

Kossakowski Cupid Czy jest romantyczny_
Przemek Kossakowski mówi o swoich uczuciach. Przyznał się do jednej rzeczy
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

"Projekt Cupid". Przemek Kossakowski o tematach tabu

Na planie "Down the road" oraz "Projekt Cupid" Przemysław Kossakowski musiał zmierzyć się z trudnymi rozmowami np. z osobami z zespołem Downa, które marzą o tym, aby założyć rodzinę. Pytania osób z niepełnosprawnościami o miłości czy o seksie nie powinny być, według niego, lekceważone.

- To są czasami trudne tematy, ale ja nie chcę od nich uciekać, bo uważam, że kwestią uczciwości jest je poruszać. W "Projekt Cupid" bardzo często łamiemy tabu. Większość społeczeństwa nie chce słuchać o potrzebach związanych z emocjami osób z niepełnosprawnościami, o ich potrzebach związanych z ich seksualnością. To jest temat zamknięty, który najlepiej byłoby odstawić na półkę i o tym zapomnieć. Mają z tym kłopot nie tylko osoby z niepełnosprawnością, ale i ich rodziny, które nie mają żadnego wsparcia, terapeutycznego, u specjalistów, którzy oczywiście są, ale tu jest potrzebna bardzo szeroka edukacja społeczeństwa, a to niestety nie wygląda zbyt dobrze - zauważył Przemysław Kossakowski.

Przeczytaj więcej:

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości